Şarkikaraağaç Müftülüğü'nden Cami ve Gençlik Konferansı
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut KAYA'nın katılımıyla gerçekleştirilen program Davut KAYA'nın Kur’an tilavetiyle başladı.

Programda bir açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Mehmet ATAY Cami ve Gençlik temasının son derece önemli olduğunu ;gençleri ve gelecek nesilleri ihya etmenin köyleri,şehirleri,kentleri ihya etmekten daha zor olduğunu belirterek,gençlerin ve çocukların Camiinin Minare’nin gölgesinde yetişmesinin çok önemli olduğu vurguladı.

Böyle işlerin yoğun olduğu bir mevsimde bu yoğun katılımları dolayısıyla bütün konuklara teşekkür etti. Daha sonra Merkez Camii İmam Hatibi Mehmet MEMİŞ’in söylediği ilahilerin ve sinevizyon gösterisinin ardından programı sunan Merkez Site Camii İmam Hatibi Ali DÜNDAR’ın davetiyle tekrar kürsüye teşrif eden Davut KAYA özgün üslubuyla ‘’Cami ve Gençlik’’ konulu konferansını sundu.

Bir kez daha gençlerin ve halkın Camii merkezli bir hayatı yaşamalarının önemine işaret etti. KAYA; ''Camii yapmak son derece önemlidir. Hacı ağabeylerimiz Camii Derneklerimiz çok güzel bir şekilde bunu yapıyorlar; ancak ondan daha önemli olan hususun Camii’nin içinin imarı, gençlerle, çocuklarla doldurulması olduğunu'' ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol