Muhtar, Köyünü Kirletenleri Deşifre Edecek

Muhtar Köyünü Kirletenleri Fotoğraflayarak Sosyal Medyada Deşifre Edecek.

Muhtar, Köyünü Kirletenleri Deşifre Edecek

Muhtar Köyünü Kirletenleri Fotoğraflayarak Sosyal Medyada Deşifre Edecek.

26 Nisan 2016 Salı 17:32
Muhtar, Köyünü Kirletenleri Deşifre Edecek
banner221
Kırıkkale’de, köyünün duyarsız insanlar tarafından çöp dökülerek kirletilmesine tepki gösteren köy muhtarı akıllı bir çözümle çöp dökülmesini önüne geçmeyi hedefliyor. Muhtar kurduğu ekiple çöp dökenleri kamera ve fotoğraf makineleri ile görüntüleyerek deşifre edecek.

Karşıyaka Mahallesi ile Ahılı Köyü yolu üzerine duyarsız vatandaşlarca gelişi güzel dökülen çöp ve hafriyat atıkları çevre kirliliğine neden oluyor. Duruma tepki gösteren halk, yetkililerden yardım isteyerek çöplerin kaldırılmasını, ayrıca çöp ve hafriyat gibi atıkların yol kenarına dökülmesinin önüne geçilmesini istediler.
Dökülen atıklara tepki gösteren vatandaşlar, “Köyümüz, doğasıyla, suyuyla bilinen, gelişen, güzelleşen ve her geçen gün büyüyen bir köy. Ancak, duyarsız vatandaşların yol kenarlarına çöp dökmesi kabul edilecek bir durum değil. Bu durum kentimiz insanlarına hiç yakışmıyor. Dökülen atıklar, hem çevre kirliliğine neden olurken hem de halk sağlığını tehdit ediyor. Yetkililerin bu duruma bir an önce engel olmasını bekliyoruz” diye konuştular.

Konuyla ilgili açıklama bulunan Köy Muhtarı Davut Doğan ise yol kenarlarına çöp dökülmesinin önüne geçmek için ekip kurduğunu belirterek “Yıllardır duyarsız, kültürsüz insanlar tarafından köyümüz yolu başta olmak üzere bir çok alan çöp ve hafriyat gibi atık maddelerce kirletiliyor. Dökülen çöpler insan sağlığının yanı sıra doğayı ve tarım arazilerini tehdit ediyor. Artık sabrımız kalmadı. Bizde kurduğumuz ekiple çöp dökenleri kamera ve fotoğraflarını çekerek sosyal medyada deşifre edeceğiz. Hatta, ilgili kurumlara görüntüleri vererek cezaya çarptırılmalarını da sağlayacağız” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 26.04.2016 17:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220