İlkokul seviyesindeki bilgisiyle Diyanet'i eleştirdi.

TARİH CAHİLİ CHP'Lİ BEŞİR DOSTER DİYANETİ ELEŞTİRMİŞ

İlkokul seviyesindeki bilgisiyle Diyanet'i eleştirdi.

TARİH CAHİLİ CHP'Lİ BEŞİR DOSTER DİYANETİ ELEŞTİRMİŞ

03 Ocak 2016 Pazar 23:21
İlkokul seviyesindeki bilgisiyle Diyanet'i eleştirdi.
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

"Atatürk geldi/ Yurdu kurtardı/ Bizi baştan yarattı/ Atatürk olmasa bizim babamız Gorkiler olurdu/ Cumhuriyetle çağdaş medeniyetler seviyesine çıktık/ Atatürk bizi ümmetçilikten ulus devlete çevirdi/ Padişahların kulluğundan özgür yurttaşlığa geçtik..." türünden enstrümanlar fosil çağında okullarda ağırlıklı işlenirdi.

CHP'nin eğitim sisteminden geçmiş öğretmenler bu söylemleri,  öğrencilerine aktarırken adeta büyülenmiş gibi aktarırlardı. 

CHP zihniyeti, aklınca milleti padişaha kulluktan kurtarmış ama milleti koyunlaştırmaktan  öte götürememişti.

Atatürk edebiyatı parçalamak güzeldi. Lakin ortada medeniyet adına bir şey bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey idi.

Atatürk ile başlayan cümleler her nedense Fransız ihtilaliyle taçlandırılır. Hıristiyanlığa karşı girişilen savaşta galip gelen Avrupa Reform ve Rönesans hareketlerini yaparak mucizevi bir şekilde kendisini bir anda paranın pulun içinde bulurdu. 

Kahrolası din!

Avrupa'yı Müslümanların karşısında bile rezil etmişti. Ne zamanki dinden kurtuldu, Avrupa kendini bir anda dünyanın efendisi buluverdi.

Ahh! Şu din yok mu? Yılanın başıydı. Nerede görülse ezilmeliydi.

CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın sahibi olduğu Gerçek Gündem’de Dr. Beşir Doster adlı çağlar ötesinden kalma bir yazar var. Yukarıda ilkokul çocuklarına anlatılan bu minvalde basit, sıradan bilgileri her gün köşesinden paylaşıyor.

İyiki de paylaşıyor. Uyuyan CHP'lileri biraz daha uyutmuş oluyor.

Beşir Doster, son yazısında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i eleştirme cüretinde bulunmuş.

İlkokul seviyesindeki bilgisiyle...

“Fransız İhtilaliyle laisizm dünyayı topyekûn savaşın içine soktu” diyen Mehmet Görmez'e karşı Fransız ihtilalini savunuyor.

"HAÇIN ve TAÇIN sınırsız iştihası…" deyip aşağıladığı Hıristiyanlığı dile getirerek "HİLAL ve HALİFELİĞİN" cumhuriyet devrimiyle alaşağı edildiğini demeye getiriyor.

Yahu Beşir Doster!

Hadi Fransız ihtilali'ni anlamadın. İhtilalden önce Avrupa'nın haçlı seferlerinde Müslümanlardan öğrendikleri ilim ve Endülüs medreselerinden öğrendikleri bilgilerle gidip Kiliseyi yargıladığını hadi öğrenmedin yada bile bile aptala yattın, diyelim.

İyi de be heyy cehape'li!

Tarih cahillliğini hadi geçtik de Fransız ihtilali sonrası aydınlık, zengin, lider, hükmedici Avrupa'nın karşısında senin halifeliğe karşı kazanılmış cumhuriyet zaferi sonrası zenginliğin nerede? Fabrikaların nerede? 85 yıldır neden üçüncü dünya ülkesisin? Neden nükleer santrallarin yok? Neden dünya çapında bir araban, silahın, tankın, gemin, uydun... yok?

Beşir Doster! Git, şu tarihi bir daha oku. Mümkünse ilkokula baştan yazıl ve olabildiğince milleti aptalaştıran, kurdu koyun yapan Atatürkçülerden de uzak dur.

O dil uzattığın Ak Parti sayesinde adam oldunuz. Dünyada saygınlık kazanmaya başladınız.

Etrafımız bir anda düşman dolduysa liderliğe, üretime, kalkınmaya yöneldiğimizden düşman doldu.

Diyanet'in bütçesini eleştirirken bir dönde bak. Senin Cumhuriyetin bir fabrika dikemezken sadece Diyanet kıtalar ötesinde camiler yapıyor. Türkiye'nin adını ve sahih İslam anlayışını temsil eden imamları tüm ülkelere atıyor.  Osmanlı yadigarı CHP'nin yıkılmaya terkettiği 85 yıllık çöküntü tarihi eserleri bir bir ayağa kaldırıyor.

Doster bunları görür mü?

Görmez tabi ki!

Görmemesi de gerekiyor. Çünkü içindeki dine karşı olan nefret gerçeği bile bile gizlemesi için yeterli. CHP'de adettir. Filmin başında İslam varsa sessiz kalmak, her devlet gibi İslam ümmetini de bekleyen çöküş dönemiyle İslam'ı yargılamak CHP'nin tipik alışkanlığıdır.

Doster' de öyle yapmış. Sanki İslam ümmetinin hiç başarılı tarihi yok ve batının Fransız ihtilalinden önce hiç rezil hali yokmuşçasına filmi 1789'dan başlatıyor.

Tıpkı Türkiye tarihini 1923'ten başlattıları gibi...

Beşir Doster'in yazılarını okuduğunuz da kendinizi bir anda 1940'lı CHP'nin şeflik döneminde buluyorsunuz. Milletin çarık bulamadığı ama Cumhuriyet devrimleriyle Avrupa'nın Kiliseye karşı kazandığı zaferle sarhoş edilen züğürt CHP dönemi...

Doster,  Prof. Aziz Sancar’ın aldığı Nobel Ödülünü bile Atatürk’e bağlayacak kadar cahil bir insan.

CHP zihniyeti, Avrupa'nın malıyla, İsrail'in silahıyla, Amerika'nın teknolojisiyle kendini adam yerine koymaktan bir türlü vazgeçmedi.

Doster, o ödül Amerika'nın Sancar'a hazır ettiği bilimsel ortamda alınan bir ödül. Başkasının malıyla zengin başkasının ilmiyle alim olmayı bırakın artık.

Bak Beşir Doster! Sancar, Türkiye'de olsa fikirdaşın Kemal Alemdaroğlu gibi “Başörtüsü ile mücadelede gerekirse bilimi askıya alırız” diyen rektörlerin olduğu bir ortamda ödülü bırak Sancar Nobel'in hayalini bile kuramazdı. 

Sancar'ın Erdoğan hayranı olduğunu ve CHP'ye pas vermediğini de unutma Doster. O da biliyor CHP zihniyetinden bir halt çıkmayacağını...

Erdoğan dönenimde Diyanette dahil eğitime ayrılan para Cumhuriyet tarihinde ilk kez savunma sanayini geçti. Siz, bilim adamlarının saçına sakalına bakıp yurtdışına gönderir, İstiklal mahkemelerinde bilim adamı sallandırırken Müslüman çocuğu Erdoğan zihniyetine bakmadan tüm bilim adamlarına sarayını açıyor.

Doster, inan sana değil de senin o yazılarını okuyan CHP'lilere acıyor insan. Zavallılar bu gidişle bir 85 yıl daha senin yazılarınla uyumak zorunda kalacaklar...

 

Son Güncelleme: 04.01.2016 13:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.