“Rockçı imam“dan üç dilde konser

Kaş ilçesi Pınarbaşı Mahallesi Camisi'nde görevli Tüzer, Cam Piramit'teki konserde 14 ilahi yorumladı. Tüzer, ilahileri Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak üç dilde seslendirdi. Katılımcılar, yaklaşık 1,5 saat süren konserin sonunda Tüzer'i uzun süre alkışladı. Tüzer, etkinliğin sonrası yaptığı açıklamada, farklı kitlelere ulaşabilmek için konserini üç dilde gerçekleştirdiğini söyledi.İslam dininin terörle anılmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Tüzer, "İslamın maalesef terörle özdeşleştirildiği çok talihsiz bir dönemdeyiz. Bir imam olarak İslamın özünde var olan sevgiyi, hoşgörüyü, kardeşliği ve barışı konserler vesilesiyle insanlara aktarmak hakikaten çok farklı bir duygu" dedi. Antalya konserinin çok güzel açılımlara vesile olacağına inandığını belirten Tüzer, bu etkinliklerin süreceğini anlattı. Tüzer, konserin ardından yaşamını konu alan, Selçuk Alkan'ın yazdığı "Rock 'n' İmam" adlı kitabı imzaladı.
Anahtar Kelimeler:
Rockçı Imam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
....rakçı imam 2 yıl önce

Yeni tebliğ metodu olarak farfarklı dillerde farklı müzik dallarında konserler ve eğlenceler tertiplemek geliyor Tabi sonunda hep birlikte soluğu camide Namazda alıyorlar tebrik etmek lazım mücahitleri

Avatar
halil 2 yıl önce

diyanet kendini bu imamlardan soyutlaması lazım bu nasıl bir iş sizde cübbeliye laf atarsınız böyle karaktersiz insanlara gelince sadece haber yaparsınız.

Avatar
hasan basri 2 yıl önce

yaw arkadas ne alakası var bir insana her seyi anlatarak ögretirsizn bi müslümana müzigin haram oldugunu soylersın oda der ya bi git falanca imam müzikle ugrasıyor konser veriyor adam subhanekeyi okuyamıyor sen o adama ilahi okuyorsun arkadas uyanık ol imanın kor halinde oldugu bi donemdeyiz tutsak elimiz yanıyor tutmasak ahiretimiz.