Müezzin Yıldız'dan, Sarıkamış şehitleri için türkü

Edirne Kadı Bedrettin Camii müezzini Müslim Yıldız, Sarıkamış Harekatı'nın 101. yılı anısına şehitler için türkü sözü yazdı. Müezzin Yıldız, bestesi de yapılan türkünün klipleştirilmesi ve ekranlarda yayınlanması için destek istedi.

Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamışlı olduğunu ancak 22 yıldır Edirne ve köylerinde diyanet personeli olarak görev yaptığını söyledi.

'Hep böyle bir hayalim vardı'

Sarıkamış İmam Hatip Lisesinde eğitim gördüğü sırasında şehitler için bir şiir yazıp bestelemeyi hayal ettiğini belirten Yıldız, "O zamanlar hep böyle bir hayalim vardı. 'İnşallah gün gelecek Sarıkamış şehitlerine bir eser yazıp, yorumlayacağım' diyordum. Allah'a şükür hayalimi gerçekleştirdim" diye konuştu.

Müezzin Yıldız'dan, Sarıkamış şehitleri için türkü

Sarıkamış Harekatı'nın 101. yılında türküyü İstanbul'daki bir stüdyoda seslendirdiğini belirten Yıldız, şunları ifade etti:

"Sarıkamış türküsünü yazdıktan sonra beste çalışması yaptık. Türkümüzün bestesini de Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Islattı yaptı. İstanbul'da profesyonel bir müzik şirketi tarafından müziği hazırlandı, halkımıza sunmak için profesyonel bir ekiple de yorumladım. Çalışmam tamamen kültürel amaçlıdır. Bu, benim hayalimdi, kimse yanlış bir şey anlamasın. Ticari amaçlı olmayıp, hazırladığım türküyle şehitlerimizin ruhunu yad ettim."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ilhan 12 ay önce

sehidler artik turkulerle yad ediliyor hemide imam biri cikip hayali oldugunu soyluyor

Avatar
Osman A 12 ay önce

Hey gidi dini zehirler... İlim ehli hocalara kafayı takıp rezil edersiniz saz çalanlara övgü yapıp baş tacı yaparsınız...

Avatar
osman edirne 12 ay önce

Ben müslüm hoca sayesinde namaza başladım şehidleriayrica hangi ayette veya hadiste müzik haramdır yazıyor çamur atmayın mevlana etkinliğinde de semazenler dönüyor.bence yorumunuzu tekrardan gözden geçirin derim.

Avatar
Müslim yıldız 12 ay önce

Evet İlhan Nilkiyle yorum yazan seni çok iyi tanıyorum çünkü taş uzaktan gelmez yinede ben sana teşekkür ediyorum olumsuzda olsa yazma zahmetinde bulunduğun için
Ve sende beni çok iyi tanıyorsun. Beğenen eleştiren sevinen veya hasetlik eden herkese teşekkürler