Safranbolu Müftülüğü'nden Camiler Haftası faaliyetleri
SAFRANBOLU MÜFTÜSÜNDEN GENÇLERE YAKIN İLGİ.Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK, Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu’nda konferans verdi.

Her fırsatta gençlerle birarada olmaya gayret eden, öğrencilere ve gençlere yakın ilgi gösteren Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK, 20 milyon TL maliyetli Safranbolu Merkez Camii’nin yapımındaki çalışmaları ile camilerin maddi imarına verdiği değeri gösterirken, camilerin cemaati konumunda bulunan gençlere verdiği değerle manevi ihyasına da katkıda bulunmaya devam ediyor.

Üniversite gençlerine hitap eden YILMAZTÜRK, “Cami ve Gençlik” konusunu anlattı. Cami ve cemaatin önemini belirttikten sonra, Hz. Peygamberin hicret esnasında ilk iş olarak cami yaptığına vurgu yaptı.

Müftü YILMAZTÜRK; Safranbolu Meslek Yüksekokulu yetkililerine ve yoğun bir şekilde konferansa katılan öğrencilere teşekkür ediyoruz.
 
****
GENÇLERLE SABAH NAMAZI BULUŞMASISafranbolu Müftülüğü Merkez Camii’nde 17/10/2014 Cuma günü gençlerle sabah namazı buluşması yapıldı.

Safranbolu Merkez Camii’nde kılınan sabah namazından sonra Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK hadis dersi yaptı.

Derste cami cemaatine ve özellikle gençlere hitab eden YILMAZTÜRK, insanın muhafaza etmesi gereken azalarına dikkat çekerek, cennet ve cehenneme götüren amellerle ilgili hadis-i şerifler okudu.

Gençlere dillerini ve iffetlerini muhafaza etmelerini tavsiye etti. Cennete götüren amellerin insan nefsine zor gelen ameller olduğunu, fakat nefse zor gelmesine rağmen iyi ve güzel amellerle cennetin kazanılabileceğini ifade etti.

Hadis dersinin ardından İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK’ün yaptığı dua ile program devam etti.Duanın ardından cami cemaatine ve gençlere simit ve çay ikram edildi.Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği program İlçe vaizi Muhammet LİKOĞLU'nun yaptığı yemek duasının ardında hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
****
2014 CAMİLER HAFTASI FUTBOL TURNUVASI


Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri içerisinde düzenlenen futbol turnuvasında Safranbolu Müftülüğü takımı şampiyon oldu.

Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri içerisinde Karabük müftülüğü tarafından İl ve İlçe Müftülüklerinin katılımıyla Safranbolu Hasan Doğan Spor tesislerinde halı saha Futbol Turnuvası düzenlendi.

Turnuvanın final maçı 16/10/2014 tarihinde Safranbolu Müftülüğü ve Yenice Müftülüğü takımları arasında oynandı.

Karşılaşmayı İl Müftü Yardımcısı İbrahim Halil DEMİR, Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK, Safranbolu  Müftülüğü Şube Müdürü Abdülkadir TEPEALTI, Safranbolu Müftülük Şefi Hayrettin KAYA ve diğer müftülüklerden gelen temsilciler beraber izlediler.

Normal süresi 5-5 biten final maçının ardından seri penaltılarla rakibini 4-2 mağlup eden Safranbolu Müftülüğü futbol takımı turnuvayı birinci olarak tamamladı.

Turnuvada ikinciliği Yenice Müftülüğü kazanırken, üçüncülüğü ise Eskipazar Müftülüğünü mağlup eden Eflani Müftülüğü kazandı.

Final maçı sonrasında düzenlenen kupa töreninde şampiyon olan Safranbolu Müftülük takımına kupayı İl Müftü Yardımcısı İbrahim Halil DEMİR verdi.

Turnuvada ikinci olanYenice Müftülüğü takımına ikincilik kupasını Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK verdi.

Düzenlenen törenin ardından Safranbolu Müftülüğü futbol takımımız İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK’ü makamında şampiyonluk kupası ile beraber ziyaret ettiler. YILMAZTÜRK müftülüğü temsil eden arkadaşları tebrik ve teşekkür etti.

Müftü YILMAZTÜRK; ''Seyir zevki yüksek, dostluk ve kardeşlik havası içinde centilmence geçen maçların oynandığı turnuvaya katılan takımlara ve organizasyonda emeği geçenlere Turnuvada müftülüğü temsil eden görevli arkadaşlara, takımımızın hazırlanması ve organize edilmesinde görev alan İlçemiz İmam-Hatibi Mehmet KİRT hocamıza, desteklerini esirgemeyen daire personelimize teşekkür ediyor, şampiyon olan takımımızı tebrik ediyorum,teşekkür ediyorum'' dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol