Duyarlı Esnaftan Öğrencilere Yardım
Ordu’nun Fatsa ilçesinde duyarlı esnaflar şehir merkezine uzak bir mahalledeki öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulundular.

Kösebucağı Mahallesi’ndeki okula giysi ve kırtasiye yardımında bulunan esnaflar öğrencileri yarı yıl tatili öncesi mutlu ettiler. Esnaflar öğrencilere hazırlamış oldukları hediyeleri sundular. Tek tek sınıfları dolaşarak öğrencilere hazırladıkları hediye paketlerini veren esnaflar çocukların mutluluklarını gözlerinden okuduklarını, bundan sonrada bu tür yardım faaliyetlerine katılacaklarını, eğitime bu şekilde katkı vermenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler.

Fatsalı esnaflardan Arif Eroğlu yardım ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler duyarlı kişiler olarak böyle bir yardım kampanyası düzenledik ve belli arkadaşlarımızın yanına giderek buradaki öğrencilerin tümüne ayakkabı, giysi ve kırtasiye yardımında bulunduk. Bizim gibi herkesin bu anlamda öğrencilere eğitimleri hayatları boyunca yardımlarda bulunmaları gerekir. Öğrencilerin mutluluğunu gözlerinden gördük ve bundan sonra da yine böyle bir yardım kampanyasını ilçemizde ki farklı bir okulda gerçekleştireceğiz” dedi.
Kösebucağı İlk ve Ortaokulu Okul Müdürü Saim Sözer ise yaptığı açıklamasında, “Duyarlı eğitim gönüllüsü esnaflara teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz gerçekten çok memnun oldular” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol