Öne Çıkanlar diyanet dinihaberler Diyanet Vakfı Hafız Kuran Kursu Formasyonu DİBBYS
banner222

Fethullahçılar, Hollanda'da Geylerle birlikte Müslümanlara saldırdı
banner221
Akgündüz, hukuki alt yapılarının olmasına rağmen  kendilerine açılan 27 Meclis soruşturması ve 127 davanın ardında Fethullahçı Teröristlerin Geyler yaptığı işbirliğini şöyle açıkladı: 

Akgünüz - Bunu açanlar tümüyle gayler ve Ermeniler. Paralel de onlara basın desteği veriyor. Özellikle gayler ve Ermenileri desteklediler benim aleyhimde. Bunun sebebi şu: Bu çok önemli. Paralelci adam diyor ki; ‘Akgündüz ateş altında sivri konuşmaları İslam Üniversitesi’ni zor duruma düşürdü’ diyor. Batı’da nice hükümet  yüzde yüz paraleli ve PKK’yı destekliyor. İstisnalar var mı evet var. Bunun sebebi ne ekonomik menfaat.”

- Paralelcilerin saldırılarına maruz kaldığınızı söylüyorsunuz, niçin saldırdılar?

Akgündüz - İki şeyden dolayı hücuma maruz kaldık: Bir İslamiyet’ten taviz vermedik. Bu paraleli çok rahatsız etti. Fethullah Gülen, benim dinimden taviz vermemi istedi açıkça. Bunu taaa sekiz sene önce söyledi. Ama Allah’a şükür 2010’da resmen uluslararası akreditasyon aldık. İkinci sebebimiz bu da çok önemli. Milli değerlerimizden taviz vermedik. Mesela diyebilirim ki Ermeni meselesi konusunda geçen sene hem de Tayyip Bey’in başkanlığında Türk hükümeti bizim onda bir yaptığımızı yapamadı. Yani bunu bilmenizi isterim. Bunu çok zayıf buldum. Biz çok akademik bir karşı çıkış yaptık. Aleyhimizde Meclis soruşturması açıldı mahkemeye gittik ama biz hep belge ile konuştuk. 127 tane dava açıldı. 30’a yakın da Meclis soruşturması. 

GAYLERDEN MEDET UMDULAR 

- Davalar Ermeni meselesi hakkında mı?

Akgündüz - Paralel bu davaları açamıyor. Burası çok önemli bir nokta. Bir defa paraleli Nur cemaati içerisinde en çok perişan eden benim akademik makalelerim oldu. Dershaneler ile ilgili yayınladığım makale 23 milyon kişiye ulaşmış. Özel mektup gönderdi Facebook. Bir de cemaatin içinde altyapıda olan insanlar bizi çok sevenler var. Anladınız değil mi? Bir de onların pisliklerini biliyorum. Ben akademik karşı çıkıyorum. Bu yüzden de bize paralel diyenler bile var. Ben bunu kabul etmiyorum bir ilim adamı olarak. Yani onun için onlar maalesef aleyhimde manşetlerle, basın ile problem çıkardılar. Fakat ilginç olan nokta şu buradaki daha ileri gittiler bunu bilmenizi isterim. Buradaki eğitim bakanı, “Akgündüz Kanunu” diye bir kanun çıkarmaya çalıştı. Çok acıdır bu. Sebebi şu: Normalde 2013’ten itibaren devlet bize bütçe vermesi lazım. En az 5 milyon euro yıllık. Ama bir kuruş bile vermiyor bu davaları sebep göstererek. Şu anda biz bütçemizi talebe gelirlerimiz ve bağışlarla 1 milyon euro yaptık. Fakir bir üniversiteyiz ama gönlümüz zengin. Ama devlette bir kural var yüksek öğretim kanununda eğer devlet bütün bütçesini veriyorsa o zaman rektörün durumunu da eğitim bakanlığı pazarlık konusu yapabiliyor. Yani özel üniversite de olsanız. Yani Türkiye’de şu anda öyle. İsterse YÖK özel bir üniversitenin rektörünü görevden alabiliyor. Aynen burada da öyle. Bize para vermediklerinden yol bulamadılar görevden alınmamız için. Aslında Türkiye’ye dönmeyi çok istiyordum. İslam’dan çok taviz vermeden milli değerleri çiğnetmeden yürütmek kolay değil. İstihbarat geldi bana “Geyler ile alakalı olumlu bir görüş bildirin, 2 ayda bütçenizi vereceğiz!” dediler. Ama biz asla taviz vermedik. 

- 5 milyonu verselerdi alacaklar mıydı?

Akgündüz - Alamasalar da almaya zorlayacaklardı. Ama vermek mecburiyetindeler anayasal bir görev ama vermiyorlar. Şimdi vermedikleri halde beni görevden almak için bir kanun teklifi sundu eğitim bakanı. Yani bütçesini vermediğimiz üniversitelerde de yetki sahibi olalım diye. 5 parti ittifakla destekledi taslağı. Ama burada işte Türkiye’de olmayan bence bizde milli güvenlik kurulu öyle ama çok önemli bir kurul devlet şûrası var. Danıştay’ın karşılığı bu ama Osmanlı’daki Danıştay’ın. Burada devlet şûrasının başkanı Kral. Enteresandır devlet şûrası şiddetle reddetti. Eğitim bakanı perişan oldu. Akgündüz kanunu diye fakülteler tartıştı bu konuyu. Şu anda girin web sayfasına bakın. Devlet şûrası böyle bir yetkimiz yok dedi.

HIRİSTİYAN ‘SİZLERE DUACIYIM’ DEDİ

- Türkiye’nin dünyadaki ağırlığının dolaylı etkisi oluyor mu sizce?

Akgündüz - Türkiye’nin de etkin bir diplomatik ilişkilerinin faydalı olduğu kanaatindeyim. Burada şu da çok önemli yani Hollanda’da yüzde 37 belki şimdi de yüzde 40 oldu İslam Üniversitesi’ne sahip çıkılma oranı. Önemli bir devlet adamı bizi çağırarak ‘Akgündüz, devletler size karşı mücadele ediyor dedi vazgeçmeyin” dedi, ‘biz Hıristiyanlıktan taviz verdik siz vermeyin’ dedi, sizden duacıyım diyor bir Hıristiyan.

MÜSLÜMAN-ERMENİ MESELESİ

- Türkiye Ermeni meselesi ile ilgili olarak Türkiye’den bir destek yok mu? Olsun da istemiyor musunuz?

AKGÜNDÜZ: Cumhurbaşkanımızın durumu farklı Türkiye’de. Türkiye’de farklı bir sistem var. Benim 906 sayfalık Ayasofya kitabım var. Ayasofya ile ilgili yazılmış en ciddi eser. Tayyip Bey başbakan iken sundum gözü yaşardı. Talimat verdi dönemin Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’a, Günay sözlü talimatını dinlemedi. Her kütüphanede bulunması lazım. Tekrar yazılı talimat verdi onu da hesaba katmadı. Bazı kurumlara söyledim; ya hu şu Ermeni meselesini bu zamana kadar Tarih Kurumu açıkladı ama Ermeni meselesini sırf Türk-Ermeni meselesi olarak görürseniz yüzde yüz hatalısınız. Ermeni meselesi bir Müslüman-Türk, Müslüman-Ermeni meselesidir. Adamlar Kürd’ü, Arab’ı, Süryani’yi bile öldürmüşler ve bu manada Kur’an ve hadise dayanan bir konuşmayı, bir kitabı mesela bir yayınladık, 500 tane alın, hiç olmazsa bütün Almanya ve Hollanda’daki camilere dağıtalım yani milletin elinde belge olsun dedik. Düşünün o günün bakanı bunu şahsına mı alacağız dedi, dedim ki bu benim değil dedim. Yani vizyon meselesi bu, herkes Tayyip Bey’in vizyonunda olsa. Yani yapamadılar. 

- Şu anda Sayın Tayyip Erdoğan Bey ile olan ilişkileriniz nasıl?

Akgündüz - Ben şu anda Tayyip Bey’i ümmetin lideri olarak görüyorum. Doğru yolda yürürsen Allah devam ettirir.

HOLLANDA PARALEL’İN İKİNCİ ABD’Sİ

- Hollanda’da içerisinde Türkiye’nin FETÖ’cü Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili yeterli mücadelesi var mı?

Akgündüz - Burada mücadele edemezler devlet tümüyle paraleli tutuyor. Büyük bir sıkıntı. Hiçbir şey yapılamıyor... Şu anda Cemal Uşşak da dahil çok önemli uşakları burada yaşıyor. Hollanda onlar için ikinci Amerika oldu. Bir diğer önemli şey, çok hassas bir mevzu bu. Mesela bizim rakibimiz olan bir üniversite var orada paralel bir bölüm açtılar. Ve başına da bütün Hollanda milletvekillerine, Türkiye devleti aleyhinde yazı yazan bir doçenti getirdiler. Yani böyle bir özellikleri var bunların. Bir diğer özellikleri ise, bu da çok önemli tabii devletin mesela eskiden Saadet K. PKK milletvekili diyebilirsiniz buna. Bütün hayatı paralel ile uğraşmaktı. Hocaefendi cemaati diyelim bunlara. Ama şimdi birlikte hareket ediyorlar. Yani büyük bir problem. Adam dinsiz PKK’lı. Mesela Yücel K. var, dinsiz bir Alevi. Anlaşıldı değil mi durum. Ama şu anda birlikteler. Bunlar BBC ile Hollanda istihbaratı ile birlikte çalışıyorlar. Onların iki derdi var. Bir büyük derdi ise Tayyip Erdoğan, diğeri de Ahmet Akgündüz. Bütün şikayetler bunlardan gidiyor. Yani paralel ile burada mücadele çok zor. Gizli bir devletle anlaşmaları var benim şahsi kanaatim bu yönde. Ama güzel bir şey halk uyandı. Mesela çok sayıda işadamı tamamen uzaklaştı. 


2001’DEN BERİ İSLÂM’LA SAVAŞ VAR

- Batı’da Türkiye ve İslam hedefte… Niçin? 

 Akgündüz - Çünkü 2001 yılından itibaren İslamiyet’e karşı bir savaş başladı. Bu çok açık. Ancak buna rağmen buradasınız Türkiye’ye gelmiyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz Norveçli katil Breivik, manifestosunun 150 sayfalık bölümünde İslam ve Hıristiyan savaşından bahsediyor. Adam diyor ki üç merhale olacak. Birinci merhale 2035’te Müslüman galip, Avrupa’nın yüzde 20’si Müslüman olacak diyor. İkinci merhale 2055 Müslümanlar galip, yüzde 40’ı Müslüman olacak diyor. Üçüncü merhale 2083, yüzde 63 Müslüman olacak diyor ve diyor, 2083’ten sonra biz diyor Müslümanları kovmaya başlayacağız . Aynen kabul ediyorum bunları. Şu anda mesela şudur budur konuşuyorlar İslami nüfus hızla artıyor burada. Onun için ümitsiz değilim. Çok özür dilerim zırlamalar artsa da mesela 2000’de Hollanda’daki yüz kişiden 86’sı İslam ve Müslüman düşmanıydı. Ama sadece yüzde 14’ü dikkat edin Müslümanlara sıcak bakıyordu. Ama 2010’daki kamuoyu yoklaması Hollandalıların yüzde 37’si olumlu bakıyor oldu. Bu ne demek Müslümanlar lehine Avrupa’da geometrik diziyle lehte gelişme var. Bunu ben Muhterem Cumhurbaşkanımız’a da arz ettim. Meseleye böyle bakın dedim. 

Kaynak: Yeni Akit

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 10 ay önce

Yiğit ve mert inançlı biri akgündüz tebrik ederiz

banner220