Hangi MHP’ye İnanalım!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan’a hitaben, "Eğer siz Anayasa Mahkemesi kararına saygı duymuyorsanız, uymayacağınızı ifade ediyorsanız; mahkemenin yerine girip direnebilirdi kararını vermesi gerektiği gibi bir talimat veriyorsanız; o zaman kafanızda hukuk devleti diye bir devlet yoktur, kafada bir guguk devleti var. Hukukun üstünlüğü yok, milletin hukukun üstünlüğü yok, üstünlerin hukuku vardır. Bu tek adamcı, darbeci zihniyetin, bizim demokratik, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü ilkesine dayalı devlet anlayışımıza tamamen terstir ve 28 Şubat'ın tipik mi tipik bir örneğidir; çok açık ve net." sözleriyle tepki vermişti.

Bu gün ise MHP lider Devlet Bahçeli grup toplantısında Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin MHP için verdiği kararı hiçe sayıp, "Bizim paralele teslim edecek partimiz yoktur. Eğer istenen büyük kurultay ise bu yılın Ocak ayında Merkez Yönetim Kurulumuzun kararıyla belirlenen 18 Mart 2018 tarihini sabırla beklemelidir. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır" dedi.

Devlet Bahçeli, Ankara 12'nci Sulh Ceza Mahkemesinin 8 Nisan'da MHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesi yönündeki kararını anımsatarak temyize gideceklerini yineledi. 

Daha önce verdiği demeçlerde mahkemelere kimsenin müdahale etmemesi gerektiğini savunan MHP ve Mahkemelere telkin vermenin suç olduğunu bilmesine rağmen Bahçeli iktidarı, “mahkemeye müdahale etmemekle” suçladı. 
Bahçeli’nin iktidarı suçladığı, "Hani iktidar bizim menfaatimize olmak üzere yargıya müdahale edecekti? Hani mahkemenin lehimizde karar vermesi için gerekli girişim ve teşebbüslerde bulunulmuştu? Bu ucubeler, MHP'yi defalarca sırttan hançerleyen, başka başka kapılarda gezip de hak iddia edenler nereye gitmiştir? Saraya 25 bin kişiyle yürüme iddiasında bulunanlar, düne kadar partimizin başarısı için kılını dahi kıpırdatmayanlar dilini mi yutmuştur? Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur" sözleri şaşkınlıkla karşılandı.
 

Kaynak: Dinihaberler.com

Anahtar Kelimeler:
Hangi MHP

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
KORKMAZ 8 ay önce

bahçeli̇ devlet adamı ve devletin adamıdır, bu gün tek başına iktidar varsa kesinlikle bahçelinin desteği ile olmuştur, hükümeti en sıkışık durumda desteklemiş ve kararlarına sahip çıkmıştır...