Iğdır’da “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Kutlandı
Iğdır Kültür merkezinde gerçekleştirilen programa; Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Belediye Eş Başkanları Murat YİKİT ve Şaziye ARAS, Rektör V.  Prof. Dr. M. Faik YILMAZ, AK Parti İl Başkanı Ahmet TUTULMAZ, MHP İl Başkanı Cahit EROL, Kamu Kurum Müdürleri, Emekli Din Görevlileri, İmam – Hatipler, Kur’an Kursu öğreticileri ve çok sayıda Bay Bayan vatandaş katıldı.

İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Merkez Cami İmam – Hatibi Bilal AL’ ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ ın Açılış konuşmasını yaptığı programda; Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Macit “Cami ve Gençlik” konulu konferansını sundu.

Ayrıca; İl Müftülüğü ’ne bağlı Kur’an kurslarında görev yapan Kur’an Kursu öğreticisi ile öğrencileri “Camiler Ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde bir kermes düzenledi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TUTARSIZLIK 2 yıl önce

Yorum yapmaya gerek varımı resimdeki o kocaman kalabalığa!!!!!!!!!!!!

Avatar
KARAMAN 2 yıl önce

RABBİM BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOĞALTSIN VE DE SÜREKLİ EYLESİN.....BU MÜNASEBETLE DE CAMİLER VE DE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASININ MÜBAREK VE DE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM....