Dedesi gibi 'hain' olan Hasan Cemal ikiyüzlü çıktı!

Dedesi gibi hainlikten ve kurnazlıktan başka bir şey bilmeyen ikiyüzlü Hasan Cemal, PKK'dan sonra şimdi de alçak FETÖ'yü savunmaya kalktı. Hainlik kanlarına işlemiş.

Dedesi gibi 'hain' olan Hasan Cemal ikiyüzlü çıktı!

Dedesi gibi hainlikten ve kurnazlıktan başka bir şey bilmeyen ikiyüzlü Hasan Cemal, PKK'dan sonra şimdi de alçak FETÖ'yü savunmaya kalktı. Hainlik kanlarına işlemiş.

11 Ekim 2016 Salı 20:17
Dedesi gibi 'hain' olan Hasan Cemal ikiyüzlü çıktı!
Hasan Cemal’in ikiyüzlülüğü

“OHAL rejimi de olsa, tapu delinemez. Özel mülkiyet hakkı yok edilemez.Rahatsız edici soru şu:Yoksa Osmanlı’ya geri mi dönüyoruz?

Veyahut:Padişahların müsadere hakkı mı hortluyor? Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde 1915 dahil ‘gayri müslimler’in mallarının talan edilmesindeki yağma kültürü yeniden mi sahne aldı?” sözlerinin sahibi tabi ki bu defa Ali Bulaç değil Hasan Cemal.

Papaz Fetullah’ın Bank Asya’sına el konulurken Ali Bulaç Peygamberimiz ve Raşit halifelerin yaptığı özel mülkiyete el koyma şeklinde cezalandırma işlemi olan müsadereyi cahiliyyeadeti olarak sunmuştu. 

Bu günde Hasan Cemal Ali Bulaç’tan bir farkla sadece gayri Müslimlerin mallarına el konulmuşçasına Osmanlı ve Cumhuriyet dönemini suçluyor. Oysa İslami veya gayri İslam’i tüm devletlerin kanunlarında özel mülkiyete el koyma uygulaması bulunuyor. 

PYD, Kobani’deApocu ideolojiye bağlı olmayan Kürtlerin mal ve mülklerini, Kanton'larda "kamulaştırma" yasasına uygun olarak ellerinden almaya devam ederken Hasan Cemal o günlerde PYD/PKK’ya destek vermekle meşguldü. 

Avrupa Birliği, PYD’nin Kürt İzzet isimli Cerrah’ın Viyana Hastanesi’ne el koymasına tepki verirken Hasan Cemal bu müsadereyi işine gelmeyince duymazdan geldi. 

Rusya, Yukos şirketinin hissedarlarına ödenmesi gereken tazminatı ödemeyince, Belçika ve Fransa Rus şirketlerinin malvarlıkları ve banka hesaplarına ihtiyati tedbir koydu. El konulan Rus şirketleri arasında Rus Bankaları, Rus medyası ve Rus kilisesinin mal varlıkları da vardı. Ama Hasan Cemal çok sevmesine rağmen o günlerde de Rusya’ya destek çıkmadı.

Amerika’nın Irak ve Afganistan’da, Fransa’nın Cezayir’de, İtalya’nın Libya’da el koyduğu özel mülkiyetlere el koymasına da Hasan Cemal göz yumdu.

Uzağa da gitmeye gerek…

Cumhuriyet’in kurulduğu günlerde İstanbul başta olmak üzere Ermeni mallarına ve mezarlıklarına el koyan da Hasan Cemal’in mahallesinde bulunan beyaz Türklerdi. Gezi Parkı eylemlerinin yapıldığı alanda yükselen otelin kime ait olduğu ve kim tarafından el konulduğunu Hasan Cemal bu güne kadar gündeme getirme cesaretini hala gösterebilmiş değil.


O kadar geçmişe gitmeye de gerek yok! Cem Uzan’ın mal varlıklarına el konulurken Hasan Cemal kıyıdan köşeden seyretmek bir tarafa içinde yer aldığı Milliyet Gazetesi yazılarıyla Cem Uzan’a vurmaktan geri durmadı. 

Neden?

Çünkü o an Aydın Doğan ile Cem Uzan arasında ihaleler üzerinden devam eden bir medya savaşı vardı. Haliyle pek adaletli ve merhametli Hasan Cemal patronu Aydın Doğan’ın yanında Cem Uzan’ın mallarına el konulmasına seyirci kalmakla yetinmeyip bir de destek çıktı. O günlerde Hasan Cemal patronu ile birlikte sıkı bir Ak Partici idi.

Ya bu günlerde Hasan Cemal’in rüyalarını süsleyen Amerika’nın Suudilerle ilgili kararına dair tek bir satır yazmamasına ne demeli. 

Hasan Cemal özel mülkiyeti savunayım derken Amerika'nın İkiz Kuleler bahanesiyle Suudi Arabistan'ın yatırımlarına el koyma hak ve yetkisi gören yasayı onaylamasını ise görmezden geldi. 


FETÖ'nün mallarının devlete geçmesini hala ortalığı süt liman görüp darbe gerçeğini göz ardı ederek yorumlar yapmaya kalkan Hasan Cemal "Osmanlı'nın yağma kültürü yeniden mi sahne aldı?" diye sorarken Osmanlı'ya "yağmacı ve talancı" deyip hakaret etmekten de geri durmadı.

Oysa FETÖ'nün mallarına el koyan kanunlar, Osmanlı'nın veya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel çıkardığı kanunlar olmayıp Hasan Cemal'in Osmanlı'yı devirmede büyük gayretler gösteren dedesi Cemal Paşa'nın yanında yer aldığı ittihatçıların büyük emek vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunları ile yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan kininden sağlıklı düşünme melekesini kaybeden Hasan Cemal farkına varmadan dedesi Cemal Paşaların desteklediği Mustafa Kemal’in bir şekilde kurduğu Türkiye Cumhuriyetine "talancı ve yağmacı" dediğini farkedemedi bile... 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.