Üsküdar Müftülüğü gönülleri titretti

Bu çerçevede, 16 Ekim 2014 tarihinde Üsküdar Altunizade Kültür Merkezinde, Halil NECİPOĞLU ve ekibi tarafından "Türk Tasasvvuf Musikisi Konseri" verildi. 

Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa ÖZDEMİR, Üsküdar Müftülüğü personeli ile sanatsever Üsküdarlıların katılımıyla gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Hz. Ali Camii Müezzin Kayyımı Bekir KÖSE’nin yaptığı program, Çilehane Camii Müezzin Kayyımı Ferruh EREL’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra, değerli üstadlardan oluşan saz ekibi eşliğinde sahne alan Halil NECİPOĞLU, farklı makamlardan seçkin eserlere yer verdiği konserini üç bölüm halinde sundu. Birbirinden güzel eserleri büyük bir beğeniyle takip eden izleyiciler Halil NECİPOĞLU ve ekibini coşkuyla alkışladılar.  

Program sonunda kısa bir konuşma yapan Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa ÖZDEMİR, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle tertiplenen bu gecede, Tasavvuf Musikisinin seçkin eserleriyle gecemize renk katan ve gönül telimizi titreten kıymetli meslektaşımız, musikişinas Halil NECİPOĞLU ile kendisine eşlik eden çok değerli saz üstadlarına, ayrıca katılımlarınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Program Müftü ÖZDEMİR’in Halil NECİPOĞLU ve ekibine çiçek takdim etmesiyle son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol