Gerici Eğitim Sen yine zırvaladı

İstanbul Şişli Kurtuluş Ortaokulu’nda ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında dini eğitim etkinlikleri düzenlendiği gerekçesiyle Eğitim Sen'in başını çektiği bir grup İslam karşıtınca protesto edildi. 

Bir grup din düşmanı veli ve öğretmen okul önünde düzenledikleri protestoda okullarının bu şekilde kullanılmasını istemediklerini ifade etti. Eğitim Sen 3 No’lu Şube’nin ön ayak olduğu eylemde yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı müdürlükler, yaşanan hiçbir şeyden ders çıkarmayarak, ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi zırvasıyla ‘Değerler Eğitimi, Yaz Okulu’ adı altında, dini grup, cemaat ve vakıflara, okullarımızı peşkeş çekmeye devam etmekteler. Söz konusu kurum, dernek, vakıf, kurs, zaten AKP büroları gibi çalışan Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği yaparak, velileri ve öğrencileri kandırmaktadırlar” denildi.

Süper İmam Hatiplerin bilimsel derslerle doldurulduğundan habersiz grup, İmam Hatip okulu mezunlarının 14 yıldır atandıkları kurumlarda Komünistlerin atıl durumda bıraktığı kurumları tam kapasite çalıştırdığını görmezden geldi. Eğitim Sen dini eğitimi kınayıp protesto edinceye kadar 85 yıldır ne yaptılarını ortaya koymalıdır.  

Yapılan açıklama her zaman olduğu gibi bilim adı altında din düşmanlığı ile devam etti:  "Okullar tüm halkındır ve okullarda bilim, sanat, felsefe öğretilir ya da öğrenilir. Biz okulların gerçek sahibi olarak, okullarımızda dini cemaat ve vakıfların örgütlenmesine, çocuklarımızın ne olduğu belirsiz kişilerce istismarına neden olan cemaat ve vakıflara denetimsiz tahsis edilmesine, çocuklarımızın beyninin yıkanmasına, din tüccarlığı yapılmasına izin vermeyeceğiz."

 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
garib 6 ay önce

it ürür kervan yürür...