"Atatürk'e dua edin" demek inanç hürriyetine müdahale ve suçtur!

Atatürk'e minnet borçlu olduklarını söyleyip her mahfilde Atatürk'ün ardına saklanıp özellikle Müslümana sopa gösteren CHP'nin "Atatürk'e dua edin" demesi inanç hürriyetine müdahale ve anayasal bir suçtur. Bu aynı zamanda Atatürk'ün manevi şahsiyetine zarar vermektir.

"Atatürk'e dua edin" demek inanç hürriyetine müdahale ve suçtur!

Atatürk'e minnet borçlu olduklarını söyleyip her mahfilde Atatürk'ün ardına saklanıp özellikle Müslümana sopa gösteren CHP'nin "Atatürk'e dua edin" demesi inanç hürriyetine müdahale ve anayasal bir suçtur. Bu aynı zamanda Atatürk'ün manevi şahsiyetine zarar vermektir.

17 Ekim 2016 Pazartesi 16:20
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL İÇERİK

Cami kapatmak, ahıra çevirmek, bar ve pavyona dönüştürmek,

Ezanı Türkçeleştirmek, 

Kur’an’ı yasaklamak, 

“İrtica” yaftasıyla İslam düşmanlığı yapmak,

CHP’nin İslam ile ilgili yaklaşımını göstermesi bakımından çok anlamlı.

Şu sözlerde CHP’lilerin İslam’dan ne kadar nefret ettiğinin göstergesi; 

“Allah’ı da padişahla birlikte tahtından indirdik”, 

“Gökten inen kanunlarla değil CHP’nin yasalarıyla idare olunacaksınız” 

“Cami deyince aklıma çorap kokuları geliyor”

“Allah ve Peygamber gibi boş laflardan milleti kurtaracağız”

“Din ve namusu olanlar aç kalmaya mahkumdurlar.”Şimdi dine, dindara ve din adamına saygısı olmayan bu CHP ve CHP’nin kırması ulusalcı MHP’liler kalkmışlar Muğla’da bir şehidin cenazesinin defninde dua eden saygıdeğer İl Müftüsüne Atatürk’ün adını da duada belirt” deyip müftüye posta koyma ahlaksızlığında bulunuyorlar.

Yetmiyor, Muharrem İnce, Mahmut Tanal, İsa Gök gibi daha önce “Camilerde Atatürk ve silah arkadaşlarına neden dua edilmiyor” çıkışları yapılırken şimdi de CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Van'da teröristler tarafından şehit edilen Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un Muğla'daki cenaze töreninde, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak'ın kıldırdığı namazda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dua ettirmemesiyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi veriyor.MÜSLÜMANLARI EMİR KULU GÖREN CHP

 
Emriniz olur beyler!

İsterseniz siparişiniz üzerine İslam ile mücadele ederken vefat eden “İsmet İnönü, Deniz Gezmiş…” gibi devrimci ne kadar elemanınız varsa hatta hayallerinizi süsleyen "Stalin, Engels, Che Guevera, Mao, Troçki..." gibi devrimcileri de liste halinde verin, hepsine estirdikleri terör ve Müslümanlara dar ettikleri dünya için bir bir dua edelim.

Ne de olsa Müslümanlar emir kulunuz. Şu Osmanlı’nın kapı kulu olup da özgürleştirdiğiniz ve ne kadar dua etseler size az olan güdülmeye layık gördüğünüz tabea…

Maazallah CHP sayesinde babaları son anda Gorki olmaktan kurtulan zavallılar topluluğu!

CAMİYE GELMEYEN CHP'LİLERİN GÖNLÜNÜ HOŞ TUTMAK İÇİN EDİLEN DUA
 
CHP'nin karışmadığı “Müslümanın nerede, nasıl ve kime dua edeceği” kalmıştı. Sonunda bu da oldu. Gerçi resmi bayram günlerine dek gelen Cuma hutbeleri ve TRT'nin sunduğu kandil programlarında, “Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun!” yollu cemaatin tepkisi üzerine terkedilen dualar, hafızalardan silinmiş değil…Neden?


Camiye gelmeyen CHP'lilerin şerrinden emin olmak, saldırılarından beri kalmak için...

CHP’lilerde maneviyat denen nesne çöpteki süprüntü kadar değer ifade etmediği “din, iman” ile ilgili konularda çok rahat konuşurlar.

DUA ŞAHSA ÖZELDİR, SAMİMİYET İSTER

Fakat manevi boyutu olanlar için
zoraki yapılan dua, edeni Allah katında mazur kılarken, zorlayanı zalim kılar.

Atatürk'ün kanunen korunmasının arkasına sığınarak bu milleti Atatürk ile karşı karşıya getirmek CHP'den ziyade; saygı duyulmasını istedikleri Atatürk'ün şahsiyetine zarar verir.  


Bir kimse hangi dinden olursa olsun ibadetine karışmak o kişiye yapılan en büyük saygısızlık ve insan hakkı ihlalidir.

Bunlar çok izah götürür ama dikkat çeken bir diğer konu ise CHP’lilerin her ne zaman oy kaybına uğrasalar, “okunan ezanlardan ve özgür ibadet yapılmasından dolayı Müslümanların Atatürk'e olan borcu”ndan söz etmeleri.

MÜSLÜMANLAR DIŞINDA DİĞER İNANÇ GRUPLARINDAN DA DUA İSTENİYOR MU? 

Sanırsınız ki ülke de Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Süryaniler, Ulusalcılar, ülkeyi bölmek isteyen PKK yanlısı Kürtler Atatürk'e olan borçlarını ödemişler de sadece Müslümanlar borçlarını ödemeye yanaşmıyor. 


Veya öyle bir havaya girmişler ki sanırsınız CHP, Atatürk’ün borçlarını tahsil edilmeye memur kılınmış bir parti.

“Sokakları yakan-yıkan, devlete başkaldıran, ülkeyi bölmek isteyen, yapılan yatırımlara karşı çıkan, gezi parkında polis arabalarının üstünde poz veren, Atatürk heykellerini ateşe veren, ülkenin muasır medeniyet seviyesine çıkmasını engelleyen, Amerika'nın çakallığını-İsrail'in haklarını koruma adına basın anlaşmaları yapan…” güruhlar Atatürk’e nasıl ve ne şekilde borcunu ödemiş de Müslümanlar geride borcunu ödememiş gibi Atatürk'e borç ödeme konusunda CHP gözünü neden -kendisine oy vermeyen- Müslümanlara diker, anlaşılır gibi değil…

Haa! Bu arada camilere el atmışken CHP, Sinagog, Havra ve Kiliselere de bir yazı göndersin ve yapılan ayinlerde Atatürk'ün kurtardığı vatanda yaşadıkları için minnet borçlarını bir dua ile de olsa ödemelerini istesin!

Hatta CHP'den birilerini görevlendirip gerçekten dua ediyorlar mı etmiyorlar mı bir de kontrol etsinler. 
Bu arada destek verdikleri PKK kamplarını da ihmal etmesinler.

CAMİLER CHP'LİLERE DE AÇIK
ATATÜRK'E DUA ETMENİZE ENGEL OLAN YOK!

 
Sizi tutan yok ey CHP’liler! 

Atatürk’e vefa borçlarından dolayı alınlarının damarı patlamış Muharrem İnce, İsa Gök, Akın Üstündağ, Mahmut Tanal, Hüseyin Aygün, Kamer Genç,  Vural Savaş, Yekta Güngör Özden, Nur Serter, Ergenekon'un Atatürkçü subaylarını, Atatürkçü Düşünce Derneği mensuplarını, Kuvai Milliyecileri, Tabipler Odası, Çarşı Grubunu, Mimar ve Mühendisler Odasını, Doğan ve Koç Holding ile TÜSİAD'ı ile hep birlikte buyrun gidin  camiye ve Atatürk’e duanızı yapın.


Bulundukları imtiyazlı ve kazançlı konumu elde etmede bu zevat gerçekten her şeyini Atatürk'e borçlu… 
Bu nedenle Atatürk'e en çok dua etmesi gerekenler bu zevat iken gelin görün ki en çok Atatürk'ü istismar eden de yine bunlar.

CHP, ATATÜRK HEYKELLERİNE SAYGISIZLIK EDENLERE NEDEN SESSİZ?
 
Müslümanlardan dua bekleyen CHP, Atatürk heykellerini yakan-yıkan, üzerine oturmuş sigara içer şekilde poz veren, Atatürk'e saygı göstermeyen, toplantılarında saygı duruşu yapmayan HDP'liler hakkında Atatürk'ü koruma kanunu kapsamında neden bir şikayette bulunmaz?

Dersimde katliam yapıldığını iddia ederek, dersim harekâtının emrini veren Atatürk'e “katliamcı” diyen Hüseyin Aygün hakkında CHP neden suç duyurusunda bulunmaz?

CHP, ATATÜRK ÜZERİNDEN TOPLUMU KUTUPLAŞTIRIYOR

 
Herkes bilir ki CHP, kendi parti programını anayasa olarak bir şekilde bu millete 90 yıldır dikte etti. Bunu yaparken de Atatürk’ün manevi şahsiyetinin ardına saklandı. 
 
Bu gün de Atatürk ve Koruma Kanunu üzerinden toplumu kutuplaştırmaktadır. AİHM KARARLARI, İNSAN HAKLARI BİLDİRGESİ VE ANAYASAYA GÖRE KİMSENİN ATATÜRK'E VEYA BAŞKASINA İSTEMEDİĞİ BİR DUAYI DAYATMA; DİĞERİNİN DAYATILAN DUAYI YAPMA MECBURİYETİ BULUNMADIĞI GİBİ BU İNANÇ HÜRRİYETİNE MÜDAHALE OLUP SUÇTUR.

Lakin Atatürk'ü koruma kanununun “aşağılama ve hakaret etme” ile ilgili hususları düzenlediğini, “Atatürk'e dua etme” gibi CHP'nin keyfi isteklerini kapsamadığını ve böyle bir isteğin ve dayatmanın “insanlık suçu olduğunu” CHP’lilere hatırlatmakta yarar var.

İslam'da CHP'nin hayal edemeyeceği din özgürlüğü zaten var ama kendilerine laik devlette olduklarını unuttukları için hatırlatmakta fayda var.

Laik bir devlette bırakın Müslümanlara "Atatürk'e dua edin" demeyi; Hristiyan, Yahudi, Budist, Süryani veya Ezidi birine veya din adamına dahi bunu kimse diyemez ve dayatamaz. Bu konuda iğneli laflar edemez. Kınayamaz, yadırgayamaz. Mobbing yapamaz.

Aynı şekilde bir Atatürkçüye dahi kimse yapacağı duada "Atatürk'e veya başkasına" dua et diye dayatma yapamaz.

Kimse CHP'nin çıkardığı mezhepsel, ideolojik, etnik temele dayalı kutuplaşmaları fırsat bilip kutupları birbirine çatıştıracak söz ve davranışlarda bulunamaz. 

Her devletin bir kurucusu, kahramanı, ata olarak kabul ettiği, saygı duyduğu bir şahsiyetin olması başkadır; o devlet içinde var olan insanların siyasi, etnik ve inançsal boyutu başkadır. Kurucu iradenin inanç boyutunun aksine o devlet içinde farklı inanç boyutunda olan insanların varlığı tercih değil kendi iradeleri dışında bir zorunluluktur.

Hal bu iken kurucu irade veya siyasi iktidarın inancını başka inanç gruplarına dayatmak insanlık suçudur.

Devlet, bireyin inanç hürriyetini sağlamakla mükelleftir. 

 
CHP’nin mantığıyla bereket versin Rusya harekete geçip Müslümanlara, “Modern Rusya’nın kurucusu ateist Stalin, Engels ve Troçki’ye dua edeceksiniz”; Amerika’da “Hristiyan Corc Washington”a; Myanmar, Doğu Türkistan ve Çin’de “Komünist Mao”ya; İsrail’de “Yahudi Theodor Herzl”e; Avrupa’da her devletin kurucusu Hristiyan devlet adamlarına dua falan edin demiyorlar. 
 
Türkiye dışındaki Müslümanlar ve diğer din mensupları, CHP gibi bir partiye sahip olmadıkları için ne kadar dua etseler azdır.  

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 17.10.2016 16:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hamza 2016-05-28 15:51:21

dinihaberler.com u bu ve ufuk açıcı yaptığı her haber için tebrik ediyorum. diyanet işleri başkanlığı kendi alanında yayın yapan böyle bir siteye sahip olduğu için ne kadar şükretse azdır

Avatar
M.baki 2016-05-28 15:44:57

Müslümanlar artık uyansın yıllardır yaptıkları Yüz kızartıcı inkılapları çağdaşlık ilericilik gibi sunmaları Müslümanları a**** yerine koymalarını Çok sevdikleri Atatürk'e bir Fatiha okumayı bile esirgeyen gafiller artık susun söz milletin

Avatar
Muzaffer Alev 2016-06-10 02:36:06

dini haberler sitesini tebrik ediyorum... Allah razi olsun kardeslerim... muzaffer alev kopenhag www.islamvesulh.wordpress.com www.journeyislam.wordpress.com

Avatar
Kur'an Hocası 2016-10-17 22:17:11

Doğru.bir fatiha okumayı bilmezler ama bu güzide milletin güzide hocalarına emretmeyi bilir bu zihniyet.geçtiiii o günler.RTE var artık AK parti gibi milli ve manevi bir millet partisi var artık.devletimize milletimize zeval vermesin Allah!

Avatar
Ahmedi amedi 2016-10-17 23:04:03

Diyarbakırdan yayınlarinızı hergün takip edip paylaşıyorum. Gerçekten güzel gelişme Allah a Hamdolsun

Avatar
İnovasyon 2016-10-18 10:47:05

Camiler kapatıldı ayet hadis yazılı
Mezar taslari tuvalet taşı yapıldı camiler ahira pavyona meyhaneye cevrildi satiliga cikarildi ezanin ve kuranin arapca okunmasi yasaklandi arapca okuyanlar meczup diyerek tutuklandi o camini imamlari daragacinda sallandirildi hatta hatta ta taksime kadar uzayip gitti daragaclari ne kanlar akitilfi ne koc gibi alimler cagaloglundan oluk oluk slim kani akti bunlar belgrlerle ispatlamis gercekler şimdi cikmis yasakladigi ezanin kuranin caminin arapcanin minarenin muezzininden imamindan neyin duasini istiyorsun kufre riza küfur kafire dua dalalet ve sapikliktir ve asla kabul olmaz devrimler

Avatar
Yanlız imam 2016-10-18 14:18:21

Ben her dua ettiğimde bana gelip 3 4 kişi hocam neden yuce atsturkumuze dua etmiyorsunuz diyor bende hehe diyorim yinede etmiyorum edemem cunku