Fetullah Gülen’in varisi, Diyanet'i her fırsatta küçümseyen Yusuf Kaplan mı?

Fetullah haininin hayranı Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, o gün haini tanıyamamışken bu gün cahil haliyle ehlisünnet havariliğine soyunup yüzsüzce diyanet'i cemaatlere sahip çıkmaya çağırdı

Fetullah Gülen’in varisi, Diyanet'i her fırsatta küçümseyen Yusuf Kaplan mı?

Fetullah haininin hayranı Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, o gün haini tanıyamamışken bu gün cahil haliyle ehlisünnet havariliğine soyunup yüzsüzce diyanet'i cemaatlere sahip çıkmaya çağırdı

İsmet Demir
İsmet Demir
26 Ocak 2017 Perşembe 07:10
Fetullah Gülen’in varisi, Diyanet'i her fırsatta küçümseyen Yusuf Kaplan mı?
banner221

DiNiHABERLER.COM / öZEL

FETÖ’nün suçüstü olmasından sonra birileri, FETÖ’nün bıraktığı boşluğu doldurmak için kullanılma sırasını bekleyen FETÖvari cemaatlerin avukatlığına soyunmaya başladı.
Bu FETÖ avukatları, 17 Aralık’ta saflar netleşip iktidarın galip geleceği güne kadar tavırlarını Fetullah’tan yana koymaktan geri durmadı.

Ne zaman ki maçı iktidarın alacağını gördüler son anda hızlı bir dönüş yapıp FETÖ düşmanı kesiliverdiler.

Zamanın Fetullah hayranları bu günlerde yaman bir iktidar savunucusu olup çıktı. 

Bu zevatın önde gelen isimlerinden biri Yusuf Kaplan.

Zamanında Fetullah Gülen’e övgüler düzmesiyle meşhur Yusuf Kaplan’ı el etek öpmesiyle tanımayan yoktur.

İslamcı fırdöndü filozofumuz bu gün aleyhinde atıp tuttuğu Fetullah Gülen’i o günlerde 17 Aralık operasyonu gündeme gelmese büyük ihtimal mehdi ilan edecekti. 
O günlerde sahtekar Fetullah hakkında öngörüleri boşa çıkan Yusuf Kaplan, aynı cahilliğiyle bu gün Diyanet’e akıl vermekten ve Müslümanlara yol göstermekten geri durmuyor.

Yusuf Kaplan’a göre hadislere, mezheplere, Hz. Peygamber’in konumuna dolayısıyla cemaatlere ve tasavvufa saldırılıyormuş. 
Haşa Allah dinini savunmaktan mahrum kalmış, memleketin İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet camiası susmuş da ortalık boş kalmışçasına elma ile armutu ayırdetmekten aciz Yusuf Kaplan bir anda İslam havarisi kesiliverdi.

Diyanet’in en muzdarip olduğu konu inhirafçı cemaatlerin milleti saptırıp birbirine düşürmesi iken Yusuf Kaplan daha önce olduğu gibi “Dikkat! Terör Süreci’nden sonra Fitne Süreci geliyor” başlıklı köşe yazısında Diyanet’i bu ne idüğü ve yuları kimin elinde olduğu belli olmayan cemaatlere kol kanat germeye çağırdı.

Kol kanat germenin ötesinde Diyanet dururken bu yıkıcı cemaatleri ehli sünnetin kalesi gösterip arka planda Diyanet'i aşağılıyor Yusuf Kaplan. 

Bu güne kadar Kur’an ve Sünnete uygun yaşam tarzıyla tanınan cemaat ve grupların yanında görmediğimiz Yusuf Kaplan’a göre CIA ve MOSSAD’ın beslemesi ne idüğü belirsiz cemaatler, ehlisünnet nasıl bir şeyse artık ehlisünnetin kaleleri imiş.

Acaba Kaplan şu İslam’ın kaleleri olan cemaatleri bir açıklasa da kimi destekleyeceğimizi biz de öğrenebilsek. 

Mesela Kur’an meali dahi okumayan hurafelere bulanmış, Cuma namazını kendi mescidi dırarlarında kılan Süleymancılar mı ehlisünnetin kalesi oluyor?

Ahmet Davutoğlu’nu gökte gayb aleminde başbakan atadıklarını söyleyip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bırak git diyerek Fetullah’ın destek verdiği Hillary Clinton’u neredeyse Müslüman ilan edecek kadar sapkın görüşleri olan Fatih Nurullah’ın liderliğindeki Uşşakiler mi ehli sünnetin kalesi?

Her ağzını açtığında salya sümük Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran Rus ajanı lakaplı, PKK imamının vakfı mı ehlisünnetin kalesi?

Yoksa İmamı Rabbani’nin yalanlarının peşine takılıp kendileri lüks araba ve evlerde günlerini gün ederken millete bir hırka bir zeytin tavsiye eden 28 Şubat’ın meşhur evliyalar serisi filmleriyle Müslümanları etkisizleştirenler mi ehlisünnet?

Mehdi ve Hz. İsa beklentisi içinde kendilerini ümmetin abileri görüp risalei nurdan başka kitap okumaya gerek yok deyip tüm kaynakları elinin tersiyle iten nurcular mı ehlisünnetin kalesi?

Sahabeye sidik ve kan içirip Peygamberimizi üstadım Mahmut Ustaosmanoğlu suretinde gördüm diyen, geleneksel fıkha saplanıp hüküm çıkarmada olayın illetini tespit etmekten aciz satrancı haram addeden uydurma hadislerin müdafii Cübbeli cemaati mi ehlisünnetin kalesi?

Ehli Sünnetin kalesi Yusuf Kaplan’a göre bu cemaatler ise yazık bu dine de Müslümanlara da…

Yusuf Kaplan alsın bu ehlisünnetin kalesi cemaatleri götürsün Avrupa’ya, Amerika’ya, İsrail’e, Rusya’ya anlattırsın bakalım bunlara İslam’ı dünyada kaç gayri müslim bunlara bakıp Müslüman olur?

Bundan sonra İslam İşbirliği Teşkilatı, İslam Konferansları ve uluslararası Fıkıh toplantılarına İlahiyatçılarla Diyanet’i değil Yusuf Kaplan isim verse de şu ehlisünnetin kalelerini göndersek…

Bakalım yüksek ilimleri ile Türkiye’yi ne kadar temsil edebilecekler. Veya bunları kim muhatap alacak?

Yusuf Kaplan cemaatleri savunmakla yetinmemiş İmamı Rabbani’yi de savunmaya kalkışmış. Ses getirsin diye de yanına kimsenin gündeminde olmayan Gazali, Razi, İbni Arabi ve Buhari’yi de katmış.

İslam cahili Yusuf Kaplan İmamı Rabbani’nin yanına kimsenin gündeminde olmayan isimleri katıyor ki fitne ateşi daha bir büyüsün. 

Kur’an’ın hilafına Allah’ın görüleceğini, Allah’ı kadın suretinde ve kadının namahrem organlarında tecelli ettiğini, yazdığı eseri peygambere öptürüp Kur’an’ın dengi gören, abdest suyunu müritlerine içiren, Ruh hakkında ulu orta bilgiler veren, arşı alada gezinip, uçan kaçan İmamı Rabbani ehlisünnetin kalesi ise ve bunları Yusuf Kaplan canı pahasına savunuyorsa kimsenin şüphesi olmasın Fetullah Gülen’in fitne tahtının varisi, Yusuf Kaplan’dır.

Dün haçlıların maşası Fetullah Gülen’in yanında duran Yusuf Kaplan’ı, bu gün de haçlıların ümmeti bölmek için içimize fitne tohumu olarak koyup büyüttüğü, Kur’an’dan uzak hurafe Müslümanı yetiştiren cemaatlerin yanında görmek nedense bizi şaşırtmadı.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 30.07.2017 23:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
memur 2017-01-26 15:27:21

Allah rızası için siz birazda diyanetin samsunda ki müessesesinde ışıtçı yetiştiriliyor diye hem muhterem i̇hsan şenocak hocamızı ve hemde diyanetimizi itham eden i̇slamoğlu beyefendiye cevap verebilseniz. hani diyanetimizi savunuyorsunuz ya. görelim gayretinizi.

Avatar
Ehli sunnet 2017-01-27 00:24:39

Admin iyi edebiyat yapiyon bütün batillari(sana gore) saydin bari adini aciklada senide tanisin bu millet ? Madem dogrusun

Avatar
Sinan ABDULLAH 2017-01-26 11:04:01

bu söylediklerinizin bir çoğuna katılmakla beraber;
"i̇mam hatip ve i̇lahiyatlar'dan işıd'ci çıkar", "i̇hsan şenocak ve di̇yanet işıd'ci yetiştirmekle meşgul" diyen, her fırsatta acem tetikçiliği yapan malum adama da keşke bir kaç satır yazsaydınız. bu sitenin, malum tetikçinin bu sözlerini neredeyse hiç görmemesi ve bu kadar büyük iftiralara, algı operasyonu söylemlerine, di̇b'i işıd'ci gibi lanse etmesine karşı hiç tepki vermemesi çok düşündürücüdür!!! ayrıca di̇b'in, kendi eğitim merkezi'ne müdür olarak atadığı ve dib bünyesinde görev yapıp ta en önemli ilim adamlarından biri olan i̇hsan şenocak hocaefendi'ye hakaret eden ve i̇slamoğlu denen iftiracı-acem tetikçisinin hayranı olan sait çamlıca isimli şahsın bu sitede baş köşede yazıyor olması şüphelerimizi daha çok artırıyor mealesef...

bütün cemaatlere, gruplara söylenecek bir şey varsa , en çok i̇ran tetikçisi bu grub bir şeyler söylenilmeye müstehaktır.

hakkaniyetli bir tavır bekliyoruz.
selamlar ve hayırlı çalışmalar.

Avatar
Halil Ak 2017-01-26 18:07:45

yusuf kaplan hakkındaki değerlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. kaplanın fetö ile ilgili hiçbir zaman olumlu bir düşünce sahibi olduğunu zannetmiyorum. yusuf kaplan bazı görüşlerinde isabet etmemiş olabilir fakat bu onun filozofluğuna gölge düşürmez.

Avatar
Abdullah Uymaz 2017-01-26 06:29:35

Bende aynı şekilde bu adamın tespitleri ve çözümlemelerine hayranım!!. Malesef enteresan bir de Diyanet tv'de program yapıyor

Avatar
kayseri muftulugu 2017-01-26 07:10:47

Bu adam kayseri muftumuz tarafindan getirtilip imamlara zorla konferans verdirtti Ve ne oldugu belirsiz adam tayyip beye hakaretler etti ve muftu olacak zevat gecen senede vaizlere fetonun kitaplarini okumak onu dinlemek vs vs insani terorist yapmaz diye caktirmadan feto propagandasi yapmisti simdi bir numarali feto dusmani guya unuversitede yurt disi gezilerini tertip edim milleti papaz fetonun
havra ve kiliselerine goturdugunude biliyoruz rabbim icimizdeki bu ne oldugu belirsiz insanlari sana havele ediyoruz. Haaa unutmadan mustafa islamoglunun da kayseri temsilcisi oldugunu ilim yayma cemiyetinin binasini hilal dere verdirdigini onlara herhafta ders yapip mustafayla ailecek dost oldugunuda belirtmek isterim

Misafir Avatar
musa 2017-01-26 13:18:10 @kayseri muftulugu

mustafa i̇slamoğlu'na sürekli saldıran bu adam nasıl onun dostu olur şenocak bunu ayda bir davet edip konferans verdiriyor

Beğenmedim! (0)
Avatar
İsmail yusuf 2017-01-26 00:34:23

VAllahi bu tesbitinize katılmamak mümkün değil.kaleminize basiretinize olayları okuyan melekenize sağlık sıhhat afiyet olsun

Avatar
YAKUPOĞLU 2017-01-26 10:02:57

Alem bir olmuş islam'a saldırırken, bu birbirine düşme ve düşürme çabası nedir? Gün, bir ve beraber olma günüdür. Kısır tartışmaların zamanı değildir.