Bu manşetleri hatırladın mı, Hazım Zeki Sergi?

Yakın bir zamanda dünya tarihinde görülmemiş bir olay cereyan ediyor, Türk Diyanet Vakıf-Sen cami basıyor ve 9 kişilik ordusuyla imamı darp ediyor..

Bu manşetleri hatırladın mı, Hazım Zeki Sergi?

Yakın bir zamanda dünya tarihinde görülmemiş bir olay cereyan ediyor, Türk Diyanet Vakıf-Sen cami basıyor ve 9 kişilik ordusuyla imamı darp ediyor..

21 Aralık 2015 Pazartesi 11:45
Bu manşetleri hatırladın mı, Hazım Zeki Sergi?

DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

Yakın bir zamanda dünya tarihinde görülmemiş bir olay cereyan ediyor... Türk Diyanet Vakıf-Sen cami basıyor ve 9 kişilik ordusuyla imamı darp ediyor.. Türk Diyanet Vakıf-Sen ve bağlı bulunduğu konfederasyona bakıldığı zaman da geçmişinin de temiz olmadığını görüyoruz.

BU MANŞETLERİ HATIRLARDIN MI, HAZIM ZEKİ SERGİ?
 
Darbecilerin sivil insayetifinden kasıt elbette kurulacak 5li çete idi. Kamu Sen’in de içinde yer aldığı 5li çete…
İslami hareketle “irtica” adı altında mücadele eden siyonizmin emrinde 5li çete…

Bu manşetleri hatırladın mı Hazım Zeki Sergi?
KAMU-SEN, FETÖ VE CHP ŞEFLİK DÖNEMİNE ÖZENDİ
Zamanında sırtını MHP’ye dayayarak tayin ve terfilerde tıpkı FETÖ benzeri bir çalışma ile üye kaydı yapan Kamu Sen’in üye kaybetmesi doğal bir süreçti. İdeolojik olarak kendine bağlı iş yeri temsilcileriyle tek parti CHP dönemi il vali ve şefleri gibi görev yaparak kendi görüşlerine ters olanları bile üye yapan bir sendikanın Ak Parti iktidarıyla gelen demokratik ortamda üye kaçışına sahne olmasını Başkan Sergi’nin Ak Parti’ye bağlaması talihsiz bir açıklamadır. 
Herkes biliyor ki Ak Parti dönemi kimliklerin aleni olarak ifşa edildiği bir dönemdir. Bu dönem, hiç olmadığı kadar rejimin baskısı altında ezilen Kürt, Alevi ve azınlıkların kendini özgür hissettiği bir dönemdir. 

MEMUR-SEN
MEMUR-SEN ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATIDIR
Ak Parti ile gönül birliği içinde olan Memur Sen’in de bürokraside yaptığı demokratik tutum bu özgürlük ortamının daha bir güçlenmesinde yol açmıştır. Çete mantığıyla çalışan Kamu Sen ve bağlı sendikaların bürokraside baskıcı, yanlı tutumu yanı sıra milli ve dini değerlerle bağdaşmayan ahlaki yapıları da üye kayıplarında etkili olmuş, Ak Partinin özgürlük ortamında üyeler hızla Kamu Sen’i terk etmişlerdir.
Kamu Sen ve bağlı sendika çalışanlarının baskısı öylesine üyeler üzerinde hakim idi ki Ak Parti’nin gitme durumunu göz önüne alan bir çok memur korkusundan bir anda istifa etmemişti. Kamu Sen karşısında büyüyen Memur Sen Memura güç ve güvenli bir liman olma özelliği ile hak aramaktan ziyade Kamu Sen’in baskıcı tutumuna karşı memurun adeta sığınağı olmuştur. 


KAMU-SEN CHP ZİHNİYETİNİN DEVAMDIR


Maalesef Kamu Sen’in bu yapısı “CHP, Atatürk’ü gerçekten temsil etse biz zaten bu partiyi kurmazdık” diyen MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in sözlerinde gizlidir. MHP, İslami bir dava bilincinden ziyade oturduğu temel CHP’nin kof, çağdışı, baskıcı, İslam karşıtı mirasıdır. 
Bu nedenle MHP ile gönül birliği içerisinde olan Kamu Sen’in inançlı kadrolara merhem olmaktan ziyade CHP ve darbeci zihniyete vagon olması inançlı kadroların kendisinden nefret etmesinin birinci dereceden nedenidir. 
KAMU-SEN 411 EL KAOSA KALKTI MANŞETLERİNE TEPKİ VERMEDİ
Kamu Sen gönül birliği içinde olduğu MHP gibi ne başörtüsü konusunda darbecilere tepki koyabilmiş ve ne de kapanan İmam Hatip, Kur’an Kursları konusunda sesini çıkarabilmiştir. 
411 el’in kaosa kalktığı, manşetlerinin atıldığı günlerde Kamu Sen’in Ak Parti’nin kapanması için adeta duaya durduğu hala zihinlerde canlılığını korumaktadır. 
Son günlerde milletin iradesine Terörist Fethullah Gülen ve ekibine kucak açan da 28 Şubat darbe dönemi kalıntısı darbeciliğin kıpırdanışından başka bir şey değildi. 
Başkan Hazım Zeki Sergi, Memur Sen’e çıkışıncaya kadar öncelikle dönüp kendi bağlı olduğu konfederasyonun durduğu yeri sorgulamalı. Diyanet Sen’i eleştirirken önce dönüp Din Görevlisi olarak sözde İslamcı, fiili olarak İslam karşıtı tavır davranışlarıyla varlığını devam ettiren, ahlaki çöküntü içerisinde bulunan Kamu Sen ve bağlı sendikalarla birlikte neden bir arada durduğunu gözden geçirmelidir. 
Özellikle 28 Şubat sürecinde Kamu Sen’in yaptıkları unutulur gibi değildir. Milletin kılcal damarlarına kadar baskı ve zulmü hissettiği anda tek kurtuluş çaresi olarak görülerek sığınılan Kamu Sen’in Memuru satması nasıl unutulabilir ki…

Devamı geliyor...

Varan 1: Türk Diyanet Vakfı-Sen Demokratlığa Soyundu! Haberini okumak için buraya tıklayınız
Son Güncelleme: 21.12.2015 22:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2015-12-22 11:53:28

Elele gönül gönüle diye bir mamşetiniz vardı dinihaberler sitenizde hatıladınuzmı Meclistw Hazım zeki ve chpli özkes beraber basın açıklaması yapmıştı. O zamanda siz böyle bir başlık atmıştınız.ama o chp li vekil özkesi Diyanet sen genel kuruluna davet etmiş ön saflarda Bayraktutarın yanında boy boy poz vermişlrdi sayın site bu fotoğraflarıda yayınla bunada başlık at bakalım el ele yanyama diye siz varya siz fitne başı sşzsiniz

Avatar
Imam 2015-12-21 20:25:34

Sizin Türk Diyanet Vakıf senle alıp veremediğiniz şey nedir.Islâm dininden siz birlikteligi mi ayrişmayimi öğrendiniz..

Avatar
vefalı 2015-12-21 23:20:55

28 Şubat sürecinde yaşadığım zulume sessiz kaldığın için antipatiksin vakif sen işte bu yüzden diyorum ki her zaman diyanet sen he bir sözümde imam hatiplere Yapılan o kadar zulme karşı sessiz kalanların ekmegine yag surenlere onların pesinden kosanlara da diyecek bir sözüm yok.

Avatar
hasan 2015-12-21 20:33:54

siz türk diyanet vakıf sen ismini söylerken önce besmele çekmelisiniz memur sen e yalakalık yapmak için her türlü çirkefliği kullanıyorsunuz bir de dini haberler diye iftira ve yalan söylemeye hiç utanmıyorsunuz.

Avatar
erdem tunca 2015-12-22 06:56:24

hala bu ırkçı zihniyete sahip, cumhurbaşkanımıza düşmanlık yapan bu adamların peşinden giden imam arkadaşlarımız var..

Avatar
Cumali 2017-04-11 16:12:45

Diyanet sen lsparta Şubesi üyelerini ziyarete gittikleri zaman biz Medine döneminden önceki zorluk donemini temsil ediyoruz diyecekkadar alcalmislardir imam ve müezzin herzaman tarafsız olmak zorundadır bu haberler kurumumuz görevlerini uzmektedir zaman birlik zamanıdır

Avatar
Zbu 2017-04-06 10:42:09

vakıf sen içerisinde ak parti yanlısı arkadaşlar olmasına rağmen hassasiyeti olmasına rağmen ısrarla siyaset yaptılar reise hakaret ettiler.ben şuna eminim.o marmari̇se rei̇se suikasta giden ler kadar kin sahibi çoğu ve çoğu hayırcı ve meralci.bir gün meralin fetö bağlantısı ortaya çıktığı zaman ne kadar milliyetçiler ne kadar vatanseverler göreceğiz.