Mahmud Efendi Külliyesi 48 saat içinde yıkılacakmış!

Mahmud Efendi Külliyesi 48 saat içinde yıkılacakmış!

08 Ocak 2016 Cuma 18:59
Mahmud Efendi Külliyesi 48 saat içinde yıkılacakmış!
DiNiHABERLER.COM / öZEL

İSMAİLAĞADA YENİ ATRAKSİYONLAR

Yaklaşık iki yıldır yazıp çiziyoruz. İsmailağa şu anki haliyle bir projedir diye. Her gün bir hadise yaşanmasın ki, bizi destekliyor olmasın. Son olayda da iddialarımızı destekleyen destekleyen unsurlar kabak gibi ortada. 
Paralel yapılanma izlerinin açıkça görüldüğü, düzenleniş ve serviş ediliş açısından bire bir örtüştüğü cami yıkma olayı tam bir algı operasyonu. 

Muhtemel bir başkanlık seçimine karşın şer cephesinde şimdiden hazırlıklar başlamış bile. 
Sadece ismailağa değil Adıyaman vs hepsiyle AKpartinin arasını açmaya çalışıyorlar. Muhtemel bir başkanlık sistemi seçimine mhp, paralel vb muhafazakarların yanında karşı tarafın oy oranını artıracak yeni küskünler oluşturmaya çalışıyor. Elbette içerdeki adamlarının yardımıyla. İçerdekiler kaşıcak dışardakiler vuracak, kuzucuklar bu oyunu yiyecek. Düzen bu. Dengeli bir dile ihtiyaç var. 

Çavuş başı ekşbinin oda tv ile ortaklaşa yürüttüğü kampanyada iddia şöyle;

İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu adına yaptırılan Mahmud Efendi Külliyesi'nin 48 saat içinde yıkılacağı iddia edildi.

İsmailağa cemaati içinde hükümet karşıtı kanat olarak bilinen Marifet Derneği, Facebook hesabından yaptığı açıklamada "Geçen yıl inşaatına başlanan Beykoz Çavuşbaşı’ndaki Mahmud Efendi Külliyesinin, 48 saat içinde yıkılacağı gayri resmi yollardan tarafımıza bildirildi." dedi.


Yapılan açıklamada, külliye inşaatı ile ilgili yetkililerin Orman Müdürlüğü’ne çağrılarak, kendilerine 48 saat içinde külliyenin yıkılacağının sözlü olarak iletildiği belirtildi ve "bu aşamada telafisi imkansız zararların oluşmaması için ivedi olarak külliyenin yıkımının durdurulması ile yetkililerin bilgi ve onayına dosya halinde sunduğumuz "Vaziyet Planımızın" kabulüne yönelik işlemlere başlanılmasını beklediğimizi tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz" denildi.
İşte Marifet Derneği adına Facebook'tan yapılan o açıklama:

"MAHMUD EFENDİ KÜLLİYESİ"NE YIKIM KARARI

Geçen yıl inşaatına başlanan Beykoz Çavuşbaşı’ndaki Mahmud Efendi Külliyesinin, 48 saat içinde yıkılacağı gayri resmi yollardan tarafımıza bildirildi.Bir yılı aşkın süredir yapımı süren külliyenin, Orman Bakanlığı tarafından onaylı vaziyet planı mevcut olup ihtiyacı karşılamayan tesisler için tadilatlı vaziyet planı hazırlanarak dosya halinde ilgili makamların görüş ve onaylarına sunduğumuz halde, yasalara ve orman yönetmeliğine uygun taleplerimize herhangi bir cevap verilmeksizin, aylar sonra külliye yetkililerimizin Orman Müdürlüğü’ne çağrılarak yasal prosedüre uymadan yazılı tebligat ile vaziyet planına varsa aykırılıkların düzeltmesi için süre verilmeden ve bu konudaki İdari ve Hukuki haklarımızın kullanılmasına yönelik işlemler yapılmadan külliyeyi 48 saat içinde yıkacaklarını sözlü olarak tarafımıza bildirmişlerdir.
İlgili makamlarda görevli yetkililer tarafından, yasaların ve orman yönetmeliğinin kendilerine verilen yetki ve inisiyatifin kamu hizmetine yönelik yapılan külliyenin kısmen de olsa yıkımı için kullanacakları tarafımıza sözlü olarak bildirildiğini bu aşamada telafisi imkansız zararların oluşmaması için ivedi olarak külliyenin yıkımının durdurulması ile yetkililerin bilgi ve onayına dosya halinde sunduğumuz "Vaziyet Planımızın" kabulüne yönelik işlemlere başlanılmasını beklediğimizi tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Cemaat yetkilileri cami inşaatının detaylarını anlattıkları bir video da paylaşarak "sevgili dinleyenlerimizi bu külliyeye sahip çıkmaya çalışıyoruz" dedi.

Peki aslında olan ve saklanan gerçekler ne?

İşte dinihaberler.com un yıllardır anlatmaya çalıştığı ve bu gün olanların gerçeği;

İsmailağa Cemaati'nin "Çavuşbaşı ekibi"yle Hükümet fena bir şekilde karşı karşıya kalacak. Birileri bunu senelerdir planlıyordu.

Süleymancılar'ın Piyalepaşa Camii yanındaki Kuran Kursu'nun yıkılışı ne kadar HAKLI gerekçeye dayansa da, bir kısım 'Süleymancı' tarafından nasıl aleyhe kullanılıyorsa, bu son durumu da "İsmailağa'nın Külliyesini yıktılar" diye birileri senelerce kullanacak. Bunun da etkisi çok olacak. 

Şuanda Gülenist ve Gezici hesaplar sosyal medyada "sıra Mahmur Efendi cemaatine geldi" diye tezvirata başladı bile. 

Peki, olay nedir, nasıl bu noktaya gelmiştir?

Mahmut efendi rahatsızlanıp, Fatih Çarşamba'daki İsmailağa Camii yanında bulunan evinden ayrılarak Çavuşbaşı'na yerleşince, (ki, bu konu ayrı bir tartışma konusu. İsmailağa’dan hastalık bahanesiyle Patrikhane etrafından cemaati “temzileme” hareketine alet oldu birileri) cemaat içerisinde de fiili bir kopukluk başladı. Çavuşbaşı'nda, Mahmut Efendinin HİZMETİNİ yapan bir güruh, İsmailağa'daki merkez ekipten ayrı hareket edip, "efendi burada, merkez burasıdır" diye Tekke merkezi gibi hareket etmeye başlayınca, tefrika büyüdü.

MARİFET Derneği’ni kurup dergi, yayıncılık vb. işlere girerek, para toplamaya başladılar.

Bu ekip, Mahmut Efendi’nin Çavuşbaşı'ndaki evinin yanında PİKNİK alanında bir CAMİİ planladılar Orman bölge müdürlüğünden (OBM) onaylı. OBM ile bir VAZİYET PLANI üzerinde anlaşıp SÖZLEŞME imzaladılar.

İnşaat “Camii” boyutunu aştı, sözleşmedeki Vaziyet Planını aykırı olarak inşaat büyütüldü. İnşaat hukuka uygun olsun diye OBM vaziyet planını iptal edip yeni bir vaziyet planı yaparak Çavuşbaşı ekibine verdi. Çavuşbaşı ekibi o vaziyet planına da uymayıp inşaatı tekrar hukuksuzca büyüttü. Ve bu durum defalarca tekrar etti. Cemaat içerisinden “yapmayın, hak gaspı bu” denilince de, “n’olacak canım, Çavuşbaşı hep kaçak. Burası da 2B arazisi. Birşey olmaz” deyip, ümmetten topladıkları paraları heba ettiler. 

Birileri Çavuşbaşı ekibinin bu hukuksuzluğunu dosyalayıp Ankara’ya taşımış. Ankara’da Cumhurbaşkanı, Bakanlıklar dahil hemen her yere dosyayı ulaştırmış. Geçen haftasonu OBM arazide son bir denetim yapmış ve “inşaat sınırını defalarca aştınız, artık yıkılacak” demişler.

Ormancılar savunmalarında; "OBM olarak Çavuşbaşı’ndaki arkadaşlarla oturup birlikte bir ‘vaziyet planı’ yaptık. Sonra inşaatı yaparken planı aştıklarını tespit ettik. Eski planı iptal edip yeni Vaziyet planı yaptık. Ona da uymadılar. Tüm iyiniyetimize, planları onlar lehine birkaç kez değiştirmemize rağmen inadına yapar gibi plana uymadılar. Tüm bu yazışmalar bir dosya halinde Bakan beye sunulmuş. Onlar da "plana aykırı yerleri yıkın" diye talimat verdi" diyorlar.

Bir cemaat mensubu da “abi ben Cemaatteki arkadaşları uyardım, ‘Camii’yi yapalım, yanındaki müştemilat sıkıntı doğurur’ diye ama Cemaat içinden veya dışarıdan birileri sanki Cemaatle Hükümeti karşı karşıya getirmek istercesine inşaatı bu noktaya kadar zorladı. Hükümeti inşaatı yıkması için zorladılar neredeyse. Yıkım kararı çıkmasaydı, yıkım kararı çıksın diye belki de gökdelen dikeceklerdi buraya” diyor.

Çavuşbaşı ekibi ise, “evet, vaziyet planına uymadık ama OBM bu inşaat süresince bize makina bile gönderdi. Tüm inşaattan adım adım haberdardılar. Hatta Başbakan danışmanları, Bakanlar gelip inşaatı gezdiler, takdir ettiler. Ayrıca Çavuşbaşı’nın neredeyse tümü kaçakken, bizim Külliyeyi yıkmaları kötüniyet göstergesi. Biz yıkıma karşı çıkmayacağız. Allah herşeyi görüyor” diyorlar.

İsmailağa’nın Çavuşbaşı ekibi içerisinde garip şeyler dönüyor. Bir ÜST AKIL yanlış yönlendiriyor bu gurubu. Mahmut Efendiyi Çeçenistan’a ziyarete götürmeye çalışan gurup da bunlar içerisindeydi. Bu olayların tesadüfen olmadığını, bir ÜST AKLIN bu işi organize ettiğini Cemaat görmeli.


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Halil 2016-01-08 22:04:45

Makesef cemaatin içinde aklı evveller yanı isguzarlar var bende ismailaga cemaatindenim ama CHP zamanında kuzu gibi olan bu aklı evveller şimdi aslan kesilmesinler bu yapılanlardan efendi hazretlerinin haberi yok bu iş guzarlar hükümeti. İyi niyetini makesef istismar edip cemaatle hükümet arasında maraza çıkarmaya çalışıyorlar tıpkı efendi hz Çeçenistan kadirov köpeğine götürmek istemeleri gibi şimdide böyle yanlış suistimallerle sıkıntı çıkarma çabası icindeler efendi bile bunlardan bıkmış bunlar ucuz kahramanlar İslam için samimi birşey yaptıkları falanda yok cemaat üyeleri bile bunların yaptıklarını tasvip etmiyor gerçek efendi cemaati bunlardan uzak bunlara Allah feraset versin bunların yanlış ve eserlerinden bu camiayi muhafazavetsin

Avatar
Nuri 2016-01-09 16:14:29

marifet derneği bu cemaatin temsilcisi yetkilisi değildir. bu cemaat adına konuşamaz.
marıfetin marifetlerinden sebepte hiçkimse bu cemaati zan altında bırakamaz.

Avatar
Seher 2016-01-09 19:21:23

Ben efendi hz cemaatindenim efendi hz bu olaydan haberi yok olsa bu suistimallerle izin vermez bu kişileri taniyoz bunlar maraza çıkarmaya çalışıyorlar bunların derdi üzüm yemek değil bağcı dövmek cemaatle hükümetin arasını açmaya çalışıyorlar ama efendi hz daima cumhurbaşkanımız basbakanimizaislama hizmetlerinden dolayı duacı bu kulliye

Avatar
IHVAN 2016-02-03 00:21:30

https://www.facebook.com/muhammed-keskin-şefik-kocaman-202569816745338/
cok güzel aciklamissiniz eksik yeri adem sener sohbetlerinde sezai muhammed keskin tirink her seferinde 30 milyar verdim vs vs vs