CHP'de "insan, hayvandır" demişti

Prof. Dr. Mustafa Aşkar, "namaz kılmayan hayvandır" sözünden dolayı laikçilerin hedefi oldu. Ve Aşkar, maksadını aşan sözler için milletten özür diledi

CHP'de "insan, hayvandır" demişti

Prof. Dr. Mustafa Aşkar, "namaz kılmayan hayvandır" sözünden dolayı laikçilerin hedefi oldu. Ve Aşkar, maksadını aşan sözler için milletten özür diledi

14 Haziran 2016 Salı 11:10
CHP'de "insan, hayvandır" demişti
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Prof. Dr. Mustafa Aşkar, "Ben düz söyleyeyim, ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin, yani namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan da hayvandır" sözleri üzerine kendisi dahil yayın kanalı TRT'de eleştirilerin hedefi oldu. 

Hayvan, canlı anlamında kullanılır. Hayvan kelimesi kullanırken isimden ziyade kullananın niyeti önemlidir.

Prof. Dr. Aşkar'ın esprili yapısını bilmeden, niyetini anlamadan yargılamak hatta daha ileri gidip küfür ve hakaretlerle hedef tahtasına oturtmak ikinci bir yanlıştı.

Aşkar ertesi gün kamuoyundan gelen tepkiler üzerine "sözlerinin maksadını aşan ifadeler olduğunu" belirterek özür diledi. 

Aşkar, bir birey...

İrticali bir konuşma esnasında duygusal bir ortamda gerçekten maksadını aşan bir söz söyledi. Ama insan olarak hatasını görüp özür diledi. Peki ya bilim adı altında bu güne kadar millete hayvan muamelesi çekenlerde bu milletten özür dileyecek mi?


Buyrun! İnsanlık damarı tutan laikçilerin, bilim adı altında milleti hayvan yaptığı kepazeliklerinden bir demet:

ATEİST ARİSTO, İNSANLARA HAYVAN DEMİŞTİ
 • Felsefe kitaplarında Aristotales, "İnsan düşünen bir hayvandır. İnsan politik bir hayvandır. İnsan ile hayvan arasındaki tek fark düşünmektir..." sözlerini bilim adı altında millete pazarlayanlar bu gün tutmuş Aşkar'ın "namaz kılmayan hayvandır" sözünden rahatsız oluyor. 
Her iki sözde aynı anlama gelmesine rağmen Aşkar'a bu tepkinin nedeni Aristo'nun ateist, Aşkar'ın dindar olmasından başka ne olabilir ki...

LAİKÇİ CELAL ŞENGÖR, İNSANLARA HAYVAN DEMİŞTİ
 • Sözde Jeoloji Profesörü olan Celal Şengör, 1980 darbesinde Kenan Evren’in yaptığı her şeyi onayladığını açıklayarak, “Bir kere insana dışkısını yedirmek işkence değil. Ben bal gibi yerim. Niye biliyor musun? Bir gün San Diego Hayvanat Bahçesi’nde goriller birbirlerine dışkılarını ikram ediyorlardı. Onlar da bizim gibi primatlar. Gayet güzel, hiçbir şey de olmaz.” 
Primat'ın anlamına hep birlikte bakalım.
Primat,  "Goril, orangutan, şempanze, gibon ve insan gibi insansıların tamamı.... Primatlar çevik ve hızlı canlılardır. Çoğunluğu ağaçlarda yaşar. Hepsinin elleri, ele benzer ayakları, ileri bakan gözleri vardır." 

Yani Darwinci Şengör ne demiş insanlara, "goril, şempanze, orangutan, gibon..." 

Laikçilere adam resmen hayvan diyor ama en ufak bir tepki yok...

Neden Şengör laikçi ama Aşkar, dindar.

WİKİPE'Dİ, İNSAN HAYVANDIR DEDİ
 • Primatlar tüm dünyaya yayılmışlardır. İnsan dışındaki primatlar başlıca Güney ve Orta Amerika'da, Afrika'da ve Asya'nın güneyinde bulunurlar. Bazı türlerin yaşadıkları alanlar, Amerika kıtasında Meksika'nın güneyi ile Asya'da Japonya'nın kuzeyi kadar kuzey bölgelere ulaşır.
Wikipedi görüldüğü insanları goril ve orangutanlarla bir tutup "insan dışındaki primatlar" sözüyle insanları hayvan yapıyor. 

ANTROPOLOJİ KİTAPLARINDA İNSANA HAYVAN DENİLDİ

Şu cümleleri görüpte hatırlamayan yoktur: 
 • "Pleistosende kendi türümüz olan Homo sapiens ortaya çıkıp yaygınlaşır, alet yapmaya ve ateş kullanmaya başlar. Buzul döneminin soğumasıyla insanlar mağaralara çekilmeye ve orada yaşamaya başlar. Böylece ilk mağara resimleri (soldaki iki resim) bu jeolojik devrin sonlarında görülmeye başlar. Pleistosenin sonlarına doğru insanlar kıtaların çoğuna yayılır."
Antropoloji'nin tanımı baştan sona insanı hayvan olarak ele alması yönüyle sıkıntılı. Antropoloji, "İnsanın kökenini, evrimini, biyolojik özelliklerini, toplumsal ve kültürel yönlerini inceleyen bilim, insan bilimi."

İnsan nereden evrimleşiyor.

Maymundan falan...

Yani hayandan...

Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK eliyle millete ne denmiş? 
Resmen ve alanen "hayvan"
....


BİYOLOJİ VE TARİH KİTAPLARINDA İNSANA HAYVAN DENİLDİ
 • CHP zihniyetinin hakim olduğu dönemlerde Tarih ve Biyoloji kitaplarında bu resimler bilim adı altında milletin çocuklarına okutulmuş ve devlet eliyle insana hayvan denmişti. ATATÜRK, HAYVANDAN EVRİMLEŞTİK DEDİ

CHP'nin kurucu lideri Atatürk'te evrime inanır ve savunurdu.
 • Hayat her hangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur. Hayat sıcak, güneşli ve sığ bir bataklıkta başladı. Oradan sahillere ve denizlere yayıldı. Denizlerden tekrar karalara geçti. İlk hayvan denizlerde balık ve karalarda muhtelif kemikli yaratıklar oldu. Bunlar devirlerde şekilden şekile tekamül ettiler. İnsanlar sularda kaynaşıp çırpınan bir varlıktan bu günkü şekline geldi... (Afet İnan, Atatürk hakkında Hatıralar va Belgeler, 1968)
 • İnsanlar sularda kaynaşıp çırpınan bir mevcuttan bu günkü şekline geldi. İnsanın bu günkü yüksek zeka, idrak ve kudreti milyonlarca ve milyonlarca nesilden geçerek hazırlandı. Artık insan bugün tabiatın nihayetsiz büyüklüğüne ve tabiat içinde kendi nevinin mukederatına gittikçe büyüyen bir irade ve şuur ile bakıyor. (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, 1935) 
 • İnsanlar, sürfeler gibi sulardan çıktılar ilk önce... İlk ceddimiz balıktır. İşler daha ilerledikçe o insanlar, primat zümresinden türediler. Biz maymunlarız; düşüncelerimiz insandır. (Ruşen Eşref Ünaydın Atatürk Tarih ve Dil Kurumu Hatıralar)

DARWİN, İNSANA HAYVAN DEDİ
 • Charles Darwin örneklerle ispatlamaya çalıştığı evrim teorisinde insanın Atatürk'ün iddia ettiği şekilde balçıktan maymuna ve daha sonra insana evrimleştiği gibi bir teori ile insanın atasının hayvan olduğunu iddia etti. CHP, EVRİMİ SAVUNMAKLA İNSANA HAYVAN DEDİ
 • TÜBİTAK'ın CHP zihniyetinin ürünü olan evrim ile ilgili kapağı değiştirmesi mecliste sert tartışmalara neden olmuştu. Ak Parti "insansınız" derken CHP'liler adeta "hayvan olduklarını" iddia edip bilim adı altında Evrim teorisi denen zırva teori için uğraş vermişti. 

 • Darwin ile ilgili bilgilerin ders kitaplarda okutulmasının yanlış olduğunu belirten Ak Parti Milletvekili Sait Yüce, "İnsan'ın insan olarak var olduğunu, hayvan olamayacağını..." belirtirken CHP'li Gaye Usluer, "Evrim teorisinin bilimsel olduğu..." savıyla insanın hayvan olduğu görüşüne bilim adı altında sahipleniyordu. CHP ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Prof. Dr. Mustafa Aşkar hata ettiğini kabul edip milletten özür diledi. Hem de bu görüşünü CHP'liler gibi tutup bilim altında millete pazarlamadı.


CHP kirli tarihi ortada iken Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın sözleri, CHP'li Tacettin Bayır ve Eren Erdem tarafından bir de Meclis'e taşındı.

Peki, yukarıda saydığımız bilim kepazelikleri için CHP'de laikçiler adına çıkıp bu milletten özür dileyecek mi? Kamuoyu, CHP'den milleti yıllarca batının pozitivist yaklaşımlarının tesiri ile hareket ederek bilim adı altında hayvan ile eş tutmasından dolayı özür bekliyor. 


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 16.06.2016 01:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahirzaman vaizi 2016-06-14 18:35:20

Hem hayvandan geldiklerinin bilimselliğini iddia ediyorlar hem de hayvan nitelemesi yapınca gocunuyorlar. Garip değil mi

Avatar
Evet 2016-06-14 19:08:10

Namaz kılmayan enamdır bilki daha aşağlıktır.