'Külliyenin Finansörü Patrikhane'

El-Aziz Gazetesi’nden Mesut Akgül, “İsmailağa cemaatinin Beykoz-Çavuşbaşı’na taşınmasının ardında Fener Rum Patrikhanesi’nin olduğuna” dair bir yazı yayınladı. Maalesef ilgili yazıya günlerdir ne Saadet Partisi cenahından ne de Mahmut Efendi cenahından bir cevap gelmedi.

'Külliyenin Finansörü Patrikhane'

El-Aziz Gazetesi’nden Mesut Akgül, “İsmailağa cemaatinin Beykoz-Çavuşbaşı’na taşınmasının ardında Fener Rum Patrikhanesi’nin olduğuna” dair bir yazı yayınladı. Maalesef ilgili yazıya günlerdir ne Saadet Partisi cenahından ne de Mahmut Efendi cenahından bir cevap gelmedi.

13 Şubat 2016 Cumartesi 14:00
'Külliyenin Finansörü Patrikhane'
DiNiHABERLER.COM / öZEL
Biz, yazıyı görmedikleri, duymadıkları düşüncesiyle sitemizde tekrar yayınlıyoruz. 
Ve tabi taraflardan bu konuyla ilgili bir de cevap bekliyoruz. 
Cevap verilmediği takdirde bu iddiaların doğru olduğuna dair kamuoyunda oluşacak kanaatlerin taraflarca muhasebesinin yapılmasını istiyoruz. 
İslam adına ortaya çıkan insanların hangi süfli menfaat uğruna Fener Rum Patrikhanesi’ne boyun eğdiğini bilmek elbette kamuoyunun hakkı. 
Aldığımız duyumlar Mahmut Efendi’nin sağlığına dair sorunlardan kaynaklanan bir taşınma olduğu şeklinde.
Fakat bu insana pek inandırıcı gelmiyor. 

Çünkü Mahmut Efendi Allah kendisine uzun ve hayırlı ömürler versin zaten sohbet edecek, cemaatinin karşına çıkacak durumda değil. 
Hal böyle iken temiz hava ve sakin ortam sağlığı açısından zaruri ise kendisi Çavuşbaşı’nda mukim edilebilir, Külliye Fatih’te işleyişine devam edebilirdi. 
Nihayetinde insanlar ölümlü…
Bir cemaati piri fani birine bağlamak ne kadar yanlışsa yaşamında cemaatin tüm varlığını kendine mündemiç kılıp kendisiyle birlikte taşımak da bir o kadar hata. 
Hele Fatih gibi Fener Rum Patrikhanesi’nin ekümeniklik tartışmasının gündeme geldiği ve cemaat bulmak için Fatih’te yer satın alma hamleleri denediği bir ortamda İsmailağa cemaatinin “amaçlar ile uygulamalar” arasındaki ince bağı hesap etmemesi büyük bir mantıksızlık.
Evet, aşağıda ki yazıyı okuyucularımızın takdirine bırakırken iddialarla ilgili olarak İsmail Ağa cemaatinden bir açıklama bekliyoruz.
Mesut Akgül’ün ilgili yazısı…
Fener Rum Patrikhanesi’nin Ekümenik projesiyle İsmailağa Cemaatinin Beykoz’daki külliyeye taşınması arasında ne gibi bir bağlantı var?

Yaklaşık 40 yıldır İstanbul Fatih ilçesini merkez edinmiş olan Mahmut Efendi Cemaatinin Beykoz Çavuşbaşı’nda yapımı düşünülen yeni külliyeye taşınmasının gündeme geldiği ilk günlerde Erbakan’ın emriyle konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapmak üzere İstanbul İl Teşkilatının bünyesinde komisyon kurulur.
Dönemin İstanbul İl Teşkilatı mahalli idarelerden sorumlu birim başkanının önderliğinde ilçe teşkilatlarında görevli mahalli idarelerden sorumlu birim
başkanlarının da katılımıyla kurulan komisyon uzun süren araştırmalar neticesinde bir rapor hazırlar ve Erbakan’a takdim ederler.
Araştırma komisyonu incelemeler neticesinden oldukça dikkat çekici bilgilere ulaşmıştır!
İstanbul Fatih ilçesini karargâh olarak kullanan Mahmut Efendi Cemaatinin Beykoz’da inşa edilmesi planlanan yeni külliyeye taşınma planının arkasında Fener Rum Patrikhanesinin olduğu gerçeği ortaya çıkar.

Fener Rum Patrikhanesi de İstanbul Fatih ilçesindedir.
Tıpkı İsmailağa cemaati gibi.
Ekümenik projesini gerçekleştirmek için fırsat kollayan Fener Rum Patrikhanesi’nin ekümenik hedefinin önünde en büyük engel Mahmut Efendi Cemaatinin bizatihi Fatih’teki varlığıdır.
Uzun bir süredir İstanbul Fatih semtini ikametgâh edinen Cemaat mensupları liderleri Mahmut Efendiye daha yakın olabilmek amacıyla bölgede yıllardır ev, işyeri, arsa, arazi satın alarak ilçede önemli bir gayrimenkul zenginliğine sahip olmuşlardır.
Ekümenik projesini gerçekleştirmek için adım atmak isteyen Fener Rum Patrikhanesi ise güçlü sermayesini devreye sokarak Fatih ilçesi sınırlarında ev, işyeri, arsa ve arazı alımına hız verir.
Ancak karşılarına en büyük engel olarak Mahmut Efendi Cemaati çıkar!
Mahmut Efendi’den uzaklaşmak ve kopmak istemeyen Cemaat mensupları sahibi oldukları gayrimenkulleri piyasa şartlarından oldukça yüksek bir fiyat teklif edilmesine karşın satmaya asla razı olmayıp direniş gösterirler.
Bu direniş, Fener Rum Patrikhanesinin ekümenik projesinin alt yapısı olan ilçedeki gayrimenkul satın alımının önünde önemli bir engel teşkil eder.
Cemaatin direnişiyle karşı karşıya kalan Fener Rum Patrikhanesi’nin Fatih’te gayrimenkul zengini olma stratejisi durma noktasına gelir.
Derken şeytani plan devreye sokulur!
Fatih’te gayrimenkul zenginliğine sahip Cemaat mensuplarının mallarını ve mülklerini satmaya razı olmalarını sağlamanın yolunun ancak İsmailağa Cemaatinin merkezinin başka bir semte taşınmasından geçtiğini fark eden Fener Rum Patrikhanesi harekete geçer.
Beykoz Çavuşbaş’ında inşa edilecek yeni bir külliyeye taşınma fikrini belli kanallar vasıtasıyla Cemaat mensuplarının gündemine sokar.
Bu taşınma fikri zamanla bir kartopu gibi büyüyerek çığ olur ve İsmailağa Cemaati mensupları arasında ayrılıklara, bölünmelere ve parçalanmalara yol açar.
Taşınma düşüncesinin arkasındaki gizli irade Fener Rum Patrikhanesidir.
İsmailağa Cemaatinin merkezinin Beykoz’a taşınması gerçekleşirse liderleri Mahmut Efendi’ye yakın olmak için can atacak olan Cemaat mensuplarının Fatih semtinde ellerindeki gayrimenkulleri satmamaktaki ısrarları kendiliğinden ortadan kalkmış olacaktır!
Ayrıca İstanbul Fatih’te İsmailağa Cemaati mensuplarının yaşıyor oluşu ilçe'deki günlük hayatta İslam’ın varlığının hissedilmesinin en önemli nedenlerinden birisidir.
Fener Rum Patrikhanesi bir taşla iki kuş birden vurmak istemektedir.
İsmailağa Cemaatinin karargâhını Beykoz’a taşıyarak hem Fatih semtini İslam’ın izlerinden temizlemeyi başaracak hem de Mahmut Efendi bağlılarının gayrimenkul satışına olan karşı direncini yok etmiş olacaktı.
Erbakan’ın emriyle konuyla ilgili araştırma yapan komisyon şu acı gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.
Beykoz Çavuşbaşı’nda yapımı düşünülen yeni külliyenin ana finansörü Fener Rum Patrikhanesi’dir!
Cemaatin merkezi olarak ha Fatih ha Beykoz olmuş ne var bunda demeyin?
Çünkü Fatih Avrupa yakasında Beykoz ise Anadolu yakasındadır!
Komisyon tarafından hazırlanan rapor Erbakan’a takdim edildikten sonra Erbakan ile Mahmut Efendi arasında bir görüşme gerçekleşir.
Görüşmede Erbakan hazırlanan raporu Mahmut Efendi’ye takdim eder ve içeriğiyle ilgili Cemaatin ileri gelenleriyle istişareler yapılır.
Sonuç olarak İsmailağa Cemaatinin Beykoz’a taşınma fikrinden vazgeçildiği Erbakan’a beyan edilir.
Ama tartışmalar bir türlü sonlandırılamaz.
Erbakan, Cemaatin Fatih ilçesinden taşınmasının siyasi bir proje olduğunu ve arkasında Fener Rum Patrikhanesi’nin kirli emelleri bulunduğunu İstanbul’da bulunduğu dönemlerde düzenlenmiş özel toplantılarda ve ev sohbetlerinde defalarca tekrar edip dile getirmeye devam eder.
Erbakan’ın vefatıyla birlikte Cemaatin Beykoz’a taşınmasının önünde artık engel kalmamıştır.
Önce külliyenin temelleri atılır ve inşaat başlar.
Ardından Cemaatin lideri Mahmut Efendi’yi Beykoz’da ağırlayacak ve İsmailağa mensuplarının yeni karargâhı olan ev inşa edilir.

Nihayetinde Mahmut Efendi’nin Beykoz’daki yeni ikametgâhına taşınmasıyla birlikte liderlerine yakın olmak isteyen Cemaat mensupları Fatih’ten ayrılıp Beykoz’a yerleşmek için akın etmeye başlarlar.
Fatih’ten Beykoz’a göç hızlanmıştır artık.
Fener Rum Patrikhanesi’nin emrindeki sermayenin Fatih ilçesinde gayrimenkulleri satın alma girişimine yönelik önündeki en büyük engel böylece ortadan kaldırılmış olur.
Ve an itibariyle medyaya yansıyan resmi verilere göre yabancıların İstanbul’da en fazla gayrimenkul satın aldıkları ilçe Fatih!
İstanbul genelinde maliyeti en yüksek kentsel dönüşüm projelerinin Fatih ilçesinde olmasının nedeni, Fener Rum Patrikhanesi’nin kontrol ettiği bu karanlık sermayedir!
Erbakan’ın emriyle hazırlanmış olan rapordan bir tanesi İstanbul İl Teşkilatında diğeri ise Saadet Partisi genel merkezinde bulunmaktadır.
Hazırlanan raporun kamuoyundan gizleniyor olması oldukça dikkat çekicidir.
Gelelim asıl önemli noktaya!
Erbakan’ın şiddetle muhalefet ettiği gerçeğinin bilinmesine rağmen İsmailağa Cemaatinin Fatih’i terk edip Beykoz’da inşa edilen külliyeye taşınma planına Milli Gazete niçin ısrarla bu kadar sahip çıkmaktadır?
Saadet Partisi genel merkez yönetimi bu raporu neden kamuoyundan saklamaya devam etmektedir?
Saadet Partisi ile Milli Gazete bu tutum ve tavırlarıyla hangi karanlık mahfillerle işbirliği yapmaktadırlar?
 
Son Güncelleme: 18.03.2016 04:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ByCeLL 2016-02-13 18:42:58

saadet partisinin bu iddialara bir cevap vermesi iktiza eder.
yalansa yalan diyebilmeli ... zira haktan susan dilsiz şeytan ...

Avatar
Adem 2016-02-13 16:01:43

Yaptığınız iş işmi sizin kimin ekmeğine yağ suruyosunuz dini haberler rahmetli Erbakan hocada efendi HZ,ileride rahmetli ali haydar hocadan dersliler,ikiside ilahikelimetullah için çalışıyorlar,biri bihaber yapıyo sizde bunu haber yapıyorsunuz,yazık diyorum ,kişinin araştırmadan söylediği ona günah olarak yeter.

Avatar
nur 2016-02-13 23:48:27

Bu habere kadar bir sürü haber yapılması gereken konular var. Yazcak bişey bulamadınız galiba. Fitneyi ateslemekten başka yaptığınız bişey yok.

Avatar
müslüman 2016-02-14 10:42:20

admin efendi sen yürekli birisi değilsin neden yorumlarımı yayınlamıyorsun

Avatar
ali veli 2016-02-15 14:57:19

peki tüm bu mülk satışları olurken ve fatihi rumlar işgal ederken hükümet ne yapmaktadır. bunları şimdi yazan arkadaş niye daha önce hükümeti muhatap alıp yazmamıştır. saadet partisinin bu meseleyi halledecek gücü ve etkisi var mıdır?

Avatar
imam sadık 2016-02-17 17:19:22

yabancıya mülk satışı zaten başlı başına bir facia...

Avatar
Muzaffer 2016-02-19 20:40:49

mesut akgül gazeteci kimliği ile aklınca bir yazı yazmış ve ispat etmediği müddetçe bir fitneci ve yalan haber yaparak müslümanlar arasına fitne sokmaktadır.milli gazete ve ismailağa cemaati bunu adam yerine koymadıkları için cvp verme gereği duymamışlardır.