Diyanet'i yobazlara yedirtmeyeceğiz

Birgün Gazetesi yazarı Turan Eser adlı bir ahmak çıkmış kendisi gibi diğer ahmaklarla birlikte Alevilik kamuflajıyla Diyanet'e haddini bildirmek sevdasına düşmüş.

Diyanet'i yobazlara yedirtmeyeceğiz

Birgün Gazetesi yazarı Turan Eser adlı bir ahmak çıkmış kendisi gibi diğer ahmaklarla birlikte Alevilik kamuflajıyla Diyanet'e haddini bildirmek sevdasına düşmüş.

14 Ocak 2016 Perşembe 07:00
Diyanet'i yobazlara yedirtmeyeceğiz

DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiKİslam ülkelerini birlik olmaya çağırdığı için Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in hedefe oturtulduğunu bilmeyen yok.
Laikçiler, laikliğin ardına saklanıp Diyanet’e saldırmaya devam ediyor. Güya laiklik dinlere karşı tarafsız, dinlerin kendi iç işlerinde serbestçe çalışmasını sağlayacak hatta onlara bu konuda destek olacaktı. 
Gelin görün ki laiklik, İslam düşmanlarının ekmeğine yağ sürmekten başka bir şeye yaramıyor. 

Ama Türkiye’de işler her zaman olduğu gibi laiklik konusunda da soyadı kanunu ile kendini gizleyen azınlıkların arzularına hitap eder şekilde çalışıyor. 
Soyadı kanunuyla kendini gizleyen kripto Ermeni-Yahudi-Hristiyanlar adını gizleme gereği duymayanlarla el birlik İslam’ın değerlerine saldırmayı kendilerine görev biliyorlar. 

Bu Bizans artıkları, Alevilik altında kendilerine sığınılacak bir liman bulmuşlar. 

Kendilerinin yolu Cemevlerinin önünden bile geçmeyen, Allah, Peygamber, Ali gibi kavramlarla işi olmayan soysuzlar akıllarınca Alevilik adına mücadele ediyorlar.

Birgün Gazetesi yazarı Turan Eser adlı bir ahmak da çıkmış kendisi gibi diğer ahmaklarla birlikte Alevilik kamuflajıyla Diyanet'e haddini bildirmek sevdasına düşmüş. 
Turan Eser ahmağı,  “Alevi olan kişi ile evlilik caiz midir?” değil midir sorusuna Diyanet’in verdiği “Müslüman olanla evlenilir, olmayanla evlenilmez” cevabına takmış.
Turan Eser!
Alevi deyince Sünnilerde olduğu gibi homojen bir yapı karşında durmuyor. Alevilik heterojen bir yapı. 

Bak, Sünnilikte en ufak yanlış yapan diğer Müslümanlarca anında eleştirilir, uyarılır anında sistem dışına atılır. 

Bak Turan, Alevi deyince kimler giriyor işin içine…
Senin gibi dinsiz mezhepsizler, kendisini Alevilik altında kamufle eden Yahudi-Hıristiyan-Ermeni ve Nusayriler, Aliyi kendine siper eden dinsizler, Alevi görünümlü Marksistler-Leninistler-Komünistler, İslam düşmanı bilumum azınlıklar, iktidar karşıtı laikçi cephe, Zerdüşt, Şaman, Ezidi… gibi İslam düşmanı, Müslüman karşıtı ne kadar şer cephe varsa tamamı “Aleviyim” deyip ortaya çıkıyor. 

Peki Alevi din adamları, ileri gelenleri ne yapıyor. Seyretmekle yetiniyor. 

Şimdi bu kadar karmaşık bir cephe karşısında Diyanet ne desin sorana!

Diyanet, “Alevi de Müslüman gözü kapalı git evlen mi” desin. 
Yoksa heterojen yapıyı dikkate alarak ayrıntılara dalmadan soran vatandaşa Alevileri bir saat anlatmak yerine kısa ve öz olarak “Müslüman, Müslümanla evlenir” sözüyle cevap vermiş. 
Bu cevap Alevi kadar Sünnileri de bağlarken Sünniler alınmıyor da Aleviler neden alınıyor bu cevaba anlaşılır gibi değil. 

Demek ki evlenen Müslüman, Sünnilik ve Alevilik gibi yüzeysel, izafi kavramlarla hayatını şekillendirmeyecek. Evleneceği adamın Kur’an ve sahih sünnete olan hayatının uygunluğuna bakacak. 


Hem Sen Turan Eser, sen laik biri olarak Alevinin derdiyle neden bu kadar ilgileniyorsun ki…

Malum senin tapındığın laiklikte Sünnilik kadar Alevilikte yasak değil mi?

Tekke ve zaviyeler kadar Cemevleri de yasak değil mi? 

Şeyh, mürşit, paşa, mürit kelimeleri yasaklandığı kadar Alevilikteki dede ve pir isimleri de yasakken Atatürk üzerinden Sünnilere saldırmanızın amacı ne?
Atatürk, alevi miydi?
Hayır…
Atatürk Alevi dostu muydu?
Hayır…
Alevileri Dersim’de bombalama emrini bizzat veren Atatürk’ün arkasına saklanıp Müslümana kılıç sallama ahlaksızlığınız da ne?
Atatürk’ün Dersim emri ortada iken Atatürk’ü Alevi dostu gösterip Alevileri Sünnilere karşı kışkırtmanızın amacını çok iyi biliyoruz.
Turan Eser, bu topraklar Müslümanların ve bu topraklar Müslümanların kalacak bunu bilesin. 

Artık sizin 28 Şubattaki kirli oyunlarınızı yemiyoruz. PKK ile kapalı kapılar ardında tuttuğunuz kirli oyunların da dış devletlerle tuttuğunuz işlerinde farkındayız. 

Ve size bu tuttuğunuz oyunları bir bir yedireceğiz, bilesin Turan Eser… 
Son Güncelleme: 14.01.2016 07:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhacir 2016-01-14 07:16:39

Bizansın kahpe itleri
Birinci cihan harbinin çakıl taşlarından kalan kahpe sürüsü
Her ölen sızdendir Elhamdulillah

Avatar
ysf 2016-01-17 16:29:52

hocam kalemine sağlık, güzel olmuş, hele son bölümler daha da bir güzel olmuş.