Diyanet karşıtı cephe genişledi

Diyanet karşıtı cephe genişledi

12 Şubat 2016 Cuma 20:56
Diyanet karşıtı cephe genişledi
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK
Uzun zamandır Diyanet'e karşı şer güçlerin saldırıları devam edıyordu. Makam arabası ile başlayıp alevi konusu ve fetva olayıyla alevlenen saldırılar az da olsa savuşturuldu derken bu gün okunan hutbeden sonra şer cephesine bir lejyoner daha eklendi.  
Yıllardır iğneyle kazdığı, ilmek ilmek ördüğü hadis inkarcılığı projesi, Diyanet'in yayınladığı bir hutbe ile berhava olunca Mustafa hoca efendi hazretlerinin de sözcü ve Fetö'nün safına geçip ateş etmeye başladı.

Yalnız Mustafa hoca efendi hazretleri değil, saz-caz arkadaşları da aynı nakaratı seslendirip durdu gün boyunca: Diyanet müşrik oldu. 
Kendini tevhid dininin yegane savunucusu kabul eden Adem (A.S)' baba bulan Mustafa İslamoğlu, bu gün sosyal medyadan yaptığı a-sosyal paylaşımda, islam dinini limited şirkete benzeterek Diyanet'e hutbe üzerinden ateş etmeye kalktı. 
Bu işaret fişeğini duyan avam tabakası da cami boykotu dahil ilginç fikirlere imza attılar. 

Diyanet'in genç alimi ise, Şia'nın bayraktarlığını yapan  Mustafa İslamoğlu'na ise tokat gibi cevap verdi.

İşte o paylaşım...

En ilginçleri ise Aziz Bayındır'ın çırağı Doç. Dr. Zeki Bayraktar'ın yazısıydı. İşte " bıktık illellah " detirten yazı ve Mustafa İslamoğlu efendi hazretlerinin veciz paylaşımları;

Pergamber düşmanın bu kişilerin şerrinden Allah'a sığınıyoruz...


Bugün (12 Şubat) Diyanet tarafından Camiilerde okutulan Cuma hutbesine tepkiler artarak devam devam ediyor. Sosyal medyada yükselen seslerden sonra Doç. Dr. Zeki Bayraktar da bir değerlendirme yazısı kaleme aldı. İşte Doç. Dr. Zeki Bayraktar'ın 12 Şubat Cuma hutbesi ile ilgili değerlendirmesi

FESUBHANALLAH DEDİRTEN CUMA HUTBESİ!
Bu topraklar –bu kafa ile- daha çok IŞID çıkaracak gibi!

Diyanet, bugünkü Cuma hutbesinde ‘Bize Kur’an yeter’ anlayışının yanlış olduğunu söyleyen bir hutbe okuttu. FESUBHANALAH!
Cuma 9 ayetine uyarak Allah’ı anmak için gittiğimiz camilerde Allah’ın Kitabının yeterli olmadığını duyuran münadiler gördük. FESUBHANALLAH!

Kur’an’ı tebliğ etmesi gereken Diyanet ‘Kur’an yetmez’ diyor. Ve bunu Allah’ı anmak için toplanan müminlere söylüyor! FESUBHANALLAH!

“De ki: ‘Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın…’ ayetini (3/31) okudular, ama ‘Ben sadece bana vahyedilen (Kuran)a uyarım, ondan başka bir şeye uymam’ diyen ayeti (6/50,51) okumadılar. Yani Resule uymayı Kuran dışında bir şeye uymak gibi gösterdiler. Allah ve Resulüne iftira attılar. FESUBHANALLAH.

‘Sadece Kurana tabi olun, ondan başka bir veliye tabi olmayın’ diyen ayeti okumadılar (7/3). ‘Kuranda bulunmayan konulardan muafsınız’ diyen ayeti okumadılar (5/101). ‘Kuran din konusunda müminlere lazım olan her şeyi açıklamıştır’ diyen ayetleri (12/111,16/89) okumadılar. Ve ‘Kuran yetmez’ dediler. FESUBHANALLAH!

Yani Kur’an’ı parçaladılar. Bazı ayetleri gizlediler. ‘Resule tabi olmak Kurana tabi olmak değildir, Kuran dışı hadislerine tabi olmaktır’ anlamına gelen sözler söylediler. Gerçeği göremediler. Göremezler tabi. Çünkü hala Nebi ve Resul kavramlarını görmüyorlar. Her ikisini de hala ‘peygamber’ diye çeviriyorlar. Allah Teala Kurandaki bu iki kavramı sanki boş yere kullanmış gibi –haşa- bu kavramları yok sayıyorlar. Yani önce Kuranın üzerini örtüyor ve apaçık kitabı muğlaklaştırıyorlar, sonra da kalkıp ‘Kuranda her şey yok, Kuran yetmez’ diyorlar. FESUBHANALLAH…

Şu söze bakın; ‘…“Bize Kur’an yeter” anlayışıyla peygamberimizi, onun siretini ve sünnetini dikkate almadan Müslümanca yaşamaya çalışmak mümkün değildir. Bu duruş, Kur’an’ın bizzat kendisine aykırıdır…’

Sanki Resulün sünneti ve sireti Kuran değil de başka bir kitapmış gibi Kuran ile Resulün arasını açıyorlar. Ama buna rağmen kalkıyor ‘…Kur’an ile sünnetin arasına mesafe koyularak ebedi kurtuluşa ulaşılamaz. Resul-i Ekrem’in şerefli sözleri olmadan Kur’an anlaşılamaz ve yaşanamaz’ diyorlar. FESUBHANALLAH!

Yahu ‘Kuran başka Resul başka’ diyen siz değil misiniz? ‘Resule tabi olmak Kurana tabi olmak değildir, hadislerine tabi olmaktır’ diyen yani Kuran ile Resulü ayıran siz değil misiniz? 

Oysa Resule tabi olmak Kurana tabi olmak değil mi? Resul-i Ekrem’in şerefli sözleri Kuran değil mi?(69/40) Ve Kuranın önemli bir bölümü Nebinin sireti değil mi? Kuran sadece Allah’ın emir ve yasaklarını bildiren bir ahkam kitabı mıdır ki Nebinin siretini başka bir kaynaktan öğrenelim? Binlerce ayet -önceki Nebilerle birlikte- kimin siretini anlatıyor? 

‘Hani sen şöyle yapmıştın ya… hani sen şöyle demiştin ya… hani sen şöyle düşünmüştün ya… hani sana şöyle yapmışlardı ya… hani seni şöyle üzmüşlerdi ya…’ şeklindeki ayetler kimin siretini anlatıyor? (3/159;8/5,6,7,42,53;9/43;33/9,10,13,37,66/3)
Nebinin beşeri, sosyal, askeri ve dini yaşamını anlatan Kuran, hatta O’nun korkularını (9/40), üzüntülerini (6/33), beklentilerini(2/142), şüphelerini (10/94), gel-gitlerini (17/73), çekindiği için söyleyemediklerini (33/53) bile bildiren Kuran, kimin siyeridir? 

Elinizde –bu şekilde- Nebinin iç dünyasını bile anlatan Kurandan başka bir ‘hadis’ kitabı var mı? Hem de bunları Allah’ın kelamı-Resulün kavli ile anlatan…

İşte Allah’ın kelamı, işte Resulün sünneti, işte Nebinin sireti; KURAN. 

Rabbim! Bugün Seni anmak için gittiğim camide ‘Kuran yetmez’ diyen bir münadi işittim. Ama o münadinin bu sözlerine inanmadım. Ben o sözlerden beriyim. Şahid ol ve beni affet!! 

“Ey Rabbimiz! Gerçek şu ki biz ‘Rabbinize inanın!' diye imana çağıran bir münadi işittik ve (ona) hemen iman ettik. (Rabbimiz!) Günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve bizi iyilerle birlikte öldür.' (Ali İmran 193)

Son Güncelleme: 18.03.2016 04:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Efe 2016-02-12 23:03:46

yahu şu haddini bilmez hadsizi haber yapıp reklamını yapmayın.

Avatar
19 Mayıs İlahiyat Mezunu 2016-02-12 22:41:07

yıl 2001-2002

dekan osman zümrüt
dekan yardimcisi mehmet okuyan
dekan yardimcisi israfi̇l balci

Avatar
v.demirci 2016-02-13 02:21:50

bu malum güruhun birsürü müridi maalesef teskilatimizda görev yapmaktadır.

Avatar
Ahmet Altuğ 2016-02-13 17:03:21

Arkadaşlar, Diyanet'in dünkü hutbesini tekrar okudum. "Kitap yetersizdir" şeklinde herhangi bir ifadeye rastlayamadım. Hutbe tamamen Kur'an ve sünnetin ayrılamayacağını vurguladığına göre bu adamlar o sonucu acaba nereler(in)den çıkarıyorlar?

Avatar
Ufka yolculuk 2016-02-13 10:10:57

Dib yardımcımız Mehmet Emin Özafşar'ın riyazüssalihinden 1001 hadis seçkisi kitabından yapılacak yarışmaya davet ediyorum
Www .ufkayolculuk.com

Avatar
Bu mustafa değil pis kafa kendisi hiç sevmem 2016-02-12 22:29:03

Bu mustafa değil pis kafa kendisi hiç sevmem

Avatar
yorumsuz.. 2016-02-13 09:52:44

Müminlerin kardeş olduğunu unutarak ilmi tartışmaları pespaye haline getirerek düşmanca bir üslupla birbirini tekfir edercesine haber yayınlayarak fitneye sebep olanları Allah'a havale ediyorum.. Ne zaman müminler kardeş olacak ne zaman hased bitecek ne zaman zulüm son bulacak.. Rabbim hepimize hidayet ihsan etsin.. Biz kendimizi düzeltmedikçe Rabbim bizi düzeltme dostlar.

Avatar
mursel 2016-02-13 11:08:05

bu pisligin baskanimiz hakinda soyledigini nefretle lanetliyorum.karanlikta olan herkesi karanlikta zanneder.bu zat hadisi kaderi sefaati vb inkar eden sapitmis ruh hastasi bir zattir