Dinime Diyanetime söven İlhan Cihaner Alevi mi?

CHP son hızla Alisiz alevileşmeye devam ederken, bazı ermenilerin ise alevi kimliği altında sığınarak dinimize diyanetimize küfretmeye başladı... İşin enterasan yönü, İlhan Cihaner Alevi mi yoksa lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu gibi kripto Ermeni mi? olduğu merak ediliyor..

Dinime Diyanetime söven İlhan Cihaner Alevi mi?

CHP son hızla Alisiz alevileşmeye devam ederken, bazı ermenilerin ise alevi kimliği altında sığınarak dinimize diyanetimize küfretmeye başladı... İşin enterasan yönü, İlhan Cihaner Alevi mi yoksa lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu gibi kripto Ermeni mi? olduğu merak ediliyor..

31 Ocak 2016 Pazar 19:13
Dinime Diyanetime söven İlhan Cihaner Alevi mi?
DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

Ergenekon iddianamesinde yer alan ilginç bir bölüm…

O günün CHP lideri Deniz Baykal tarafından Parti grup toplantısında aynen şu şekilde aktarılmıştı, “3. Ordu Komutanı Saldıray Berk ile ilgili değerlendirme falan dosyadan aynen Erzincan ve çevredeki alevi köyleri ile özel olarak ilgilenmekte. Bu köylerin ihtiyaçlarının, giderilmesi için ordunun imkanlarını kullanmaktadır. Yaptığı yardımlardan dolayı alevi deleri tarafından sevilmektedir. Ergenekon Silahlı Terör örgütünün (Ortada ne yargı var arkadaş hükmünü vermiş) Erzincan yapılanmasının lideri olduğu şüpheli Berk’in niyetini ortaya koymaktadır. Bir ordu komutanının mezhep ayrımcılığı yapması, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’nün (yine aynı hatayı yapıyor)ülkemizde yaşayan insanlar arasında çatışma çıkararak yürütme organının zafiyete düşürülerek ülkede kaos ortamı yaratılarak askeri darbeye zemin hazırlanması hedefiyle örtüşmektedir.”


Erzincan’da Alevi yapılanması…

Ve bir başka CHP’li.

İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek!

Hükümetin Alevi açılımı ve kamuda Alevilerin istihdamında yaşanan sıkıntılarla ilgili iddiaları dile getirirken farkında olmadan çok ilginç bir etnik kimlik açıklaması yaptı.
Başsavcı İlhan Cihaner'in Erzincan'da yürüttüğü operasyonda birlikte çalıştığı isimleri Alevi kökenliler arasından seçtiğini söyledi. 

Berhan Şimşek aynı zamanda İlhan Cihaner’in birlikte çalıştığı Orgeneral Saldıray Berk’in de Alevi olduğunu ağzından kaçırıverdi. 

Bak sen şu CHP’nin oyununa…

Baykal çıkacak, “Alevilere yardım etti” diye bir komutanın mahkum edildiğinden şikayetlenecek. 
Ama ne tevafuktur ki aynı komutanın Alevi olduğunu başka bir CHP’li ortaya koyacak. 

Galiba Baykal kendi ipini çeken Kılıçdaroğlu ve sözde Alevi özde Kripto olanlarca fena halde oyuna getirildi. Zavallı Baykal’a hem Alevi avukatlığı yaptırırlarken bir taraftan da sözde Alevilerce ipi çekildi. 

Neyse biz konumuza dönelim. 

Berhan Şimşek’in açıklamalarını aynen aktaralım. Şimşek konuşmasında devamla dedi ki:  "AK Parti iktidarı etnik kimliklerinden ötürü Alevileri dışlıyor. Saldıray Berk, İlhan Cihaner, Ali Tatar'ın kimliğinden yola çıkıldığında; askerin, yargının içinde bir 'Alevisizleştirme politikası' uyguladığını görüyoruz. Bir taraftan Alevi toplumuna gelenekleriyle beraber Alevi açılımı adı altıda bir uyutmaca yaparken bir taraftan da askeri personel veya kamu personeli olan Alevileri ayıklamaya başladılar"


Demek ki İlhan Cihaner’de meğer Alevi imiş. 

“Savcı, orgeneral ve albay” olmuş Aleviler ve…

Kamuoyuna utanmadan Aleviler istihdam edilmiyor yaygarası yapan CHP’liler…

Alevi(!) İlhan Cihanerimiz yine duramamış. 

Diyanet İşleri Başkanı’na haddini bildirmeye kalkmış. "Daha birkaç hafta önce 'Cemevleri'nin caminin alternatifi, başka bir inancın mabedi gibi gösterilmesi kırmızı çizgimizdir' açıklaması yapan Görmez, bu açıklamasında 'siyasi taleplerle dini taleplerin zaman zaman birbirine karıştığını' öne sürmüştü. Bu 'kırmızı çizgi' açıklamasıyla, yerel mahkemelerin ve AİHM'nin kesinleşmiş kararları nedeniyle hukuka, "Cemevleri'ne hukuki statü vereceğini" taahhüt eden iktidara ve en önemlisi de Alevi yurttaşların inançlarına bölücü bir şekilde saldırmış, meydan okumuştu. IŞİD'i 1960-70'li yılların sol hareketlerine benzetmesi vakıf olmadığını göstermektedir. Görmez siyasetin ve kendisinin etrafına koyduğu kırmızı çizgilerden arınmalı" demiş. 

Merak bu ya!

Sünniler gerek iş verirken gerekse çalışırken çalıştıkları mesai arkadaşlarının mezhebine bakmazlar. Hal bu iken hem de bir hukukçu olan Cihaner neden Alevileri ağzına dolar ve onları kışkırtacak söylem ve eylemlerde bulunur. 
Bir hukukçu nasıl olurda Erzincan’da Alevilere ayrımcılık yapan Alevi bir komutanla birlik olup Alevi köylerine ayrıcalık tanır? 

Her fırsatta Sünnilere sataşarak Diyaneti sübyancı ilan edenlerle aynı cephede yer alan İlhan Cihaner gerçekten Alevi mi?


Bu güne kadar cem evine gitmiş midir?

Cem evinde kendisini görenler olmuş mudur?

Anadolu’nun Müslüman Alevisinin Sünnilerle kolay kolay husumeti olmazken hem de bir savcı(!) neden Alevi kadrolaşması üzerinde durur ve Cem evi savunuculuğu yapar?

İsmet Özel ve MHP’li Yusuf Halaçoğlu’nun dile getirdiği, “Anadolu’da yaşayan Ermeniler kendilerini Alevilik adı altında gizliyorlar” sözüne göre gerçekten İlhan Cihaner Alevi mi yoksa lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu gibi kripto Ermeni mi?
“Dinimize ve diyanetimize sövenin gerçekten Müslüman olup olmadığını…” insan gerçekten merak ediyor.
 
Son Güncelleme: 31.01.2016 19:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
d 2016-01-31 21:10:14

paralelde din ile uğraşıyor diye içeri attı ama bizimkiler çıkardı