Antalya’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolu Dolu Geçti

2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Antalya İl Müftülüğü olarak hafta boyunca çeşitli programlar yapıldı.

Antalya’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolu Dolu Geçti

2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Antalya İl Müftülüğü olarak hafta boyunca çeşitli programlar yapıldı.

22 Ekim 2014 Çarşamba 00:02
Antalya’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolu Dolu Geçti
İlk olarak 12.10.2014 tarihinde Kepez İlçe Müftülüğü bahçesinde Resepsiyon düzenlendi.
Düzenlenen resepsiyona İl Müftümüz Osman ARTAN, Kepez Kaymakamı Savaş TUNCER, İl Müftü Yardımcılarımız İbrahim KESER, Mustafa AYDIN, Mevlüt TOPÇU, İlçe Müftüleri, Muhtarlar, cami dernek Başkanları, Din görevlileri katıldılar.
 
13.10.2014 tarihinde Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde saat 10:00’da Camiler ve Din Görevlileri haftası açılış programı yapıldı. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Muratpaşa Camii Müezin Kayyımı Yakup ECDER’in okuduğu Kur’an-ı Kerimin akabinde Emekli ve Çalışan Din Görevlileri tecrübe paylaşımı konuşmaları yaptı. Arkasından İl Müftüsü Osman ARTAN açılış konuşmalarını yaptı.  İl Müftüsü konuşmasında Din Görevliliğinin Peygamber postuna oturmak olduğunu, tabi olan değil tabi olunan kişi olduğunu ve bu önemli makamda bulunulması dolayısıyla daha özverili ve dikkatli çalışılması gerektiğini söyledi.

Açılış konuşmasından sonra gösterilen cami ve gençlik temalı sinevizyon büyük ilgi topladı. Sinevizyon gösteriminin akabinde Hizmetleriyle öne çıkmış Din görevlilerine (İlçe Müftüsü, Vaiz, Kur’an Kursu Hocası, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım) başarı belgesi, Emekli Din Görevlileri ile Camilerin yapımında katkı sağlayan Cami Banileri ve Dernek Başkanlarına plaket takdimi yapıldı. Plaket takdiminin sonrasında Programımıza konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Emekli Başkanı Prof. Dr. Raşit KÜÇÜK dinleyicilere konferans verdi. Konuşmasında camilerin geçmişten günümüze işlevselliği, günümüz gençliğinin problemleri ve din görevlileri olarak bu problemlere ne gibi çözümler bulunabileceği konusunda kendi hayatından ve şahit olduğu güzel örneklerden bahsetti.
 
Yapılan konuşmaların sonrasında davetlilere kitap ve gül dağıtımı yapılarak program sona erdi.

14.10.2014

1-Sabah Saat 09:30’da İl Müftüsü Osman ARTAN tarafından basın açıklaması yapıldı. İl Müftüsü ARTAN basın toplantısında 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri  Haftasının temasının Cami ve Gençlik olduğunu, haftanın amacı  ve hafta boyunca İl Müftülüğü olarak planlanan faaliyetleri anlattı.

2-Saat 08:00-12:00 saatleri arasında İl Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN, Şube Müdürü Veli SAĞLAM, Uzman Vaiz şerife Gönül BİLGİ tarafından Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Hasta ve Çalışanları,
 
 
İl Müftü Yardımcısı Mevlüt TOPÇU, Eğitim Uzmanı Orhan AKKOÇ, Vaiz Hatice ÖGKE tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatan hastalar ve çalışanları ziyaret edildi. Ziyaret esnasında hastalara ve çalışanlara gül dağıtımı yapıldı.
 
3-Saat 14:00’da İl Müftü Yardımcısı Mevlüt TOPÇU başkanlığında İl Vaizleri Bekir AĞLAMAZ, Saliha MANCA ve Yasemin Saygı ERKİT’ten oluşan ekiple Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Antalya Şubesinde şehit ve Gazi Ailelerini ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Kur’an-ı kerim okunarak Müftü Yardımcısı tarafından dua yapıldı ve ailelere gül dağıtımı yapıldı.

4-14:00’da Bayanlara Yönelik Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Semineri gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Kültür merkezinde düzenlenen seminere konuşmacı olarak yazar Sema MARAŞLI katıldı. İl Müftümüz Osman ARTAN ve Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN’ında katılarak İl Müftüsünün açılış konuşmasını yaptığı seminerde Yazar Sema MARAŞLI tarafından mutlu aile hayatının nasıl olması gerektiği hakkında formüller aktarıldı.
 
5-Akşam 20:00’da İl Müftümüz Osman ARTAN ve Müftü yardımcısı Mustafa AYDIN tarafından hasta ziyaretinde bulundular. Emekli Vaiz Hüseyin TEZCAN ve Emekli Murakıp Mehmet TATOĞLU evlerinde ziyaret edilerek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
 
15.10.2014

1-  Saat 09:00'da Antalya Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu imam Hatip Lisesinde Başkanlığını İl Müftüsü Osman ARTAN'ın yaptığı ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaizlerinden Betül Altun ERİNCİK ile İstanbul Kadıköy Müftülüğü Vaizi Ayşenur ÖZKAN'ın panalist olarak katıldığı Hz. Peygamber ve mescit İlişkisi, Modern Dünyada Gençlik, Din ve Değerler konulu panel düzenlendi.
 
- Saat 13:30'da Antalya Anadolu imam Hatip Lisesinde Başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Mustafa AYDIN'ın yaptılı ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaizi Betül Altun ERİNCİK ve İstanbul Kadıköy Müftülüğü Vaizi Ayşenur ÖZKAN'ın panalist olarak katıldığı Hz. Peygamber ve mescit İlişkisi, Modern Dünyada Gençlik, Din ve Değerler konulu panel düzenlendi.
 
-Saat 19:30'da Kredi Yurtlar Kurumunda  Başkanlığını İl Müftüsü Osman ARTAN'ın yaptılı ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaizi Betül Altun ERİNCİK ve İstanbul Kadıköy Müftülüğü Vaizi Ayşenur ÖZKAN'ın panalist olarak katıldığı Hz. Peygamber ve mescit İlişkisi, Modern Dünyada Gençlik, Din ve Değerler konulu panel düzenlendi.

2- Saat 11:30'da vefat eden Din görevlileri için Antalya Merkez Muratpaşa Camiinde mevlit okutuldu.
 
3- Saat 14:00'da E tipi ve L tipi cezaevlerinde bulunan mahkum ve çalışanlar İl Müftü yardımcıları Mustafa AYDIN, Mevlüt TOPÇU, Şube Müdürü Veli SAĞLAM, Eğitim Uzmanı Orhan AKKOÇ, İl vaizleri Osman ÖZKAN, Osman KARA, Şerife Gönül BİLGİ ve Saffet SEVİM tarafından ziyaret edildiler. Ziyaret esnasında gül ve kitap dağıtımı yapıldı.

4- Saat 18:30'da İl Müftüsü Osman ARTAN ve Müftü Yardımcımız Mustafa AYDIN, Emekli Müftülerdem Osman MÜDERRİSOĞLU ve Emekli Müftülük şoförlerinden İsmet KAYA'yı ziyaret ettiler.

16.10.2014
Saat: 10:00’da İl Vaizleri Dr. Saliha TÜRCAN, Gülhan SEDA, Saliha MANCA, Ali AKBULUT, Osman ÖZTÜRK, Sümeyye ALTUN ve Mehmet GÖKMEN’den oluşan bir heyet Fethi Bayçin Huzurevini  Ziyaret ettiler.

Saat: 10:30’da İl Vaizleri Dr. Saliha TÜRCAN, Gülhan SEDA, Saliha MANCA, Ali AKBULUT, Osman ÖZTÜRK, Sümeyye ALTUN ve Mehmet GÖKMEN’den oluşan bir heyet Zübeyde Hanım Yetiştirme Yurdunu Ziyaret ettiler.

TV programları:
Saat 11:00’da İl Müftü Yardımcısı Mevlüt TOPÇU Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan Cami ve Gençlik konusunda Televizyon programı düzenledi.

Aynı saatte Döşemealtı İlçe Müftüsü Yusuf DEMİRYÜREK Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan Cami ve Gençlik konusunda Radyo programı düzenledi.

KONFERANS:
16.10.2014 tarihinde İl Müftüsü Osman ARTAN ilk olarak Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan Cami ve Gençlik konusunda Kemer İlçe Müftülüğü Konferans salonunda konferans verdi. Düzenlenen konferansa Kemer Müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlileri ve halk yoğun ilgi gösterdi.

Aynı tarihte Saat 19:30’da İl Müftüsü Osman ARTAN Kaş Turizm Otelcilik Lisesi Konferans salonunda konferans verdi. Kaş Halkının yoğun ilgi gösterdiği konferansta İl Müftüsü ARTAN Cami ve Gençlik konusunu anlattı.

Gençler Camide Buluştular.
Camiler ve Din Görevlileri Hafatası Münasebetiyle 16.10.2014 tarihinde ilk olarak Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf Öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Antalya Merkez Muratpaşa Camiini ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Cami İmam Hatibi İbrahim ECDER Muratpaşa Camii hakkında bilgiler vererek camiyi tanıttı. Ziyaretten çok etkilendiklerini söyleyen öğrenciler 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının Cami ve Gençlik olarak belirlenmesinde çok mennun olduklarını söylediler.
 
Akşam namazından sonra ise Antalya Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Muratpaşa Camiini ziyaret ettiler. İmam Hatip İbrahim ECDER'in cami tanıtımından sonra genç misafirler tarafından Yasin-i Şerif okundu ve dua yapıldı.


17.10.2014
 
İl Müftü Yardımcısı İbrahim KESER tarafından Merkez Muratpaşa Camiinde 2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası teması olan Cami ve Gençlik konusu merkez Vaaz sisteminden cemaate anlatıldı.
 
17.10.2014 Cuma günü İl genelinde belirlenen Camilerde imam hatip Lisesi öğrencileri hutbe okuyarak Cuma namazı kıldırdılar.

Son Güncelleme: 27.03.2016 15:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.