Artık Almanya'ya imam gönderemeyeceğiz

Ak Parti Milletvekili Metin Külünk Almanya ile yaşanan siyasi krizde "Türkiye'den Almanya'a İmam göderme" konusunu ele aldı

Artık Almanya'ya imam gönderemeyeceğiz

Ak Parti Milletvekili Metin Külünk Almanya ile yaşanan siyasi krizde "Türkiye'den Almanya'a İmam göderme" konusunu ele aldı

12 Haziran 2016 Pazar 14:22
Artık Almanya'ya imam gönderemeyeceğiz
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Ak Parti Milletvekili Metin Külünk Almanya'nın aldığı soykırım kararını değerlendirdi.

Yaptığı milli politikalarla ses getirmeye devam eden Ak Parti Türkiye üzerinde oynanan oyunun farkında olan tek parti. Kıskaca alınmak isteyen Türkiye'nin bu girdaptan çıkması adına yeni siyasi ve ekonomik bağlantılarla yoluna devam etmesini sağlayan Ak Parti bu konuda oldukça başarılı.

Metin Külünk yaptığı açıklamalarda olayın soykırımdan öte Almanya'daki Türkleri öz vatanlarından soyutlama ve asimilasyon çalışması olduğunu belirtirken "Türkiye'den gelen imamların engellenmesinin" de aynı bağlamda değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

İşte Külünk'ün İmamlar konusunda ki açıklamaları....

Soykırım kararı ile Almanya'daki Türkler ne olacak?

Bu karar ile 4 milyon Türkü yok mu sayacak? Nüfusun yaklaşık yüzde 5'ini yok saymış bir Almanya var. Hemen açıklama yaparak bizim burada yaşayan vatandaşlar ile hiç bir sorunumuz yok birlikteliğimiz devam ediyor diye. Burada Türkiye'nin sınırlandırılması talebi var. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşları ile bu şekilde ilgilenme deniliyor. Bunun ikinci adımı islam yasası olacak İslam yasası ile Almanya’daki camilere Türkiye'den imam gönderemeyeceğiz artık Orada yaşayan vatandaşlarımıza dini ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye'nin bağını koparmak istiyorlar.

Ne istiyorlar?

Türk toplumuna bugüne kadar asimilasyon uyguladılar, başarılı olmadılar. Otelci mahalleli muamelesi yaptılar olmadı. Entegrasyon gibi kavramları asimilasyon amaçlı yaptılar.

Çıkarılan ve çıkarılması planlanan yasa ile ne amaçlanıyor?

Bu karar ile Almanya'daki Türk vatandaşları için yeni bir stratejinin kararını veriyorlar. Türkiye ile bütün bağlarınızı kesin burada bizim istediğimiz gibi yaşayın demek istiyorlar. Orada okutulan ders kitaplarına sırayı getirecekler. Bakın elimde bir belge var. Önümüzdeki dönemde seçimler var. Aday olmak isteyen Türk asıllı adaylara Ermeni soykırımını tanıyorum belgesini imzalatacaklar. İmzalayanlar aday olabilecek. Bizim çocuklarımıza sizin atalarınız soykırımcı bir ata demek istiyorlar. Bir sonraki adım da İslam yasası olacak Türkiye ile bağları koparılmış, izole edilmiş bir dini hayat amaçlıyorlar.

Avrupa'da Müslüman kimlikli siyasetçiler çok hızlı bir şekilde baskı ile istifa ettiriliyor Amaçları neler?

Avrupa'da Viyana sendromu devam ediyor. Avrupa bu soruya çok net cevap vermeli; Müslümanlar Avrupa'nın ayrılmaz bir parçası mı, değil mi? Eğer islam ve Müslümanlar Avrupa'nın ayrılmaz parçası ise. neden Müslümanlar her şekilde ötekileştiriyorlar. Tarihsel diyalektik, Latinleri, Müslümanları, Ortodoksları, Yahudileri bir tarafa çeker. Yunanistan da bizim tarafta kalır. Bu tarihsel diyalektik yenileniyor. Avrupa tarihsel dönüşümün gerçekleşmesinde başarılı olamadı, islam ve Müslümanları içleştirmiş, Türkiye'nin AB üyeliğini başarmış, çok dilli, çok dinli İmparatorluk olabilme becerisini gösteremiyor. Tarih tezi yenileniyor. Hatta üzerlerinden siyaset yaptıkları Ermenilerin de bu coğrafyada hakkını ve hukukunu koruyacak adres bu tarih diyalektiğidir.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 13.06.2016 20:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki 2016-06-12 23:47:57

oradaki türkler bütünüyle gelmeliler..

Avatar
Yabancı almanci 2016-06-13 11:40:53

Hadi gidelim arkadaşlar. Ama nasıl olacak yeni nesil adının turk müslüman olduğunu biliyor. Yaşam tarzı hakim kültür almış götürmüş. Türkiye istihdam politikası var mı almanyadan geleceklere. Burada işsiz e ölmeyecek kadar yardım edilir. Gençler yan gelip yatarak para kazanıyor. Üzerini işsizlik ajansı tamamlıyor. Türkiye cazip bir politika izlemeli. Kaliteli elmaları bile alsa çok şey kazanılır.