CHP'den toplumu kutuplaştırıcı çıkış!

CHP'den toplumu kutuplaştırıcı çıkış!

13 Nisan 2016 Çarşamba 15:39
CHP'den toplumu kutuplaştırıcı çıkış!
DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

Malatya’da bir okulun müdür yardımcısı sosyal medya hesabından halk oyunları resminin üzerinde şöyle bilgi paylaşır: “…memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli halk oyunu …oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin diz dize göz göze sarmaş dolaş halk oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen baba buna izin verir mi? … İslam’daki zina mevzusunu iyi okumalı ey analar babalar.”

Sözde bir grup veli de Yeşilyurt ilçesine bağlı Gazi Anadolu Lisesi önüne gelerek Müdür Yardımcısı N.T.’nin soysal medya hesabından kız ve erkek öğrencilerin birlikte halk oyunu oynamasına tepki gösterir.

VE OKUL ÖNÜNDE “HIYARIM VAR” DİYEN VELİLERE, CHP TUZLUĞUNU KAPIP GELİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Gazi Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan resim-iş öğretmeni N.T.’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı hem de basın mensuplarına göstererek, "…Halay, Anadolu’nun binlerce yıllık geleneğidir. Anadolu’yu Anadolu yapan öz değerlerden birisidir …Böyle bir anlayışın, binlerce yıllık halk oyununu ’halt oyunu, zina’ olarak gören anlayışın IŞİD zihniyetinden farkı yok…” deyip tepkisini dile getirir.

Veli Ağbaba o açıklama ile de yetinmedi. Bu gün okulun önüne topladığı veliler ile hep birlikte bir güzel halay çekti. Bunlarla da yetinmeyen CHP’li Veli Ağbaba Ak Parti ve Eğitim Bir Sen’e, “"Bu anlayış IŞİD anlayışıdır. Bunu söyleyen maalesef bir okulda müdür, müdür yardımcısı. Bu neden oldu? Geçen yıl cemaat adı altında bir operasyon yaptılar. Bütün okul müdürlerini görevden aldılar. Liyakati bıraktılar, kendi yandaş AKP’nin resmi sendikasına üye olmayan hiç kimseyi yönetici yapmıyorlar. Bu müdür yardımcısı olacak zat, AKP’nin resmi sendikasının üyesi” şeklinde göndermeler yapmaktan geri durmadı.

VELİ AĞBABA VE CHP’Lİ O BİR GRUP VELİ BİLMELİ Kİ

Din şahsa özeldir. Din yaşayana, hissedene mahsus bir melekedir.

Bunu sorgulamak o saygısız velilere düşmediği gibi tarihi kara lekelerle dolu din düşmanı CHP’ye DE bunu sorgulamak asla ve asla düşmez.

Bir Müslüman ile Yahudi için Domuz ne kadar haramsa bir Hıristiyan veya CHP’li için Domuz yemek bir o kadar helaldir.

Alkol ve türevleri Müslüman için haramdır. İslam dışında tüm dinler ve CHP’liler için bir o kadar helaldir. Hatta şarap, Hıristiyanlıkta vaftiz de kullanıldığı için kutsaldır da…

İnek, istisnasız tüm dinlerde eti yenebilen bir hayvandır. Ama bir Hindu için inek kutsaldır, tanrıdır ve eti haramdır.

Hıristiyanlık’ta İsa (as), Yahudilik’te Musa (as) tanrı iken tam aksine bir insanı tanrılaştırmak İslam’da şirktir.

Hindu ve bazı Sihlerde “ölen erkek ise eşi de ateşe atlamak ve onunla ölmek zorundadır.” Ama bu durum tüm insanlık için katilliktir, vicdansızlıktır, haramdır.

Bunun gibi yığınla örnek dinler açısından örnek olarak getirilebilir. Bu örnekler ilmi kapasitesi olan insanlar için örneklerdi. Biraz da bilgisiz, saygısız o bir grup veli ile CHP’li sorumsuz Veli Ağbaba’nın anlayacağı bazı örnekler verelim ki anlasınlar.

“Atatürk anıtı önünde hazır ol da durup baş eğmek; Atatürk köşeleri oluşturmak, heykellerine karşı özen ve itina içinde olmak” CHP’lilere göre kutsal bir ritüelken CHP’li olmayanlara göre boş ve anlamsız hareketlerdir.

Bazı CHP’lilere ve kendileri gibi fosil zihniyete sahip zinakarlara göre “kürtaj” bir haktır. Ama CHP’liler dışında Müslüman, Hıristiyan ve Yahudilere göre sağlık dışında her hangi bir gerekçe ile yapılan kürtaj katilliktir. 

Bazı CHP’lilere göre “Beden kadınındır, karar da bedenin sahibi kadınındır. İsteğiyle yatma kalkma, sevişme hakkı vardır.” Ama CHP’liler dışında herkesçe bu, “aldatmadır, ahlaksızlıktır, zinadır.”

“Kararı kadına bırakıp istediği ile yatma kalkma hakkına sahip olduğunu” iddia eden bazı CHP’li erkekler için bu durum “centilmenlik, naziklik, çağdaşlık, metroseksüellik” olabilir. Ama CHP zihniyeti dışında toplumun geneli, Hıristiyan veya Yahudi alemi de olsa bu durum en hafif tabiriyle “geniş mezhepliliktir.”

CHP’ye göre “Geylik, lezbiyenlik, transseksüellik, bisexüllik, intersex” “çağdaşlık, medeniyet veya insan hakkı”dır. Ama CHP dışında hemen hemen tüm din ve insanlık bu tür davranış kalıbı içinde bulunanları “sapkın, hasta, ahlaksız…” görüp dışlar.

Bunları savunmakla da kalmaz CHP ve zihniyetinde olan ellerine biraları alıp “Mustafa Kemalin askerleriyiz” deyip yürürler.

Karınlarını, göbeklerini açan CHP’li kadınlar göbeklerine “Benim bedenim, benim kararım” yazılarını yazıp gösterirler.

LGBTİ’nin yürüyüşüne destek veren CHP vekilleri geylerin önünde durur hatta engel olan TOMA’nın üzerine çıkar.

CHP’liler “kahrolsun şeriat” diyerek de yürürler.

CHP’lilere her şey mübah; CHP’li olmayan biri kızlı-erkekli el ele tutuşmak haram deyince IŞİD’çi oluveriyor.

Hal bu iken kimse CHP’lilerin yaptığı absürt, ahlak dışı, mantıksız davranışlara karşı çıkıp “IŞİD’çi, çağdışı, habis ur, örümcek kafalı, ortaçağ karanlığından kalma…” gibi yaftalarla olaya yaklaşmaz, kimse CHP’nin beğenmediği davranışları çıkıp protesto etmez.

Veli Ağbaba, bir öğretmenin “namus için kızını öldüren bir baba buna izin verir mi?” sözlerine bakıp IŞİD’çi ilan etti. Aynı Ağbaba, bebek katline serbestiyet  isteyen Kürtajcıları da “PKK veya IŞİD”çi ilan edebilir mi?

Bir Müdür yardımcısının böyle bir paylaşımı olabilir. Nihayetinde öğretmeni destekleyen fetvalar İslam fıkhında var. Bu şahsa özel bir duygudur ve ancak saygı duyulmayı hak eder. Belki “namus için bir babanın kızını öldürdüğü” uç bir örnek olmuş olabilir ama CHP’lilerin verdiği tepki öğretmenin verdiği tepkiyi solda sıfır bırakmış durumda.

CHP bu tavrı ile bol bol toplumu kutuplaştırıp tarafları karşı karşıya getiriyor. Bir milletvekiline ve orada tepki verenlere düşen doğrudan veya telefonla ilgili öğretmene paylaşımını kaldırması yönünde bir ikaz olabilirdi.

Her kes anlık, bir şekilde bir şeylere kızarak anlık tepki paylaşımları yapabiliyor. Aynı paylaşımlar CHP’lilerde de var ki haklarında bol bol hakaret, iftira ve küfür nedeniyle dava açılıyor.

CHP, bağcı dövmekten vazgeçip adabıyla bağa girip güzel güzel konuşup, ikaz edip üzüm yiyeceği günleri bakalım ne zaman göreceğiz?

Son Güncelleme: 14.04.2016 12:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.