"Allah'ı Aleviler yarattı" diyen Hasan Kılavuz "Diyanet Kaldırılsın" dedi

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Hasan Kılavuz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılmasını istedi.

"Allah'ı Aleviler yarattı" diyen Hasan Kılavuz "Diyanet Kaldırılsın" dedi

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Hasan Kılavuz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılmasını istedi.

17 Ekim 2016 Pazartesi 23:12
DiNiHABERLER.COM

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi, cemevinde aşure programı düzenledi. Programa Vali Yardımcıları Cemal Yıldızer ve Cezmi Türk Göçer, CHP Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Hüseyin Çamak, Fikri Sağlar ve Serdal Kuyucuoğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve vatandaşlar katıldı. 

Etkinlikte konuşan Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Hasan Kılavuz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılmasını istedi. Alevi çocukların okul müfredatları ile Sünnileştirildiğini iddia eden Kılavuz, "Sünni vatandaşlarımız kalmasını istiyorsa, Aleviler olarak biz yeniden yapılandırılmasını istiyoruz. Okullarda çocuklarımız resmen Sünnileştiriliyor. Din ve ahlak bilgisi derslerinin müfredatlarını oluşturan komisyonlarda Alevi temsilcileri yok. Dünyada 2 milyar 800 milyon insan günde 2 dolara yoksulluk sınırında, 1 milyar 200 milyon insan günde 1 dolarla her gün Kerbela'yı yaşıyor" dedi.

ALLAH’I ALEVİLER YARATMIŞ!

Hasan Kılavuz kim? Videoyu izlerseniz “Alevilik Hz. Ali, Hz. Muhammed yokken de vardı. Hatta Hz. Musa’dan da önce Alevilik vardı. Allah ve alem yokken Aleviler Allah’ı var eyledi” diyen bir ateist.

Hasan Kılavuz, “İncil, Tevrat ve Kur’an’ı aynı kefeye koyup Alevi, kendi yaşantısını inanç haline getiren yegane bir inançtır” tanımlaması yaptığı Aleviliği,hakim zihniyetin elinde hamur gibi yoğrulan ilkesiz nesne yapıyor. 

Hasan Kılavuz’un bu tanımlamaları buzulmuş Zerdüşlük ile Ateizmin görüşleriyle bire bir uyuşuyor. 
Yazık Alevilere ki Marksist ve Zerdüşt inancı içinde olan birini başlarına dede yapmışlar bir de önüne diz çöküp kuzu kuzu dinliyorlar. 
Hasan Kılavuz! “Hz. Muhammed (as), Hz. Musadan önce vardık. Hatta Allah yok idi Aleviler var eyledi” ne demek? 
Ateizmin görüşleri ne zamandan beri Aleviliğin görüşleri oldu?
Hasan gibi Marksist, Ermeni ve İslam düşmanları çok güzel bir yol bulmuşlar. Süleyman Demirel, Fetullah Gülen gibi “Bizde Müslümanız looo” deyip Müslüman çocuklarına zehirlerini zerkediyorlar.
Kendini Alevilikle maskelemiş ateistlere Diyanet ve bu millet,“Alevilik de hak!” deyip ortamı insiyatiflerine bırakacak öyle mi?
Yemezler Hasan Kılavuz.


Sünniliği düşman edinip Alevilik adı altında bu ümmeti kandıramaz, parçalayamaz ve kavga ettiremezsiniz.

MERSİN VALİSİ BOSTAN KORKULUĞU MU?

Mersin valisi orada ne işe yarar onu da anlamış değiliz. Ne konuşacağı çarşambadan belli olan Hasan Kılavuz’un aşura davetinin sırf Diyanet'e saldırmak için verdiğine hiç şüphe yok.

Adam zaten ne Hz. Hüseyin’e ne Hz. Ali’ye ne de Hz. Muhammed ve Hz. Musa’ya inanmazken Müslüman kültürü içinde var olan aşurede ne işi olabilir? 

Bırakın Hz. Musa’yı, Allah’ı bile kendinin yarattığını iddia eden bir ateist, nasıl Alevilerin temsilcisi olup aşure günü etkinliği yapar ve bir vali de bu etkinliğe katılır?

İçişleri Bakanlığı'nın derhal bir genelge yayınlayıp bu tür Alisiz Alevilerin programlarına protokolun katılmayacağını bildirip bu Alisiz Alevilerin maskesini düşürmeli ve haketmedileri değeri almalarını engellemelidir.

ALEVİ-SÜNNİ AYRIMI YAPANLARIN TAMAMI ALEVİ MASKELİ ATEİST YADA ERMENİ

Yıllardır CHP’nin ve Marksistlerin elinde oyuncağa dönen Alevilik kim ve ne olduğu belli olmayanların açıklamalarıyla sabır taşını çatlatır hale dönüyor. 
Alevilik ileCem Evleri konusunda açıklama yapanların tamamının hayatınabaktığınızda kendilerinin ne Alevilikten ne de Sünnilikten haberdar olmadıklarını görüyoruz.

Hele bir de son yıllarda açık açık konuşulan kripto Ermeniler ise ayrı bir konu. Daha önce İsmet Özel ve tarihçi Yusuf Halaçoğlu’nun gündeme getirdiği “Anadolu’da Ermeniler kendilerini Alevilik altında gizliyorlar” tezi ise hiç yabana atılacak bir konu değil. 

HASAN KILAVUZ’DA HZ. ALİ’NİN ZERRE SEVGİSİ OLSA 

Karşında Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur’un oturduğu bir yerde Hasan Kılavuz denen bir ateist çıkmış kendi din kardeşini Sünni deyip şikayet ediyor. Hz. Ali’nin zerre adar sevgisi ve saygısı Kılavuz’un bedeninin bir tarafında olsa o ortamda Alevi-Sünni konusunu gündeme getirmezdi. 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez İran’da Şiilerin gözüne baka baka İslam’da “Şiilik, Sünnilik yok. Biz Müslümanız.” dediğini Hasan Kılavuz duymamış olamaz. Diyanet Kur’an ve sünnet doğrultusunda tüm mezheplere eşit mesafede Müslümanların din işlerini yürüten ve asla bir mezhebi görüşü dayatmayan bir kurum. 

Hasan Kılavuz gibi birileri ortamı sulandırıp kendi sapık görüşlerini Alevilik adı altında sunup ayrıcalık istiyorsa kusura bakmasın. 
“Biz Müslümanız ama bildiğimizi yaparız. Bizi kitap sünnet bağlamaz!” dersen sana da bunu yaptırmaz bu ümmet.

ALEVİLİK YAŞANTISINI İNANÇ HALİNE GETİRMEKSE İLKEL DİNLERDEN FARKI NE?

Yok eğer bizim inancımız şöyle veya böyle farklı diyorsanız ki bir noktada olayı oraya getirip kendinize göre hükümler çıkarıyorsunuz. Sizde olan akıl herkeste de olduğuna göre millet size neden tabi olsun.

Veya heva ve hevesini ilah edinmiş size ortamı neden terketsin!

Madem heva ve hevesinizi ilah edinecek, kendi yaşamınızı inanç haline getireceksiniz kendi aklını yaşamını inanç haline getiren Hinduizm, Budizm, Maniheizm, Komünizm, Marksizimgibi ilkel dinlerden farkınız ne?

DİYANET TOPLUMA ZARARLI OLANLARA TAVIR ALDI YA ALEVİLER…

Hasan Kılavuz gibi Alisiz Aleviler, Diyanet’i eleştirirken Diyanet’in Sünni mahallede peydahlanan FETÖ konusunda yaptığı çalışma ve açıklamalar ortada. 

Peki, Hasan Kılavuz ve kendisi gibi Kur’an ve Sünnetten uzak, Hz. Ali’nin mitolojik kahramandan başka hayatta yol gösterici hiçbir özelliği olmayan Aleviler, bu güne kadar din adına ne yaptılar?

Müslüman olarak Türkiye üzerinde gerçekleştirilen haçlı saldırıları karşısında ne tepki verdiler?

Hz. Ali, cem evlerinden DHKP-C ve PKK’lı teröristlerin leşlerinin kalkmasına rıza gösterir miydi?

Hz. Alicilik yapan Hasan Kılavuz ve AlisizAleviler “Mü’minler kardeştir” ayeti apaçık ortada iken Kur’an’ı çiğneyip yaptıkları bu düşmanlıkta Hz. Ali’den de delil bulamadıklarına göre Müslümanları çatıştırmakla ne yapmak derdindedirler?

DİYANET, KENDİ AKLINI PUTLAŞTIRANLARDAN AKIL ALACAKSA..

Diyanet ve Sünniliği ağızlarına sakız eden AlisizAleviler, eleştirdikleri Diyanet ve Sünniliği öyle kafalarına göre eleştiremezler. Konu din ise dinin sahibi Allah’tır. Uygulayıcısı da Hz. Peygamber (as)’dır. Diyanet’in veya Müslümanların kendi hayatını inanç haline getirmiş Alisiz Alevilerden akıl almak gibi harcayacakları boş zamanları yoktur. 

Eğer Müslümanlar ve Diyanet hayatını inanç haline getirenleri dinleyecekse kendi aklını ilah edinen heva ehli olduğu gibi görünen küfründe mertKomünistler, Maocular, Marksistler, Ateistler, Satanistler sırada beklerken kendi kimliğini izah etmekten dahi çekinen Alisiz Alevileri neden dinlesin?

LAİK DEVLETTE HERKES İNANCINDA HÜR İSE…

“Laik devlette herkes yaşamında özgürdür” teranesini ne Türkiye ne de dünya artık yemiyor. Madem laik devlette herkes istediği yaşayacaktı da neden laik Avrupa Komünizme müsaade etmeyip yıllarca savaş açtı?

Madem laik devletin yapısına göre Aleviler akıllarının estiği gibi din yaşayacak ve buna da herkes saygı duyacaksa kafasına göre dini anlayış geliştirip yaşayan FETÖ’ye Aleviler neden tepki vermişlerdir?

Evet,Hasan Kılavuz! Tüm sorularımıza cevap bekliyoruz …


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 18.10.2016 00:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Genç imam 2016-10-17 23:23:04

Bu adamı istiyorum

Avatar
imam 2016-10-18 12:13:49

O toplantıda müftü de var ama cevap yok tepki yok maalesef

Misafir Avatar
müftü 2016-10-18 17:15:12 @imam

gerçekten müftü vardı da bu sözlerden sonra meclisi terk edip gitmedi mi?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ahmet Yılmaz 2016-10-17 23:50:15

adamda değil müslüman insan sıfatı yok.ne haber yaparsınız bu ateisti.gözlerini kapasında o zaman görürüm ben onu.bakalım alemi kim yaratmış o vakit anlar.sen kimsin dini devleti diyaneti ağzına alıyorsun necis herif.

Avatar
memur 2016-10-18 00:25:34

gerçekten vali beyin tavrı ne olmuş çok merak ediyorum. herkesten çok dikkatli olması beklenirken alevilerden beklenmiyor mu acaba

Avatar
Mevlüt İNCE 2016-10-18 08:07:16

bu adam atei̇st alevi̇ falan deği̇l

Avatar
Sado 2016-10-18 09:26:57

Kılavuzu hasan kılavuz olanın burnu b..tan kurtulmaz....

Avatar
IMAM 2016-10-18 11:19:53

Bu dinsizin haberini uzun uzun yayinlamak sorumsuzluktur kaldirin

Avatar
mehmet 2016-10-19 08:59:24

Kardesim bu adamin yasamasi ve aldigi nefes haramdir alevi degil bu dinsiz...