AK Parti İl Yönetiminden Müftü Coşkun'a Ziyaret
Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Bedrettin Ağalday, Faruk Kıdır ve Fazıl Düdük İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u Camiler ve Din Görevlileri nedeniyle tebrik ziyaretinde bulundular.

Hafta nedeniyle Müftü Coşkun’a bir buket Çiçek takdim eden yöneticiler, “Müftü beyin şahsında bütün din görevlisi kardeşlerimizin haftasını tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyoruz.” dediler.

Teşkilatlardan sorumlu AK Parti İl Başkan yardımcısı Faruk Kıdır ziyarette Din Görevlisinin önemine dikkat çekerek “Din görevinin önemi, dinin bizzat önemi ile ilgilidir. Din, din görevlileri vasıtasıyla insanlara tebliğ edilmiştir. İlk din görevlileri de yüce peygamberlerdir. Din görevi aynı zamanda Peygamberlik mirasıdır ve dolayısıyla gerçek din görevlileri peygamberlerin varisleridir.Din görevlilerinin ifa ettikleri vazife son derece önemli ve o nispette de onurlu bir görevdir.İnanç, İbadet ve ahlak esasları konularında halkı aydınlatan ve diğer meslek mensuplarından daha çok halkla iç içe olan, vazife ve mesuliyetleri ağır görevlilerdir. Her Müslüman, Cami ve mescitlerin ve bu mübarek mekânlarda yüce din hizmeti veren din görevlilerinin ehemmiyet ve kıymetini müdriktir.Camiler ve Din görevlileri Haftasını kutlar, manevi huzur, bereket ve uyanışa, milletimiz memleketimiz İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim. “ diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol