Öne Çıkanlar diyanet diyanet hutbe ve vaaz konular diyanet münhal kadro ilanı FETÖ dinihaberler
banner222

Gezi Parkçılara kötü haber
banner221
Topçu Kışlasının yerine AVM yapılacağı iddiasında bulundular.

3-5 ağacı bahane edip bir ay boyunca tüm Türkiye'de sokakları başta Taksim olmak üzere yağmaladılar. Arkada şehit 2 polis ve 4 vatandaş ölüsü bıraktılar.

Olaylarda FETÖ ve uluslararası güçlerin parmağı olduğu anlaşılınca gelen tepki üzerine isyandan vazgeçtiler.

Ardından 17-25 aralık operasyonuyla tarihe damga vuran FETÖ adlı bir fitneye alet olduklarını anladıklarında iş işten geçmişti bile... 

Kendilerince çok haklıydılar. Osmanlı ve İslam düşmanlığı gözlerini öylesine karartmıştı ki Büyükşehire haddini bildirip hem inşaatı durdurmuş hem de dava açarak haklı çıkacaklarına inanmışlardı. Ama bu gün danıştaydan aldıkları haberle mort oldular.


Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği, "Danıştay 14'üncü Daire’nin, Gezi Parkı yerine Topçu Kışlası’nın yapılmasını engellemek için açılan davada taleplerinin reddedildiğini" açıkladı.

Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin ‘Topçu Kışlası’ projesine Yüksek Kurul’da verilen onayın iptal edilmesi için açtığı dava, İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nce reddedilmişti. Kararı Danıştay'a götüren dernek, aldığı cevapla şok oldu. 

Kararın ardından ”Kışla projesi ilelebet rafa kaldırılsın, Gezimiz daim olsun” başlıklı bir açıklama yapan dernek, kararı haksız bulduklarını ve temyiz edeceklerini belirtti.

Danıştay kararıyla ilgili olarak yapılan açıklamada; "Taksim Gezi Parkı üzerine Topçu Kışlası’nın yeniden inşasıyla ilgili avan projenin uygun bulunduğuna ilişkin 27/02/2013 günlü, 139 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu kararının iptali istemiyle Derneğimiz tarafından açılan davanın reddi yönünde İstanbul 6. İdare Mahkemesince verilen 21/02/2014 günlü, 2013/956 E., 2014/277 K. sayılı kararın bozulması için yapmış olduğumuz başvuru, Danıştay 14. Dairesi’nce reddedilerek, davanın reddi yönündeki kararın onanmasına karar verilmiş ve işbu ret kararı 06.05.2016 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir.

Karar, 'İdare ve vergi mahkemeleri tarafından verilen kararların temyiz yolu ile incelenerek bozulabilmeleri 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 49. maddesinde belirtilen nedenlerden birinin bulunması halinde mümkündür. Yukarıda tarih ve sayısı belirtilen Mahkeme kararı ve dayandığı gerekçe, hukuk ve usule uygun olup, bozulmasını gerektirecek bir sebep de bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın ONANMASINA, temyiz giderlerinin istemde bulunan üzerinde bırakılmasına, dosyanın Mahkemesine gönderilmesine, bu kararın tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde kararın düzeltilmesi yolu açık olmak üzere, 28/01/2016 tarihinde oyçokluğu ile karar verildi.' şeklindedir'' denildi.

DERNEK KARARI TEMYİZ EDECEK


Karara ilişkin düzeltme talebinde bulunacaklarını belirten dernek, Danıştay'ın, ''Mahkeme kararı ve dayandığı gerekçe, hukuk ve usule uygun olup, bozulmasını gerektirecek bir sebep de bulunmadığından'' ifadelerinin gerekçe olarak kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner220