Halk Müftü İçin Yollara Döküldü

Diyanet Haber / Çanakkale Ezine ilçe Müftüsü iken İstanbul Büyükçekmece Müftülüğüne atanan Ahmet YAYLALI gözyaşları ile uğurlandı.

Halk Müftü İçin Yollara Döküldü

Diyanet Haber / Çanakkale Ezine ilçe Müftüsü iken İstanbul Büyükçekmece Müftülüğüne atanan Ahmet YAYLALI gözyaşları ile uğurlandı.

23 Ağustos 2015 Pazar 16:51
Halk Müftü İçin Yollara Döküldü
banner283
 
Sabah saatlerinde kalabalık bir grup evinin önünde toplanarak müftü Ahmet Yaylalı ile birlikte Merkez Camii'ne dua ve tekbirlerle yürüyerek müftüden son bir sohbet istediler.
 
Sohbetinde; menfaatsiz, beklentisiz, Allah için bir birini sevme,gönül bağı ile bağlanma, Allah'a bağlı bir hayat yaşama konuları üzerine vaaz veren Ahmet Yaylalı vatandaşlar tarafından gösterilen ilgi ve alaka karşısında çok duygulandığını, bir garip gibi geldiği ilçeden bu kadar çok seveninin olmasından gurur duyduğunu belirtti.
 
Yaylalı verdiği sohbette Peygamberimizin(sav)'in:"İman etmedikçe cennete göremezsiniz...birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız...birbirinizi seveceğiniz bi ameli size söyleyeyim mi? Selâmı aranızda yayınız." Buyuruyor. Yine Peygamberimizin(sav)'in "Arşın altında gölgelenecek 7 sınıf insandan 1-adaletli devlet başkanları 2-Gençliğini ibadetle geçirenler 3-Kalbleri camilere bağlı olanlar 4- Birbirini menfaatsiz sırf Allah için sevenler 5- Güzellik sahibi bir bayanın gel beraber olalım dediğinde ben Allahtan korkarım diyerek teklifi reddedenler 6-sağ elinin verdiğini sol eli bilmiyecek şekilde verenler 7-kimsenin görmediği mekanlarda Allah için göz yaşı dökenler" buyuruyor. Kardeşlerim ben sizi Allah için sevdim. Sizde beni Allah için sevdiniz..Allah hepinizden razı olsun. Yaptığımız bütün dini hizmetlerde bize destek verdiniz. Yanımızda yer aldınız. Ben hakkımı helal ediyorum sizlerde haklarınızı helal ediniz" dedi.

Halk Müftü İçin Yollara Döküldü
 
 
Cami çıkışında helallık istediğinde çevre ilçelerden ve köylerden gelip, Camiyi dolduran yüzlerce kadın-erkek, genç-ihtiyar, öğrenciler ve çocuklar, gönül dostlarım diye tabir ettiği sevenlerinin gözyaşları içinde, yüksek bir sesle "Helal olsun hocam! ,Asıl sen bize hakkını helal et. Senin bize çok hakkın geçti, öğrenciler yetiştirdin...kermesler yapıp kurslar açtın... fakir fukarayı gözettin.. bir çok insanın iş güç sahibi olmasına vesile oldun... bütün eserlerini işte bize bırakıp gidiyorsun."dediler. Rabbimiz yolunu açık etsin... Allah yar ve yardımcın olsun "demesiyle tek tek kucaklaştı.
 
Ezineliler müftürü arabasına binip gözden kaybolana kadar arkasından el salladılar

 
Mahihaber.com Erol Kara
 
Son Güncelleme: 27.03.2016 14:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
@ "item"> bgch" onclivoid(0"textDown(berdidivx>Ahmet Yaylalı tem"> bgch" onclivoid(0"teprint hs-bgch" onclis="span1sassclick=";130065.html'); xtDown(btn class=" btn-warndiv"clearfix muta-toggle="tabn açıklaması >
 
blank">
 
blank"> pan10 mments" mme" valueor pan10 mments" ume" valueor0dioyad gerekli!" /> pan10 mments" tip" valueor
pan10 mments" cevap" valueor"b .blank v oyad gerekli!" /> pan10 mments" cevap_me" valueor0diname="coevap_me" oyad gerekli!" /> pan10 mments" tokts" valueoree742160fa65baf6f0ae2f79e769847e2c310535" oyass="row-fluid"> /="teass="row-fluid">
 
blank"> ‹< clastarih-dismi .bl//wmu ">&n cls;>Ahmet Yaylalı blanebutton pan10 button"‹< clastarih-dismi .bl//wmu>× aber.cDiabet!>Ahmet YaySuç teşkiarı sol,tfessın;">C, tehditkilerrahatubated/a1,Dalatem-re ilfürr="Yecek,azarken ll... c>C, k ins>İ düşzinelcü, kaba,onunstehcek,azhrilenaykır>C, kerasenleyorum siza z-hal hak/a1tfetarn sema k t anenlal edi="Yecnlal edn doAdayh EzinYorea l1,Daukuk1,Dcila1,Didfa-"501318da &#="Yecndiyege="tabdn Üye/Üyeal ’ clitren.alı blane bl
s="span1box
aneb>reene b="img-rounded"/> ane)" cl keywords"mealign: j ir" data-da22:26:47comments-)" cl class="span11"> aneh3> adsoy>ilkTÜK&asınmif;">Eziyedl bay: j ematin > buttonslass="row-fluid"> cllyi class="acbgch" onclivoid(0"textDown(oevaplaer-title hstarih-oevaplanan="@reenlbclas167329tyign: j glyphicons unlass=":comment Cevapla>Ahmet Yaylss="row-fluid"> lass="acbgch" onclivoid(0"textDown(enleer-title h enle167329teprint hs-enle(167329,'ajax_s="span1cakerler.cake', 0)tyign: j glyphicons _resim/d-focomment Beğdn ()n açıklaması lass="acbgch" onclivoid(0"textDown(disenleer-title h disenle167329teprint hs-enle(167329,'ajax_s="span1cakerler.disenle', 1)tyign: j glyphicons _resim/downfocomment Beğdn7-kim! ()n açıklaması et Yaylss="row-fluid"> >
 
blank">
ass="row-fluid"> blanes">Facebcamilamellim