Yalova'da Camiler Haftası kutlandı
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Müftülük Konferans Salonunda Yalova Valisi Selim CEBİROĞLU, AK Parti Yalova Milletvekili Temel COŞKUN, Vali Yardımcısı Mehmet KALYONCU, İl Müftüsü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ, Yalova Jandarma Alay Komutanı Albay Osman ARSLAN, Kurum Müdürleri, Kur'an Kursu Öğreticileri, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyımlar ve çok sayıda personelin katıldığı bir törenle kutlandı

Merkez Camii İmam-Hatibi Zekai SALMAN'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ ise camilerin eskiden birer eğitim mekanı iken günümüzde sadece ibadet mekanlarına dönüştürüldüğünü söyledi.

Artık gecekondu mantığı ile cami kondular üretmekten vaz geçilmesi gerektiğine vurgu yapan ÜSKÜLÜPLÜ, "Diyanet İşleri Başkanlığı 1986 yılından beri Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyor. Camiler sadece ibadet yeri değil, sevgi, birlik ve bilgi mekanları olarak değerlendirilmelidir. Camiler bir araya geldiğimiz mekanlardır. Birlik olmayı buralarda öğreniyoruz.  Yalova milletvekili Temel COŞKUN ise, "Camilerin hayatımızdaki yeri bellidir. Olmazsa olmazlarımızdır. Biz müslümanlar bir kendi evimizde birde camide rahat edebiliriz. Camiler artık, kadının, çocuğun gencin rahat gelebileceği bir yer olmalıdır." dedi.  Yalova Valisi Selim CEBİROĞLU ise, "Mahallelerinizdeki insanların acı ve sevinçlerine ortak olun. Camileri sadece ibadet edilen yerler olmaktan çıkartın ve hayatın yaşandığı mekanlara dönüştürün."dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol