Bağnazlıkta ortaçağın karanlığında kalan Ali Ekber Ertürk!

Diyanet’in RTÜK’e gönderdiği spot filminde geçen “Rabbiniz de birdir. Atanız da birdir” sözleri İslam düşmanı Sözcü Gazetesi’nin tepkisine neden oldu.

Bağnazlıkta ortaçağın karanlığında kalan Ali Ekber Ertürk!

Diyanet’in RTÜK’e gönderdiği spot filminde geçen “Rabbiniz de birdir. Atanız da birdir” sözleri İslam düşmanı Sözcü Gazetesi’nin tepkisine neden oldu.

02 Mayıs 2016 Pazartesi 18:50
Bağnazlıkta ortaçağın karanlığında kalan Ali Ekber Ertürk!

DiNiHABERLER.COM / ANALiZ


Alisiz Alevi Ali Ekber Ertürk Alevilerin ve tüm insanlığın “Rabbinin Allah, atasının tek olan Adem (as)” olduğu gerçeğini bilmezmiş gibi Diyanet’in Atatürk’e yönelik bir gönderme yaptığını iddia etti. 

İnsanların baba olarak emin olmadığı kimse için DNA testleri yaptığı bir ortamda Ertürk’ün “ata” kelimesine dikkat kesilip olayın kastedildiği arka planı görmezden gelmesi acınacak bir haldi. 

Kur’an’da ata denildiğinde bazen Hz. Adem (as), bazen heykeller etrafında örülü beşeri-şirki sistemler, bazen de toplumun ilahi dini bozması ile ortaya çıkan yoz kültür ifade edilir.

Diyanet, tüm insanların kan bağı olan “atası” Adem (as)’den söz edip tüm evreni kucaklayan en geniş şemsiyeyi açarken; Ali Ekber Ertürk’ün kastettiği “ata” kanunen Mustafa Kemal’e verilen bir unvan. Mustafa Kemal’e verilen “Ata” unvanı kan bağı içermezken toplumun geniş bir kesimince de kabul görmeyen, evrensel bir kuşatıcılığı da bulunmayan bir unvan. 

İslam düşmanlığından gözleri kararmış Alevi Ali Ekber Ertürk, “Rabbiniz de birdir. Atanız da birdir” ifadesinin bundan 1437 yıl önce Allah Resulü’nün veda hutbesinde, “Ey insanlar! Rabbiniz birdir, atanız da birdir. Hepiniz Adem’densiniz, Adem ise; topraktan yaratılmıştır. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten sakınanınızdır. Arab’ın Arab olmayana, hiçbir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir” dile getirdiği veciz sözlerden biri olduğunu bilemeyecek kadar din cahili bir insan. 

Allah, Kur’an’da 30 yerde ata kelimesini kullanarak Müslümanlara, “Saf olmayın. Gündemin tesirinde kalarak çağın tuzaklarına düşmeyin. Sahte atalar ilan edip sizin atanız Adem’i ve O’nu yaratan Rabbi unutturacaklar. Sizi yaşadığınız çağın insanlarını ata ilan ederek sizi parça parça bölüp birbirinize düşürecekler. Siz tek Adem’in çocuklarısınız. Farklı atalar ihdas edip Adem’e savaş açan beyinsizlerin tuzağına düşmeyin. İçinizden bazı beyinsizler çıkıp ata deyip putlar yapıp önünde ibadet merasimleri düzenleyecek, heykeller yapıp atanız budur diyecekler. Onlar da biliyor ki o heykeller ve putların temsil ettiği insanlar da Adem’in sülbündendir. Ama onlar putların ve heykellerin arkasına geçerek kendi plan ve projelerini sürü gördükleri halka dayatmak isterler. Doğrudan kendileri ortaya çıkıp insanlara plan ve projelerini dayatamayacakları için sahte ve kutsallık atfettikleri ataların arkasına saklanıp sizi yönetmek isterler. Dikkat edin!” şeklinde hatırlatmalarla atalar dininin saptırıcı ve uyuşturucu tehlikesini gözler önüne serer. 

Bağnazlıkta ortaçağın karanlığında kalan Ali Ekber Ertürk, Müslümanların yanısıra, “Hıristiyan ve Yahudiler” dahil tüm insanlığın Atatürk’ü değil Adem (as)’ı ata kabul ettiğini bilmiyor olamaz. 

Aklı sıra Kemalistlere hoş görünmeye çalışan Sözcü Gazetesi Marksist Alevi İslam düşmanı Ali Ekber Ertürk’ün emellerine alet olurken Alevilerin tabi olduğu Hz. Muhammed ve O’nun ehli beytinin tabi olduğu Peygamberin sözlerini Atatürk ile kıyas edip aşağılaması tam bir alçaklıktır. Kışkırtmadır. Toplumu kutuplaştırmadır. İnsanların inançlarıyla dalga geçerek, yaptığı bu haberle toplumu kin ve nefret duygularıyla dolduruşa getirip tahrik etmektedir.  

Ali Ekber Ertürk, birilerinin “atamız Atatürk değil, Adem’dir” demesini bekliyor ve balıklama atlayıp “Atatürk’ü atadan saymıyorlar” demek için fırsat kolluyorsa biz buradan açıkça ilan edelim: “Evet, bizim atamız, tüm insanlığın ve Atatürk’ün de babası olan Adem (as)’dir.”

Kur’an’da ata kelimesinin geçtiği bazı ayetleri Sözcü Gazetesine hatırlatmakta fayda var: 

“Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?” (Bakara Suresi 170)


“İbrahim: "And olsun ki sizler de, atalarınız da apaçık bir sapıklık içindesiniz" dedi.” (Enbiya Suresi 34)


“Onlara: "Allah'ın indirdiğine tabi olun!"dendiği zaman: "Hayır, biz atalarımızı neyin üzerinde bulduksa, onun ardınca gideriz." diyorlar. Ya şeytan onları cehennnem azabına çağırıyor idiyse de mi onlara uyacaklar?” (Lokman Suresi 21)


“Gönderilen uyarıcı; "Eğer size babalarınızı üzerinde bulduğunuz dinden daha doğrusunu getirmişsem de mi bana uymazsınız?" deyince, onlar: "Gerçekten biz sizin tebliğ için gönderildiğiniz şeyi tanımıyoruz." dediler.” (Zuhruf Suresi 24)
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 04.05.2016 00:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Alisisiz aleviyi 2016-05-02 20:31:18

Alevi yi rezil etmişsiniz. Tipindede hayır yok. Ebucehil bundan yakisiklidir kesin. Bu imansiz alevi kime cekmis

Avatar
Enes 2016-05-03 14:11:54

hani vatandaşın babası ölmüş imam er kişi niyetine deyince oğlu birdakika babam er değil, generaldi demesi misal.
ata denince bunu anlamış zavallı, ya da hakiki ata'ya dahi tahammül edememiş.
soysuz.