AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adayı Nuriye Özel'den Açıklamalar

10 Şubat 2015 tarihinde Yozgat Müftülüğündeki görevimden istifa eden Kur'an kursu öğreticisi Nuriye Özel, AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adaylığını açıkladı.

AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adayı Nuriye Özel'den Açıklamalar

10 Şubat 2015 tarihinde Yozgat Müftülüğündeki görevimden istifa eden Kur'an kursu öğreticisi Nuriye Özel, AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adaylığını açıkladı.

23 Şubat 2015 Pazartesi 05:02
AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adayı Nuriye Özel'den Açıklamalar
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL


10 Şubat 2015 tarihinde Yozgat Müftülüğündeki görevimden istifa eden Kur'an kursu öğreticisi Nuriye Özel, AK Parti Yozgat Milletvekilli Aday Adaylığını açıkladı.

Yozgat'lı bir kadın ve dava insanı olarak ve Yozgat sevdamızdan dolayı hizmet çıtasını daha yükseklere taşımak,güçlü bir Türkiye'nin varlığına katkı sağlamak ve Adalet Ve Kalkınma Partimizin bayrağının dalgalanması için Ak partiden aday adayı olduğunu açıklayan Kur'an kursu öğreticisi Nuriye Özel, haber sitemize özel açıklamalarda bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA:
 
Yozgat için hedeflerim vardır bunlar :
 
1- Yozgatımızın en önemli sorunları arasında işsizlik ve göç bulunmaktadırçİşsizlik fakirlik Refah seviyesi düşüklüğü,İstihdam alanlarının darlığı ve eğitim sağlık eksiklikleri Yozgatlının kaderi değildir.Amacım cumhuriyet tarihi boyunca Yozgat'ımızdan esirgenen geri kalmasına sebeb olan tüm hakların kazanılması ve geri iadesi için mücadele etmek olacaktır.
 
2-Tarım ve hayvancılık alanlarında Organize Hayvancılık Sanayi bölgesi kurdurmak için çalışmalar yapacağım.
 
3-Yozgat'ın yıllardır isteyipte bir türlü getirtemediği askeri birliği Yozgat'a getirmek için gerekli çalışmalar yapacağım.
 
4-Organize sanayimize ve diğere hizmet sektörlerindeki gelişmeyi engelleyen ve yatırımcılarımızın önünü tıkayan sebeblerin giderilmesi adına,Üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleriyle istişareler yapıp yatırımcıyı teşvik edici ve yozgat'ı cazip hale getirici düzenlemeler yapılmasında çalışmalar yapacağım.
 
5-Yozgat'ın ulaşımında havaalanı,hızlı tren vew duble yollar projelerinin hızlandırılması ve biran önce tamamlanması için çalışmalar yapacağım.
 
6-Yozgat eski bir medeniyet eşiğinde olup kültürel mirasımızın korunması ve Türkiye'nin ilk milli parkı olan çamlığımızın marka değerinin yükseltecek olan Çamlık Master Planı projelerinin daha da genişleterek Türkiye turizmine kazandırılması adına çalışmalar yapacağım.
 
7-Yozgat'ımızın bölgesel sağlık şehri yapılması için eksik ünitesi olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinin kurulması ve termal zengini şehrimizin Türkiye Termal Şehri merkezi haline getirilmesi için çalışmalar yapacağım.
 
8-Yozgat Bozok Üniversitesinin nüfusumuzun en az 40.000 öğrenci seviyesine ulaşıncaya kadar çabalayacağım eksik bölümlerin açılmasını sağlayacağım.
 
Burada özellikle şunu vurgulamak istiyorum. Cumhuriyetimizin kurulduğu ilk günden bugüne kadar Yozgat milletvekilleri içerisinde bir tek kadın milletvekili olmamıştır. Partimizin kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak çıkarmış olduğu yasalarla kadınlara haklar getirildi ve siyasal katılım noktasında kadınlara önemli teşvik sağladı. Bütün bu yasal düzenlemelerin kağıt üzerinde kalmayıp kadının statüsünün yükselmesine vesile olması büyük önem taşımaktadır. Maalesef batılı ülkelerden çok önce haklara kavuşan Türk kadını ne yazıkki bu hakların hayata geçirilmesi bakımından batılı ülkeleri çok gerisinde kalmıştır.
 
 Nuriye Özel Milletvekili Aday Adayı Olmasının Sebebini de Şu Şekilde Açıkladı
 
1- Hükümetimizin ulaşım sağlık tarım ve zirai alanlardaki hizmetleri,
 
2- Savunma sanayimizi güçlendirerek kendi tankı ve füzesini yapan güçlü bir Türkiye ideali ve sevdası,
 
3- Milli ve manevi değerlerimizin geliştirilmesi yerleştirilmesi ve korunması ile alakalı Milli eğitim bakanlığı ve diyanet işleri başkanlığı nezdinde yapılan tarihe kayıt düşecek önemli devrim niteliğindeki hizmetleri, 
 
4- Sosyal devlet anlayışını sözde değil icraatları ile ortaya koyulması,
 
5- Öğrencilere  burs ve kredi imkanlarının verilmesi,
 
6- Fakir ve muhtaçlara soluk ve can veren ekonomik destekler sunulması,
 
7- Tutarlı ve ilkeli ekonomik adımlarla ülkemizi dar boğazdan çıkaran, ülkemizi zillete düşürmeyen borç sarmanından kurtaran onuruyla ayakta duruşuyla,
 
8- Türkiye’yi içe kapalı bir ülke olmaktan kurtaran ihracatıyla çeşitli alanlardaki yatırımlarıyla Türkiye’nin ufkunu açıp Türkiye’yi Dünya’ya açan çalışmalarında, 
 
9- Uluslar arası Türkiye düşmanlarıyla ve yerli işbirlikçileri ile Türkiye’de sürekli sosyal ve ekonomik krizlere sebep olan darbecilerle yaptığı  cesur ve onurlu mücadelesinden,
 
10- En önemlisi halkını ezmeyen ve halka hizmeti hakka hizmet bilen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’nun gururla değil tevazüyla fakirin sofrasına oturup onlarla berabert muhabbet ve sevgiyle yemek yemesi ve halk çocuğu olmasından,
 
11- Sessizlerin sesi ve nefesi Milletimizin hizmetkarı olmasından,
 
12- Cumhuriyetin kurulduğu ilk günden bugüne kadar Yozgat milletvekilleri içersinde tek bir kadın milletvekili olmamıştır. Partimizin kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak çıkarmış olduğu yasalarla kadınlara siyasal katılım noktasında önemli teşvikler sağlandı. Bende bu yasal düzenlemelerin kağıt üzerinde kalmayıp kadının statüsünün yükselmesine vesile olmasına Yozgat’lı kadınlarımızı temsilen aday adayı oldum,
 
13- Kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine tüm engellemelere rağmen Allah’ın yardımı ve milletimizn desteği ile ulaşmak için başbakanımız bilge insan Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU liderliğinde yeni ve büyük Türkiye’nin inşası için daha huzurlu ve daha kalkınmış Yozgat için ve Yozgat’ımıza katkı sağlamak için aday oldum. 
İşte Nuriye ÖZEL'İN ÖZGEÇMİŞİ:
 
08.09.1976 YOZGAT merkez’ de doğdu. İlk ve orta öğretimimi Kırıkkale’de tamamladı. Yaşadığım başörtü mağduriyetinden ötürü eğitimine ara vermek zorunda kaldı. İmam Hatip Lisesi 2.sınıftan itibaren açıktan okudu. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi  İlahiyat ön lisans mezunu ve ayrıca, Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Lisans tamamlıyor. 
 
Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi  Radyo ve Televizyon Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisi.
 
İş Hayatı:
 
2006-2015 tarihleri arasında Van Ankara illerinde Kuran Kursu Öğreticiliği yaptı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı  Ankara /Keçiören,Van/ Tuşba  il ve ilçe müftülüklerinde Aile İrşat Ekibi olarak projeler kapsamında sığınma evleri, sevgi evleri, huzur evleri, camiler ve Kuran Kurslarında ve Keçiören Belediyesine bağlı  Kadem’de Değerler Eğitimi, irşat görevlerinde gönüllü olarak çalıştı. Van Halk Eğitim Merkezi ve Ankara İş ve İşçi Bulma Kurumu’na bağlı olarak özel şirketlerle işbirliği halinde topluma faydalı olmak adına İşkur meslek edindirme kursları işe yerleştirme ve girişimcilik eğitimleri projelerinde danışman olarak gönüllü çalıştı. 
 
 
Sivil Toplum Kuruluş/Örgütlenme Faaliyetleri:
 
-Türkiye Diyanet Sen Kadın Kolları Başkanlığı ve Memur Sen Konfederasyonu Diyanet Sen Temsilciliği görevlerinde bulundum. (2010-2013)
 
Sertifikalar/Ödülleri:
 
-Bilgisayar  Sertifikası (1999)
-Trafik Çevre Öğretmenliği (2008)
-Spikerlik diksiyon Sunuculuk (2013)
 
Çalışma Alanları:
 
-Kuran kursu öğreticiliğinin yanında; çözüm sürecine ilişkin değerler eğitimi ve kardeşlik bilincinin aşılanması adına  Mahalle ve Köylerde Aile İrşat projesi kapsamında verilen görevlerde bulundu.
 
-Kadının İş Hayatına atılabilmesi ve İş Kur Meslek edindirme İş ve İş bulma Projeleri kapsamında Girişimcilik ve Meslek kursları Eğitim Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
Diğer Bilgileri :
 
Bekar,2 çocuk Annesi. Siyasetçi bir aileden gelmekte. Babası Bünyamin Özel, Milli Selamet Partisi 1973-1977 seçimlerinde iki dönem Yozgat Milletvekilliği Adaylığında ve 1978 yılı mahalli seçimlerinde Yozgat Belediye Başkan Adayı oldu.
 
Son Güncelleme: 27.03.2016 14:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
N. TOPRAK 2015-02-23 10:36:26

Tebrik ediyorum ve hayırda muvaffak olmasını diliyorum. Başarılı bir kardeşimizdir. Van çalışma arkadaşlarının desteği Nuriye Hocamızla olacaktır...

Avatar
YOZGATLI 2015-02-23 10:44:16

Yozgatlı bir kadın millet vekili adayı olman bizi memnun eder tebrik ederim.Siyasi faaliyetlerini anlatırken 2013-2015 yılları arası Diyanet görevlisi bir memur olarak nasıl siyaset yaptınız Hoca Hanım?TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ YOLUNUZ açık olsun.

Avatar
Zafer y 2015-02-23 12:30:06

İş ve eğitim hayatında Çok başarılı olan hoca hanım Yozgat ilinin geleceği için ve projelerinin arkasında durabilecek kişiliğe sahip millet vekillik için sonsuza dek destekliyorum başka alternatifi olmayan hoca Hanım'a başarılar

Avatar
i.h 2015-02-23 13:55:35

işsizliğe nasıl çare bulacak merak ettim...

Avatar
mehmet balci 2015-02-23 14:40:14

Sizi tanidigim kadariyla siz bu işi yaparsin be hocam

Avatar
Adnan ABBASİOGLU 2015-02-23 17:06:26

tanıdığım insanlar arasında en idealist en azimli en çalışkan kişilerin başında gelen saygıdeğer hocama başarılar diliyorum.bazı insanlar tek bir isi bile beceremezken hocamız ayni anda birçok isi en iyi şekilde yürütmektedir. Ve diğer vekiller gibi pasif bir siyaset yapmayacağını çok iyi biliyorum.başarılar...

Avatar
sivrice 2015-02-23 17:08:02

Nesrin hanıma yaptıklarını görüp dururken baş örtüsüyle o partiden aday olanlar bu ülkeye hiç bir şey veremezler. O partini baş örtüsünü kullanmaya hakkı yok, kullandıranlardan da Allah hesap sorsun. Zamanında ecevitin yanında yer alıp örtülü bayana ettikleri unutulmadı.

Avatar
Kuran kursu öğreticisi 2015-02-23 19:05:28

Nuriye hoca hanım kardeşimize vekillik yakışır. Temeli sağlam milli gençlikten geliyor. Yozgat tan bir hanım kardeşimiz seçilirse mutlu oluruz. Aslında ben şahsen yozgatlı olan diyanet baş müfettişi sn m. Fatih karacanın da aday olmasını isterdim bu kardeşimizde çok zeki ve başarılı bir diyanet mensubudur