Diyanet camiası isyanda!

Haber sitemizi ve Diyanet'i yakından takip eden ismi biz de saklı bir vatandaşın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yollamış olduğu mektubu olduğu gibi okurlarımızla paylaşıyoruz.

Diyanet camiası isyanda!

Haber sitemizi ve Diyanet'i yakından takip eden ismi biz de saklı bir vatandaşın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yollamış olduğu mektubu olduğu gibi okurlarımızla paylaşıyoruz.

02 Ağustos 2016 Salı 13:02
Diyanet camiası isyanda!
DiNiHABERLER.COM 

Paralel İhanet Çetesi'nin (FETÖ) Diyanet’te, diğer kurumlar kadar olmasa da kısmi ve önemli mevziler kazandığı malumlarınızdır. Personelinizin çoğunluğu akl-ı selim ve kalb-i selim ile hareket ettiğinden bu ihanet çetesine pek sıcak bakmamış fakat 17-25 Aralık 2013 sürecine kadar da hüsnü zan ile hareket ederek ve fitneye sebebiyet vermeme adına bu hainlerin karşısında da yer almamıştır. Personelinizin çoğunluğu 17-25 Aralık sürecinden sonra bu konuda sizin duruşunuzu benimsemiştir. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sürecinden sonra Diyanet'te görevden uzaklaştırılanların toplam personele oranı % 1 civarında. Bu oranın taşra teşkilatında gerçeği yansıttığını söyleyebiliriz. Acaba merkez teşkilatında paralelin etkisi gerçekçi bir şekilde ölçülmüş müdür?

Bu yılın başlarında bu sitede Hakkı Söyler tarafından “Paralelin Diyanet’teki Etkisi Hiç Ölçüldü mü? Başlıklı bir yazı yazmıştı. Ölçülmediği, ölçülse bile bir işlem yapılmadığı anlaşılıyor. 15 Temmuz gecesi meydana gelen meş’um hadiseyi müteakip Diyanet de sonunda bu işe el attı, şu an itibarı ile 6 il müftüsü, 50 civarında ilçe müftüsü, vaiz, imam hatip, müezzin kayyım, K. Kursu öğreticisi vd kadrolardan toplan 1112 kişiyi görevden uzaklaştırdı. Sayıları 10’un üzerinde olan il müftüsü, 100 civarında ilçe müftüsü, 50 civarında şube müdürü halen görevlerinin başında bulunuyor.

Peki bu üst düzey idari göreve onları kim getirdi? 

Lise düzeyinde yabancı dili olan eski Serik Müftüsünü 10 yıl gibi kısa bir sürede jet hızı ile vaizlik, ilçe müftülüğü, ataşelik, müşavirlik gibi görevlere kim getirdi? 

Eski Batman Müftüsünü dokuz ay önce kim atadı? 

İl müftüler kararnamesinin, dört defa Cumhurbaşkanının önünden içlerinde paralelci olduğu gerekçesi ile geri döndüğü doğru mudur? 

Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hassasiyet, Diyanet’in atama komisyonu tarafından neden nazar-ı itibara alınmadı?

Efendim, toplumun ekserisi tarafından sevilen ve saygı duyulan bir başkansınız. Sizin riyasetinizde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da itibarı ve güvenilirliği arttı. 

Ne paralelcilerin ne de başkalarının size ve kuruma zarar vermesine gönlümüz asla razı olmaz. Kanaatimizce Diyanet merkezde sayısı az olmakla birlikte kilit noktalarda sizleri etkileyebilen kimseler halen görevlerine devam ediyor ve sizleri yanıltarak zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. 

Eğer kurumunuzda ve yakın çevrenizde kimlerin paralelci olduğunu tespit etmek istiyorsanız, paralelcileri terfi ettirme adına sizi ziyaret edenlere bakmanız yeterli.

Sizlerin de paralel ihanet şebekesinin bir mağduru olduğunu biliyoruz. Makamınız ve konumunuz gereği hakkınız olan ve kuruma maliyeden verilen makam aracını, 1 trilyona vakıf parası ile alındı diyerek, hatta sarığınızın ortasına Mercedes yıldızı koyarak sizi itibarsızlaştırmaya çalışan ve iftira atan bunlardı.

Cumhurbaşkanımız ve Genelkurmay Başkanımızın yaverlerinin de paralelle ilişkisi olduğu tespitinden sonra ben sıradan bir müdür olarak, dairemdeki çaycımdan şoförüme, memurumdan şefime herkesten şüphelenmeye başladım. 

Bu süreçte şu husus çok iyi anlaşıldı: Yüksek makamlarda olanlar, “İslam ahlakında hüsnü zan esastır.” diyerek çevresindekiherkesin iyi niyetli, amirine sadık kimseler olduğunu düşündüğü anda kötü niyetlinin etkisi altında girmiş oluyorlar ve onların kötü emellerine alet oluyorlar. 

Eğer iki üç kişi arasında konuşulan taslak ya da tasarı aşamasındaki bir husus hemen duyuluyorsa haini uzakta aramaya gerek yok, ilk muhatapları yakın takibe almak yeterlidir.

Malumlarınız olduğu üzere paralelciler, karda yürüdüğü halde iz bırakmayacak kadar kendilerini gizleme konusunda mahirler. Diyanet’e paralelciler ile ilgili ciddi ihbarların gittiğini biliyorum. Diyanet’in karar merciindeki yetkililerin, dedi kodu ile hareket ederek zulme alet olmama hassasiyeti gösterdiklerini, her duyumu değerlendirdiklerini, birkaç koldan teyit ettikten sonra karar verdiklerini de biliyorum. Fakaaat paralelcilerle ilgili incelemeleri yine paralelci yetkililer yapıyorsa işte o zaman yandık. Paralelci yetkililer yerinde kaldığı sürece çok geçmez OHAL bittikten sonra her şey eskiye dönecek, hatta intikam hırsı ile hareket edecekler eskisinden daha beter olacaklar.

Efendim, dost acı söyler, lütfen daha isabetli kararlar alınması için her mevkide olanların cesaretle görevini yapmasını temin edin. Bu gün acıyan yarın acınacak duruma düşecek. Zalim olmayalım eyvallah. Ancak zalimlerin hain emellerine de alet olmayalım. Size ve kurumunuza saygı ve hürmetimiz berdevamdır efendim.
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 03.08.2016 10:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Asım 2016-08-02 13:31:55

mehmet görmezli diyanet 2. dönem çuvallamıştır. darbe gecesi diyanet cumhurbaşkanlığına bağlanmalıdır demekle yetmiyormuş gibi dün bu sitede çıkan bir habere göre diyatin cumhurbaşkanlığına bağlanması gerektiği haberini yazmasından sonra çıkan sonuç şudur. ben bu başbakanı beğenmiyorum başbakan yardımcılığına bağlanmamalıdır ben cumhur ile çalışmak istiyorum demekle tarihin en büyük hatasını görmez yapmıştır. hükümeti beğenmemek bakanı beğenmemek gibi bir lüksün olamaz. salalarda bile geç ayıktın. görmezin ömrü dolmuş olup diyanetten ilişiği kesilmesi gerekmektedir. fetö olayinda bi̇le geç hareket eden bazilarini koruyan yi̇ne di̇yanetti̇r. ki̇mseyi̇ kandirmayin

Misafir Avatar
VATANPERVER 2016-08-03 11:39:22 @Asım

mektubu yazan arkadaşın yüreğine sağlık! söz konusu vatansa gerisi teferruattır! bizim meselemiz vatan hainlerini diyanetten temizlemek değilmi ? öyleyse görmezin alimliği;iyi adam olması bizi ilgilendirmez bu vatan hainlerini diyanetten arındıramıyorsa; arındıracak birine bıraksın! çocuk gibi yok beni şuraya bağlayın buraya bağlayın demeyecek! kardeşim: reis-i cumhur hangi birine yetişecek! sana koskoca makam vermişler hakkını ver veremiyorsan meşgul etme hakkını verecek birileri elbet vardır. yani kısaca boşuboşuna rüzgar yapma! ne demiş atalar ya bu deveyi güt ya bu diyardan git!

Beğenmedim! (2)
Avatar
ne günlere kaldık 2016-08-02 14:57:41

süleymancılığı ile şöhret bulmuş hatta süleymancı personeline gözü kapalı 100 tam puan veren, milletin yardımlarını mavi takkelilere aktaran kıymetli müftülerimize de dokunulacak mı ???

Misafir Avatar
sahsı munhasır 2016-08-06 00:02:59 @ne günlere kaldık

hayırdır kardes suleymancılarla bır sorununmu var?çok cahılce ve bılınçsizce bır eleştiri yapıyorsun.suleymancılar devlet kademesınde en az olan cemaatlerden bırısıdır.gırenlerde torpılle değil kendi emeği ile gırmıştir.evet dıyanette olanlar var , kuranı kerimi olsun diğer uhrevi ilimleri iyi okuttukları için diyanete torpıle gerek duymadan gırmışlerdir

Beğenmedim! (1)
Avatar
Dil terazisi 2016-08-02 13:59:37

Öncelikle hakkında konuştuğunuz Amirinizden öte Diyanet Reisidir ilim adamıdır.. eleştirme üslubunuz hoş degil.Mahalle muhtarına laf söylemiyorsunuz.Bir alımı eleştiriyorsunuz.Hain fetöya manevi olarak en büyük mücadeleyi vermiştir kendisi.İ ikincisi başbakanı sevip sevmemekle değil reisi cumhuru sevmekle hiç değil.Avam değilsiniz sizde İlim ehlisiniz.dört dörtlük insanlar gibi eleştirmeyin.Hatasi elbette vardır ama unutmayalım ki Mehmet Hocamız diyanet için bir milat olmuştur.Diyanet onunla itibar kazanmaya başladı.Artik hizmetine destek verilen fetvası dinlenen bir Diyanet var

Misafir Avatar
VATANPERVER 2016-08-03 12:29:35 @Dil terazisi

sen neyi̇n kafasini yaşiyorsun kardeşş? bi̇z mesele memleket meselesi̇ di̇yoruz. sen başkanliğini yaptiği kurumun i̇çi̇ndeki̇ vatan hai̇nleri̇ni̇ görmeyen görmezin avukatlığına soyunmuşsun!

Beğenmedim! (5)
Avatar
Görmeeeezz 2016-08-02 13:34:20

Numandan yediği fırça neydi öyle yahu

Misafir Avatar
GÖRMEZZZZZZ 2016-08-02 17:35:50 @Görmeeeezz

noman ki̇m ki̇... başkanimizin arkasinda reis var başkomutan var recep tayyi̇p erdoğan var... nomana susmak düşür rei̇s yeter ki̇ i̇stesi̇n.. giki çikmaz numanin...

Beğenmedim! (10)
Avatar
biraz utanın 2016-08-02 14:19:38

fetöyu bahane edip kendi adamlarını atayan torpi̇lci̇ler si̇zde en az okadar zali̇m ve aşağiliksiniz şi̇mdi̇ başkana laf etmeye hi̇ç ama hi̇ç hakkiniz yok....

Avatar
Mustafa 2016-08-02 14:00:10

Once temizlik merkezden baslanip tasraya dogru gitmeliydi. Tasradan baslayarak kendilerini kamufle ettiler demek ki anliyacaginiz zaman kazandilar. Belkidd olusturulan komisyon icerisindede fetocu var fetocu olmayanlari fetocu gibi gosterip eliyor cadi avina dondurmeyin dedi basbakanamiz yildirim cadi avina dondu bu is yazik gunah hic sucu gunahi olmayanlarin yuvalari yikildi yikilmak uzere yazik gunah kim verecek bunun hesapini once adeleti saglayin sonra ava baslayin arkadas adaletin icinde feto olursa ne olur bu adalet. Suphesizki Allah adaletli davranmayi emrede adalet yok ki cikar korku var sucsuzlarida harciyorlar.

Avatar
İmam fatih 2016-08-02 15:00:47

bütün sorumluluğu sayın başkana havale ederek işin içinden çıkılamaz.benim bilidiğim bir sürü paralelci imam-müezzin-vaiz aleni olarak 15 temmuz gecesine kadar bu ülkenin hükümetine reisicumhuruna hakaret edip gizli aşikar hertürlü tezviratta bulunanlarla ilgili ne gibi işlem yapılmış.ben söyliyeyim göstermelik soruşturmalarla beyefendiler ya yerlerinde kalmış.yada daha iyi yerlere tayin edilmiş.17-25 aralikdan çok sonra bile fetöcü mahluklar diyanet camiasinda çok rahat hareket etmiştir.istanbul da paralelcilerin önderi konumundaki kişi müftü müsveddesi eski z. burnu müftüsü tatil yapsin diye ancak mersine tayin edilmiş.bunun gibi yüzlercesi var.peki bütün bunlara zamaninda müdahele etmeyip çevir kazi yanmasin idarei maslahat edenlerin sorumluluğu ne olacak.bunlar en azindan görevinin gereyini yerine getirmeyen ağir kusurlulardir.bunlarin hesabinin sorulmasi gerekmezmi.meydanlarda dua edip bu fetöcülere göz yuman görmezlikten gelen mürailer ne olacak.rabbı m ümmete yardım eylesin.

Avatar
AH DİYANET 2016-08-02 13:42:31

2 yıl başbakanlığa bağlandınızda ne yaptınız. personele kan kusturdunuz. cumhurbaşkanlığına bağlanan bir diyanet söz dinlemez 2. kemal gürüz olayı çıkar. astığı astık kestiği kestik. diyanete asla güç yetmez. paralelin merkezi olur.