Faşistlerin sözcüsü personelmebhaber.net sitesi ateist çıktı

Süleymancılarla ilgili yaptığımız haberler konusunda Süleymancıların eleştirilerini bir noktaya kadar anlıyoruz. Lakin bir de kuru kalabalığa uyup gidenler olduğu gibi bir de kuru kalabalıkların sözcülüğüne soyunan çakma siteler var.

Faşistlerin sözcüsü personelmebhaber.net sitesi ateist çıktı

Süleymancılarla ilgili yaptığımız haberler konusunda Süleymancıların eleştirilerini bir noktaya kadar anlıyoruz. Lakin bir de kuru kalabalığa uyup gidenler olduğu gibi bir de kuru kalabalıkların sözcülüğüne soyunan çakma siteler var.

14 Kasım 2016 Pazartesi 20:34
Faşistlerin sözcüsü personelmebhaber.net sitesi ateist çıktı
banner283

DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

Bilip bilmeden her şeye burunlarını sokmaları bu sitelerin en bariz özelliği. 

Habercilik yapmayı bırakarak bir de cahil cahil yorumlara girişince bu çakma sitelerin tadına da doyum olmuyor.

Süleymancı haberlerimiz üzerine faşist kanadın söz sahipliğini yapan MEB tandanslı bir site aklınca bizim üzerimizden Süleymancılar haberimize ironi yaparak okurlarının takdirini toplamak istemiş.Kendisine ses etmeyecek görmezden gelecektik ama adı eğitim sitesi olunca “doğru okuma, anlama ve aktarma” konusunda kendisine bir ders verme gereği duyduk.

Ak Parti ve Erdoğan karşıtı olduğu “Hükümete yakın yayınlarıyla dikkat çeken site” sözlerinden belli olan densiz-ateist site bizi hükümet yanlısı olmakla eleştirmeye kalkmış. 


Uzaktan laf dokundurmasına gerek yok! Biz açıkça söyleyelim, “Evet, dinihaberler.com milletin yüzde 49 oylarını almış bu hükümete ve yüzde 51 oy almış Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı tüm doğru işlerde destek olmaktadır. Bu iktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘15 Temmuz’da hainlere karşı amansız mücadele vermek ve Abdülhamit Han’dan bu güne ilk kez Ermeni kırmalarının işgal girişimine dik durarak engel olmak, Müslümanların önünü açmak, dünya Müslümanlarına güven vermek, Diyanet’in ve İmam Hatiplerin önünü açmak, ülkeyi bayındırlık alanında kalkındırmak, tüm mazlumların yanında yer alamak, başörtü sorunu çözmek, haçlı batıya haddini bildirmek, Suriyelilere sahip çıkmak ve PKK-Cumhuriyet Paçavrası-DHKP/C gibi tüm terör örgütü ve yayınlarına karşı mücadele etmekle…’ saygıyı, sevgiyi ve desteği fazlasıyla hak ediyor.”

Metin Koçer ismiyle yazımıza yorum yapan şahıs her şeyi tetikçilik babından ele alınca Süleymancıları hedefe alınmış cemaat sanmış. Dinihaberler.com islam’ın savunucusu olarak İslam üzerinden milletin duygularını sömüren tüm kişi ve cemaatlerin kirli çamaşırlarını ortaya dökerek Müslümanların sömürülmesine engel olmayı görev bilir. 

ÜMMETİN İHTİLAFI RAHMETTİR, GERÇEĞİN HABERCİSİDİR

Metin Koçer adlı şahıs bilgisiz ve dar bir dünya görüşüne sahip olduğu için şöyle bir cümle kullanmış, “Akla gelen soru olmasa da bir başka şey de şu: “Dini kesim birbirini yeme konusunda epey mahir, iddia ettikleri gibi hepsi cennete giderlerse bu gidişle cenneti de karıştırırlar ve orayı da didişe didişe cennetlikten çıkarırlar!”

Dini kesim birbirini yeme konusunda..” deyip Müslümanlara laf atan dar görüşlü Metin Koçer, Müslümanların bu hali Osmanlı’nın yıkılışından sonra Kur’an’dan ve sahih sünnetten uzak kalan Mü’minlerin hakka tabi olma noktasında gerçek sanıp yapıştıkları kulpların doğru zannedilmesinden kaynaklanmaktadır. Herkes kendi yapıştığı kulpu doğru sanınca ihtilafın çıkması kaçınılmaz oluyor. Unutma ki bu durum, “Tertemiz sahifeler gelinceye kadar ehli kitap aralarında fırkalaşacak değildi” (Beyyine Suresi 2-3) ayetlerince de buyrulduğu gibi hakkın ayak sesleridir. Müslümanların bu hali nedeniyledir ki aralarında Fetullah Gülen gibi hainler yer bulamaz. Aleviler kendi içinde bu tür bir mücadeleye - senin deyiminle didişmeye- girmediği için Marksist ve Haçlıların elinde çocukları oyuncağa dönmüştür. Şunu da unutma ki Namık Kemal’in deyimiyle, “Fikirlerin çarpışmasından hakikat şimşeği doğar.”

MEB PERSONEL SİTESİNİN ATEİSTLERE AİT OLDUĞUNU ÖĞRENMEK SEVİNDİRİCİ

Cümlenin devamında “Dini kesim..iddia ettikleri gibi hepsi cennete giderse…” demişsin. Bu cümleyi bir Müslümanın etmesi mümkün değildir. Cennet vaadi, Müslümanların iddiası değil Allah’ın ve gönderdiği tüm Peygamberlerin rabbani olanlara müjdelediği bir vaattir. Böyle bir cümleyi sarfettiğine göre ya yandan çarklı bir ateist veya Süleymancılar kadar bile dinden habersiz sıradan bir cahilsin. Haberin olmayan o İslam dininin kaynaklarında o küçümsediğin cennet öyle herkesin elini kolunu sallayıp da girdiği dingonun ahırı değil, bilesin. 

CENNETİ DİNGONUN AHIRI SANAN EĞİTİM SİTESİ

Cennete gidenlerin özellikleri Kur’an’da ve Resul’ün uygulama ve tavsiyelerinde belirtilir. Ve o inanmadığın cennette dünyevi duygular olmayacağı, imtihan bulunmayacağı için “Selam” sözünden başka bir sözün işitilmeyeceğini Allah Kur’an’da buyururken nasıl cennette kavgadan söz edebilirsin. 

MÜSLÜMANLAR DEĞİL HERKES BİR KAVGA İÇİNDE

Bir başka konu da şu densiz Metin Toker! Daha düne kadar MHP içinde ki kavgaları göremeyecek kadar kör müydün? 

Solun bölünmüş parça parça olmuş bir biri ile kavga eder yapısını da mı görmedin? 

Peki ya sen Avrupa’da Hristiyanlar arasında çıkan 30 yıl savaşları sonucunda yüzbinlerce ölen insanı da mı duymadın? 

Tabi sana İslam dünyası birbirini yiyor diye bir dogmayı yedirdiler sen de bir güzel yedin. İkinci dünya savaşında sadece Hristiyanlar kendi aralarında savaştı ve geride 60 milyon ölü bıraktılar. 

Suriye’de kavga edenleri de mi görmedin? Görüntü Müslümanlara karşı savaş ama arka planda tamamı Haçlı olan Rusya, Amerika ve Avrupa’nın çıkar savaşını da göremedin değil mi? Güney ve Kuzey Kore de bak birbirini yiyor ama Müslüman değiller.

Çin’de onlarca devrimde milyonlarca insan katledildi. Müslüman değildiler. 

Amerika ile Arjantin, Meksika, Venezuella, Küba arasında sürüp giden kavgada da taraflar Müslüman değil. 

Biz bunları sana sayınca aklına Avustralya’da İngilizlerle Aborjinler, Hindistan’da Hindular ile Taoistler arasında Müslüman olmadıkları halde yapılan didişme ve savaşlar aklına umarım gelmiştir. 

Sana diyeceğimiz o ki dinihaberler.com bir şey yapıyorsa bilerek yapar. Senin gibi tükürdüğünü yalayacak haberler yapmaz. 

MÜSLÜMANI KOYUN GÖRME ALIŞKANLIĞI

Yine densiz Metin Toker! Demişsin ki, “İşte kul hakkı, kardeşlik, merhamet, güzellik dinin temsilcisi olduğunu iddia edenlerin editörlük yaptığı sitenin haberi” cümlesinde aklınca bize taş atarken sana Haçlı Avrupa’nın Kemalistler üzerinden yedirdiği “Koyunlaşma” emarelerine büründüğünün farkına var. 

Müslüman dünyayı güzelleştirme adına adaletle hükmeder, Kur’an ve Sünnete tabi olanı kardeş bilir, merhameti de hak edene yapar. Dünyayı çirkinleştiren, Müslümanların arasını yalan yanlış bilgilerle ayrıştıran, dine bid’at ve hurafe katanlara ise haddini bildirmeyi gerekirse savaşmayı görev bilir. Tıpkı zekat vermeyerek bozgunculuk yapanların üzerine giden Hz.Ebubekir; namaz kılmaktan alnı ve dizkapağı nasır tutmuş ama tevilatla toplumun huzurunu bozan haricilerin üzerine Hz. Ali’nin gittiği gibi. 

DİNİHABERLER.COM TAKİPÇİSİNİN İLİM SAHİPLERİNDEN OLUŞTUĞUNU BİLİR

Dinihaberler.com da gördüğün her haber bir amaca mutuf olarak yapılır. Bir daha bir siteye saldırırken sitenin özel içerikler, analizler, haber kaynakları, özel haberler bölümüne göz gezdirmeyi ihmal etme. Yapılan siteye özel haberler bilgiye mi yoksa senin gibi laf olsun torba dolsun mealinde yazılan yazılar mı değil mi, diye fikir sahibi ol. Sende az akıl olsa bu sitenin Diyanet ve İlahiyat gibi dini ilimlerde uzmana binlerce alim takipçisi olduğunu bilir, düşünür ve ayağına dolaşacak haberleri yapmadığını anlardın. 

Ama sende o akıl ne gezer…
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fidne kötü 2016-11-14 21:36:31

Çok yanlış işde müslümanlar kavga ederse birbirlerine lanet ederse dine düşmanlarda bunu kullanır Allah herkesi islah etsin

Avatar
birdost 2016-11-29 21:38:23

ne oldu dingilhaberler sitesi ateistlere malzeme mi verdin ? sen dinden anlasan ne olur. sen ancak bu ümmete zarar verirsin. ümmet süleyman efendinin talebelerini seviyor. senin gibi fitneciler için ise cenabı Allah'a sığınıyor. şahsen ben de merak ediyorum cenab-ı Allah'ın gadabı ne zaman senin üzerine gelecek.

____ADMİNİN YORUMU___ GERİ ZEKALI YAZDIĞIN SPOT HABERİN DEVAMINA BİR BAK. AHMAK. SENİN BABANIN YAŞI KADAR BİZİM İLMİMİZ VAR. GEL DE SANA DA ÖĞRETELİM.

Avatar
Mele 2016-11-15 08:40:42

___ADMİNİN YORUMU___ PKK'LI TERÖRİSTLERİN YORUMU YAYIMLANMAMAKTADIR..