Adana İl Milli Eğitim FETÖ'ye Teslim!

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yönelik olarak yapılan FETÖ operasyonu kapsamında birçok öğretmen ve idareci açığa alınırken gözaltı ve tutuklamalar da devam ediyor. 

Adana İl Milli Eğitim FETÖ'ye Teslim!

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yönelik olarak yapılan FETÖ operasyonu kapsamında birçok öğretmen ve idareci açığa alınırken gözaltı ve tutuklamalar da devam ediyor. 

Erdi KARADENİZ
Erdi KARADENİZ
27 Ağustos 2016 Cumartesi 16:04
Adana İl Milli Eğitim FETÖ'ye Teslim!
banner221
 
FETÖ'nün en etkin bir şekilde himmet ve teşkilatlanma çarkının döndüğü yerlerden biri de Adana.
 
Terör Örgütü Adana'da kendi müntesipleri ile teşkilatlanmasına devam ederken elinin uzanamadığı, tepki aldığı yerlerde ise vitrinlik isimlerle hedefine ulaştı.

 FETÖ, KOMPLEKSLİ VİTRİNLİK İSİMLERLE YOL ALDI

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Eski İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar döneminde başlayan Fetullahçı yapılanma firari abilerden Zühtü Ovalı'nın Şube Müdürlüğüne getirilmesiyle hız kazandı. 
 
Terör Örgütü Adana'da çok kurnazca bir taktik izledi. Sevgi ve ilgiye aç, makam ve mevki peşinde koşan, millete hükmetme çabasında olan iktidara yakın eski sendika yönetimine kancayı takan örgüt, yaptığı atamaların tamamını bu yolla meşrulaştırmış oldu. 

 
İlgili sendika eski yöneticilerden Mehmet Demirci, Mehmet Pala ve Mahmut Taşkın'ın başını çektiği ekip Mehmet Akkoç, Ömer Cerit, Kamil Akdoğan, Orhan Kemal Kocabaş ve Metin Özel ile ortamı manipüle etmekle FETÖ'ye destek verdiği biliniyor. İlgili şahısların Adana Milli Eğitim'de FETÖ kadrolaşmasına yardım etmesinin yanı sıra yönetimden uzaklaşmalarına rağmen yeni sendika yönetimlerini de görev yapamaz hale getirerek amaçlarına ulaşma gayreti içinde oldukları belirtiliyor. 

 AK PARTİ’Yİ HEDEFLERİNE ULAŞMADA ARACI YAPTILAR

Aynı ekibin Ali Aygün, Ali Çaldır ve Orhan Göktaş birlikteliği ile sendikaya hakim olmak isteme düşüncelerinin yanında İHH, MAZLUMDER, Cihannüma, Birlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti gibi dernek ve vakıfları da çıkarları uğrunda kullanmaktan çekinmedikleri bu yollu Ak Parti üzerinde baskı uygulayarak siyasi kadrolaşmanın siyasi ayağını tamamlamak istedikleri diğer bir iddia.

ADANA MİLLİ EĞİTİM FETÖ’YE TESLİM

Şu an görev başında bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın da bu yapıya teslim olduğu konuşuluyor. Kendisini sakıncalı ve tartışmalı personel olarak gördükleri için hiçbir İl Milli Eğitim Müdürü’nün idarecilik vermediği Mehmet Demirci’yi Turan Akpınar’ınil şube müdürlüğüne getirmesi bu atamalarda ortak olduğunu en azından bu yapıya teslim olduğunun en açık göstergesi.

17 Aralık'tan sonra görevinden alınan Mehmet Ali Selamet'in İl Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde kadrolaşmasına hız veren FETÖ, yeni açılan tüm okul ve Halk Eğitim Merkezleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yaptığı atamalarla Adana’yı neredeyse teslim aldı. 

ADANA’YI KARIŞTIRANLAR HALA GÖREVDE


Adana Milli Eğitim personeli, FETÖ kadrolaşmasına tam destek veren yukarıda adı sayılan sendika yöneticileri ve güç aldıkları diğer arkadaşlarının görevden alınmasını beklerken sadece cemaat sohbetçisi olarak Mehmet Akkoç’un gözaltına alınmasına tepkili.

Açığa alınmayan ekibin diğer elamanları MAZLUM DER aracılığıyla hakkında onlarca şikâyetin olduğu Mehmet Akkoç'un serbest bırakılması için kampanya yapmaya başladı. Gözaltına alınan onlarca öğretmen dururken Mazlum Der gibi mazlumları savunması gereken bir derneğin FETÖ’ye destek veren Akkoç’un serbest bırakılması için yaptığı kampanya, suç ortaklıklarını gösterir gibiydi.

 MAZLUM DER FETÖ’YE DESTEKLE TERÖR SUÇU İŞLİYOR

Kamuoyu FETÖ’nün önünü açan Akkoç ve diğer örgüt elamanlarının Mazlum Der’in sayfasından hem de Ak Parti’nin adının kullanılarak savunulmasına tepkili. Mazlum Der’in sayfasında yayınlanan ve suç ortaklarınca da beğeni yapılan mesajda “Bu devletle halkı karşı karşıya getirme operasyonudur! Bu AK Partinin omurgasını kırma operasyonudur! Böyle giderse yeni bir mağdur kitlesi oluşturulacaktır!” ifadeleri ile örgüt kendini Ak Parti ile kamufle etme yoluna gitti.AK PARTİ’YE GELEN TEPKİLERDE BU EKİBİN PAYI BÜYÜK

Oysa Ak Parti'nin son 3 seçimde Adana'da itibar kaybına uğramasının nedeni, başını Mehmet Demirci’nin çektiği bu ekibin FETÖ ile el ele vererek bürokraside yaptığı kadrolaşmaların Adanalılar üzerinde uyandırdığı nefretin etkisi olduğu biliniyor.

Diğer taraftan Akkoç ve suç ortaklarının Ak Partiyi sadece hedeflerine ulaşmada bir araç olarak kullandıkları, Ak Parti’nin eski yönetiminden bir grubunda bu ekip ile çalıştığı gelen iddialar arasında.

Ak Parti’nin Mazlum Der üzerinden FETÖ’nün yaptığı bu sinsi çalışmaya ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

 KÜMESİN ANAHTARI TİLKİYE TESLİM


17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’cü tasfiyesi için getirilen mülakat, FETÖ karşıtlarını tasfiye için kullanıldı. FETÖ’cülere yüksek puanlar verilirken FETÖ ve Mehmet Demirci’nin ekibine karşı çıkanlara düşük puanlar verildi. 

Hiç bir vasfı ve görevi olmamasına rağmen 17 /25 Aralık tan sonra kamudaki Fetullahçı yapıyı temizlemek için getirilen Mülakatla idareci atamalarını Akkoç’un halen görev yapan üst düzey Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerini kullanarak FETÖ’cülereyer açtığı biliniyor. 15 Temmuz’dan sonra açığa alınan FETÖ’cülerden Kamil Akdoğan ve Ahmet Yurtçu 90 ve üzeri puan alması bu mülakatlarda şayia olduğunun en açık delili.

Mülakat komisyonunun mülakata girecek müdür adaylarını arayıp mülakat öncesi okullara isim yazdırdığı, aradığı adaylardan tepki aldığı gelen haberler arasında.

AZGIN EKİP, FETÖ OKULLARINA PARA YAĞDIRDI17-25 Aralık’tan sonra devlete meydan okurcasına aynı ekip düzenlediği “Çileli safahat” adlı yarışma ile FETÖ’ye bağlı Burç Okullarının öğrencilerini kasıtlı olarak dereceye girdirip yüklü miktarda bağış yapılmasını sağladı. FETÖ’ye ait Burç Okullarına Birincilik ödülü üzerinden transfer edilen yüklü miktardaki para ile adeta devlete ve kendilerine karşı olanlara meydan okuyan ekibin ödül komisyonu da dikkat çekti. Ödül komisyonu üyeleri Mehmet Demirci ve FETÖ’cü Kamil Akdoğan…
 
 

 
 

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adanalı 2016-08-28 12:19:50

Bu fetö örgüt mensupları nasıl müdür yapıldı. Bunda adana mem hiç mi yardımı yok. Esas fetö il mem de çöreklenmiş. Koltuk altlarında zaman gazetesi ile dolaşan yardımcılar birbirlerine abi diye hitap edenler ev sohbetlerin katılanlar. Fetöcü kayıp zühtü ovalı döneminde şube müdürü yanıma beyali, Kazım efendiler ile hiç bir deneyimi olmadan il müdür yardımcılığı ve ile müdürlüğüne atananlar. Birkaç hizmeti memur açığa Alka ile il mem tekizlenmez

Avatar
Araştırmaci 2016-08-27 21:11:07

Milli Eğitim teslim de müftülük değilmi orada Arife teslim arif kim oda fetocu arif hain arif ama ne hikmetse hala görev başında Allah hataları Firavun verdiği fırsatı veriyor herhalde gidişi çok kötü olacak imanı da kabul görmeyecek hain hain

Avatar
arastirmaci2 2016-08-28 06:19:06

Tamamda o kadar şikayet ihbar var milletin yaninda itibarini yitirmis il müftüsü neden hala orada

banner220