Yobaz Laikçiler Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı!

Kendisine “Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi” adını veren Komünist Partili grup, Müslümanlara saldırmaya devam ediyor.

Yobaz Laikçiler Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı!

Kendisine “Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi” adını veren Komünist Partili grup, Müslümanlara saldırmaya devam ediyor.

13 Ocak 2017 Cuma 18:18
Yobaz Laikçiler Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı!

Hacı Ali Ekber / Özel
DiNiHABERLER.COM

 


Laiklik kılıfının ardına gizlenmiş kripto Ermenilerden oluştuğu iddia edilen grubun Lozandan doğan azınlık haklarını suiistimal ederek Müslüman isimleri ile çalışma yaptığı ve Müslümanlara saldırdığı gelen haberler arasında. 

Laikliği kendilerine kalkan edinmiş sözde komünistler, Laiklik adı altında Müslümanlara saldırırken “Laikliğin devletin tüm inanç unsurlarına karşı tarafsız davranması ve inançlarını yaşamalarına engel unsurlara karşı müdahale yetkisine sahip olup korumakla görevli olduğu” gerçeğini ise göz ardı ediyor.

LAİK DEVLETTE BİR  İNANÇ GRUBUNA KARŞI “GERİCİ” DEYİP SALDIRMAK SUÇ

Laik bir devlette ülkenin neredeyse yüzde 99’un Müslüman olduğu bir ortamda Müslümanlara “Gerici” deyip saldıran bu kripto Ermenilere devletin hala müdahale etmemesi ise dikkatlerden kaçmıyor.

YOBAZ HAREKET SUÇ OLAN FİŞLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR

Komünist Parti’nin arka bahçesi hareket, kimden ne hakla yetki almışsa düzenli olarak nerede kim ne yapmışsa onun çetelesini tutup yayımlıyor. Oysa bu şekilde fişleme yapma ve insanları her hangi bir sıfatla anıp ifşa etmek hukuken suç kamsamında. 

Yobaz Karanlık Hareket, bu günlerde Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı.

Yobaz Karanlık Hareket, bu günlerde Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı.

YOBAZ HAREKET HAÇLI ERMENİ KİNİNİ KUSTU

 Alevi görünümlü kripto Ermeni hareket, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapacağı cemaatler buluşmasını, “Bir Anayasal kurumun yasa dışı cemaat ve tarikatlarla bu şekilde bağlantı kurmak istemesi öncelikle varlığını borçlu olduğu anayasanın laiklik ilkesi ile bağdaşmaz” açıklamasıyla Müslümanların din hizmetini yürüten Diyanet’e çarpıttığı anayasa yorumuyla adeta haçlı Ermeni kinini kustu. 

Alevilik/Anayasa/Laiklik/Atatürk zırhıyla saldırılarını yobaz oluşum, Diyanet’in laiklik ilkesinin bir gereği olarak Atatürk’ün dahli ile kurulduğunu görmezden gelip hedef aldı.

MÜSLÜMANLARA GELİNCE LAİKLİK, ALEVİLERE GELİNCE ÇAĞDAŞLIK KILIFI

Diyanet’e yasa dışı cemaat ve tarikatlarla ilişkiye geçmenin suç olduğu ikazını yapan haçlı hareket, kendi mantıkları ile bakıldığı takdirde yasadışı Alevi dernek ve kuruluşları ile çalışmaktan ise geri durmuyor.

İkiyüzlü karanlık hareket, en son yasadışı(!) Pir Sultan Abdal Derneği ile birlikte 29 Mayıs Pazar günü saat 15.00'de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılacak etkinlikte konuşmacı olarak Alevi kimliği ile kendini gizleyen kripto Enver Aysever ile Hüseyin Aygün’ü ağırlamıştı.

ALEVİLİK YASAL İSE CEMAATLERİN ÇALIŞMALARI DA  YASALDIR

Yobaz Karanlık Hareket, bu günlerde Diyanet’in cemaatler buluşmasına taktı.

Yine karanlık hareket, Atatürk tarafından 677 sayılı devrim kanununca her tür çalışması yasadışı ilan edilen Alevilerin önüne düşüp zorunlu din dersleri almamaları ve Alevi kimliğinin tanınması için kampanyalar yürütmüş, Atatürk’ün devrim kanunlarını istismar etmişti.

Cemaatlere gelince yasadışı ilan eden karanlık yobaz hareketin Aleviler söz konusu olduğunda önüne düşüp laiklik sloganları ile hak arayışına geçmesi ikiyüzlülüğüne bir açıklama getirmesi bekleniyor.

Aynı yobaz hareket, Diyanet’in Alevilerle buluşmasına ise kayıtsız kalmıştı. 

Kamuoyu, cemaatlere gelince ortalığı laikliğe aykırı deyip ayağa kaldıran Alevilere gelince önlerine düşüp sözde hak arama adı altında Alevi-Sünni gerilimi oluşturarak toplumu kutuplaştıran bu karanlık sinsi harekete karşı devletin ne zaman harekete geçeceğini bekliyor.

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 15.01.2017 10:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam-hatib 2017-01-13 19:12:03

Osmanlinin sonlarinda cumhuriyetin başlarinda Ermeni islam düşmanlari Anadoluyu terketmeyerek Alevi kisvesine bürünmüşler ve islama zarar vermeye devam ediyorlar.Bunlar müslümanlarin birbirlerini anlayarak ayni şeyi söylediklerinin farkina varmalarindan rahatsiz olurlar.çünkü onlarin silahı müslümanların birbirine tahammül etmemesini sağlamak.diyanetin bu girişimi onlarin tuzağini bozuyor.laiklik bahane islam düşmanliği şahane.

Avatar
Güven YILMAZ 2017-01-14 11:47:59

Bunların dedikleri hiç bir şeye katılmadım katılmamda ama kendini cemaat gösterip millieğitimin gözetiminde kendini yurt gösterip sonra vatandaşa biz kuran öğretiyor değip vatandaşın iliyini sömürenlerle diyaneti ne işi olur

Avatar
zaim 2017-01-13 20:16:54

bu pi.çleri bir kışkırtan var....köpek gibi ısırmaya bile başladılar.