İmam Türkçe ezan okudu, cemaat gülmekten kırıldı

Türkçe ezan uygulamasını gırgıra alıp seslendiren İmam Necati Hutoğlu cemaati güldürürken, Cumhuriyet Paçavrası espriyi anlamazlıktan gelince "ezanın anlamıyla dalga geçtiler" diye haber yaptı

İmam Türkçe ezan okudu, cemaat gülmekten kırıldı

Türkçe ezan uygulamasını gırgıra alıp seslendiren İmam Necati Hutoğlu cemaati güldürürken, Cumhuriyet Paçavrası espriyi anlamazlıktan gelince "ezanın anlamıyla dalga geçtiler" diye haber yaptı

Hacı Ali Ekber
Hacı Ali Ekber
04 Temmuz 2016 Pazartesi 17:09
banner221
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Rize'nin İkizdere İlçesi Ovit Yaylası'nda yaptırılan caminin açılışında vaaz veren emekli imam Necati Hutoğlu vali, milletvekili, müftü, belediye başkanlarının da bulunduğu cemaati gülmekten kırdı geçirdi. Necati Hutoğlu, bir dönem ülkede Arapça yerine Türkçe ezan okunduğunu hatırlattıktan sonra 'Tanrı uludur' diye başlayan Türkçe ezan okudu.

EZANI SAVUNMAK CUMHURİYETE DÜŞTÜ

Necati Hutoğlu'nun CHP'nin Türkçe ezan komedisine gülen cemaati, Cumhuriyet Gazetesi, "Ezanın anlamına güldüler" deyip haber yaptı.

Cumhuriyet dışındaki CHP medyası ise zamanında kendi yaptıkları şarlatanlıkları görmezden gelip şarlatanlıklarını tasvir eden hocayı kınarcasına, "Şarlatanlığa soyunan hoca Türkçe ezanı alaya aldı, cemaat komedi tiyatrosu izler gibi kahkahalarla güldü" şeklinde haberi geçti. 


CHP'nin Türkçe ezan uygulamasını savunamayan Cumhuriyet, halkın tepkisi karşısında eskiden olduğu gibi devrim ve kanunlarını savunamaz duruma düşmesiyle dikkat çekiyor.
 İkizdere İlçesi’nin 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylası'nda Hacı Hakkı Ekşi ile oğulları İbrahim, İmdat, Süleyman, Yüksel ve İsmail Hakkı Ekşi’nin yöneticileri olduğu Hakkı Ekşi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından yaptırılan Hacı Hakkı Ekşi Camii ve Hacı Emine Ekşi Kuran Kursu açılışı için tören düzenlendi. Törene, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu ile Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın ve çok sayıda kişi katıldı.
 
Cumhuriyet, Arapça ezan okuyanları meczup deyip aşağılamıştı

CHP ve sesi olan Cumhuriyet, halkın değerleriyle oynamak gibi pislik dolu bir geçmişe sahip...Cami açılışı sırasında vaaz veren emekli imam Necati Hutoğlu, bir dönem ülkede Arapça yerine Türkçe ezan okunduğunu, kendisinin de o yıllarda ezanı Türkçe okumak zorunda kaldığını anlattı. Ezanın nasıl Türkçe okuduğunu uygulamalı göstermek isteyen Necati Hutoğlu, 'Tanrı uludur, tanrı uludur’ ifadeleri ile başladığı Türkçe ezan okuması sırasında cemaat gülmeye başladı. Hutoğlu’nun vaazı boyunca cemaat camide kahkahalara boğuldu.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 15.07.2016 00:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220