Mavi takkeli Süleymancılar yeni liderine kavuştu!
DiNiHABERLER.COM/ öZEL

Başörtülülerin kapı önlerine atıldığı 28 Şubat'ın o soğuk günlerinde tıpkı hain Fetullah gibi "yarasa" deyip başörtülü bacılarımızı aşağılayan, "siyasi hayatıma maal olsa da 8 yıl kesintisiz cinayeti çıkartacağım" deyip İmam Hatipler ile Kur'an Kursları'nın kapatılmasına ön ayak olan Mesut Yılmaz'ın lideri olduğu Anavatan Partisi'ne ellerinde bayraklarla destek çıkan ve 15 Temmuz ve sonrasında meydanda görülmeyip sosyal medyada tek bir paylaşımla dahi FETÖ'yü kınamayıp milletin yanında yer almayan Süleymancıları bu millet asla unutmayacak! 

Türkiye’nin geniş cemaatlerinden biri olan Süleymancılar’ın lideri Ahmet Arif Denizolgun geçen hafta vefat etmişti. 

FETÖ GİBİ SÜLEYMANCILAR DA BATIYA MÜSAMAHAKAR

İnhirafçı cemaatlerin en büyük özelliği malum “İngiltere ve CIA bağlantısı, kiliseye bağlılık, Yahudi ve Hristiyanlar aleyhine pek nezih bir dil kullanmaları, diğer cemaatlerle asla bir araya gelmeme ve ümmete muhalif bir şekilde böldükleri Müslümanları bağlı oldukları yurt dışı ve yurt içi derin devletten aldıkları emir doğrultusunda hareket ettirmeleri…” olarak biliniyor.

SÜLEYMANCI DEĞİL SÜLEYMANLI

Süleymancı veya kendi tabiriyle Süleymanlı olan ama bir türlü Allah’ın vasıflandırdığı “Müslüman” ismiyle şereflenmeyen cemaat Süleyman Hilmi Tunahan’a nispetle anılmayı tercih etti. Cemaatte son günlerde Süleymancı ismine karşı bir tepki var. Kendilerine Süleymanlı denilmesini özellikle arzu ediyorlar. Ama ismi Süleymancı da olsa Süleymanlı da olsa malzeme aynı malzeme…

Ha, Hasan Kel; ha, Kel Hasan…

AİLE ŞİRKETİ BİR CEMAAT

Süleymancılar, Süleyman Hilmi Tunahan sonrası damadı Kemal Kaçar ile idare edildi.

Kemal Kaçar’ın vefat etmesi sonrası Süleymancı-Süleymanlı cemaati, Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu Ahmet Arif Denizolgun’ca sevk ve idare olundu.
 
Ahmet Arif Denizolgun sonrası başsız kaldığı söylentilerini boşa çıkaracak şekilde tam da beklendiği gibi liderlik “liyakat ve kaliteye” bırakılmadı. 

Liderlik her zaman olduğu gibi yine aileden Alihan Kuriş’e tevdi edildi. Alihan Kuriş, Süleyman Hilmi Tunahan'ın torun kızının oğlu.

İŞLERİNE GELDİ Mİ SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN’A NİSPET, İŞLERİNE GELMEYİNCE…

Öte yandan Tunahan'ın diğer torunu Ak Parti Eski Milletvekili Mehmet Denizolgun'un ise Ak Parti'ye geçişi ile birlikte cemaatten ayrıldığı ve kardeşi ile görüşmediği gelen bilgiler arasında.

Torun Mehmet Denizolgun da Süleyman Hilmi Tunahan’ın aynı torunu ama Süleymancıları sevk eden özel mihraklar şu an için batının hoşlanmadığı Ak Parti’den milletvekili olan Mehmet Denizolgun’un üstünü çizmiş durumda. 

İSLAM’DA SALTANAT YOK AMA CEMAATLER SALTANAT ABİDESİ

Süleymancı kamuoyu Alihan Kuriş’in kimlerce, hangi sıfatla ve hangi İslami kriterlerin uygulanarak kendileri adına bu atamanın yapıldığı noktasında oldukça tepkili. Çünkü son dönem Süleymancı cemaatinde batının dayattığı İslami anlayıştan ziyade İslam’ın ana kaynaklarına bağlı az da olsa cemaat içinde serpilip gelişen müntesipler artmaya başladı.

Bu yeni nesil İslami anlayışa sahip müntesipler, aileye dayalı liderliğin Peygamberimiz’in ve güzide halifelerinin uygulamasına ters olduğunu dillendiriyor.
İlim ve hikmetsiz yol alan, Kur’an’ın örnek buyurduğu gibi müntesipleri, “Hz. İbrahim gibi tek başına bir cemaat” olamayan her cemaatte olduğu gibi Süleymancılarda başsız bırakılmayan cemaatlerden...

CEMAATİN YAYIN ORGANLARI, ALİHAN KURİŞ’İN AİLEDEN ODLUĞUNU SÖYLEMEKTEN KAÇINDI

Cemaatin yayın organlarınca yapılan açıklamaya göre, “Cemaatimizin yeni idarecisi, yeni büyüğü, yeni ağabeyi 37 yaşındaki mimar, iş adamı ve aynı zamanda çok iyi bir eğitim ve öğretim ile din ilimlerinde söz sahibi ve tasavvuf ehli olan sayın Alihan Kuriş beyefendi olmuştur.” denildi. 

Yapılan açıklamada ayrıca bölünmenin olmayacağı da belirtilerek, “Süleymanlı cemaatinde an itibari ile bir liderlik tartışması, bölünmesi Yoktur. Daha da mühimi şudur ki, muhterem ve merhum büyüğümüzün alemi değişmesinden sonra, liderlik konusunda hiçbir tartışma, bölünme ve anlaşmazlık da olmamıştır.” izahı yapıldı.

CEMAATİ ELEŞTİRENLERE DE TEHDİT GİBİ GÖZDAĞI

Bunun aksini iddia edenlere de tehdit gibi gözdağı geldi, “Bunun aksine haberler yaymak isteyenler olursa (ki dün lüzumu üzerine gereğince sert bir üslup ile oluşturduğumuz kamuoyundan sonra bunu denemeleri ihtimali çok zayıfladı ve zorlaştı), kesinlikle itibar etmeyin. Bundan sonra, her zaman için dikkat edilmesi gereken husus şudur ki, cemaatimiz hakkında, cemaatimizin bazı mensupları ya da büyükleri ya müesseseleri hakkında, bazı yandaş, yalancı, müfteri, satılık kalemlerin basındaki ya da sosyal medya ortamlarındaki yazılarından, ya da bazı vatan haini siyasetçilerin ağızlarından bir şey duyarsanız, itibar etmeyip, hemen yönlendirmeye açık olmayıp, sağ duyulu ve sükunetle hareket edip önce merkezimizden doğrulatırsınız.” denildi.
 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Beyefendi 3 ay önce

Anlaşılan bayramda başka malzeme bulamayınca bu güzide cemaate savaşmaya başladınız. Anlaşılan oki dini haberler sitesi el değiştirdi. Allah sizi islah etsin. Sigarasını söndürüp cemaatten sonra camiye giren imamları görmüysunuzda böyle dine kitaba hizmet eden cemaati eleştiriyorsunuz.

Misafir Avatar
yıldırım 3 ay önce @Beyefendi

imamlarin sigarasini konusma yerine ummeti muhammedi din istismariyla bolüp perisan olmasina sebep olan suleymanci kardesler mahserde nasıl hesap vereceksınız onun tevbesını yapın kameralar sızın yaptıgınız ıstismarlarıda kaydedıyor.buralara yorum yazarken sızın kurslarınızda senelerce kalarak eğitimsiz hocaların vaazlarında kabaktan kavaga gecış yaparak o kınadıgınız sıgarayıda ust katlarda icerek ve benzerı haltları yaparak ogrecı okuttugunu zanneden kısılerı unutmayın.mesala benım gıbı.

Beğenmedim! (69)
Misafir Avatar
ahmet yazıcı 3 ay önce @Beyefendi

bey efendi kardeşim bende aynı sizin gibi düşünüyordum.taki iki seneye kadar toz kondurmazdım. fırça atardım. denilenler başıma gelince anladım ki denilenler doğru şimdi ne onlar geliyor.gelenler var. cemaatim olan var.gelsin dua ederiz.ama ben yanaşmam mümkün değil özür dileyip helallik alacaklar ondan sonra .benimde tuzum kuruydu birşey demiyordum.yaşayınca anladım.Allah cc yar ve yardımcımız olsun.samimi olanlar zaten kardeşimizdir.sorun yok.

Beğenmedim! (28)
Avatar
tarafsız 3 ay önce

Bu dini haberler denilen site ne yapmaya çalışıyorsun.senin niyetin ne kardeşim.bayram bayram milleti niye provaka ediyorsun.siz kim onlar kim.size hiç yakıştıramadım.Allah herkesi niyetine göre değerlendirsin

Misafir Avatar
seher 3 ay önce @tarafsız

bakin bunlardan tanidiğim darbe gecesi ve sonrasi evlerinde oturdular b serefsizliktir vatanini sevmeyen dinini sevmez

Beğenmedim! (26)
Avatar
ahmet mehmet 3 ay önce

bu haberi yapan'ın haberin doğruluğu ile ilgili bi bilgisinin olmadığı gibi birilerine yalakalık, yalamalık, rant sağlamak amacıyla yaptığı apaçık belli. belki bu karalama ile bir yerlere gelebilirsiniz ama şu unutulmamalıdır ki;
Allah her şeyi bilen, gören ve işitendir. yarına bırakır ama yanına bırakmaz...

Misafir Avatar
mehmed (fransa) 3 ay önce @ahmet mehmet

rabbi̇m süleymanlı cemaatin de dinimize kitabımıza hi̇zmet eden kardeşleri̇me son nefesleri̇nekadar son nefesleri̇ dahi̇l i̇mandan kurandan ve kendi̇ di̇ni̇ne hi̇zmetten ayirmasın (kim ne derse desin bu e bu cehlin ve e bu le hebin torunları kıyametin sabahına kadar devam edecektir.

Beğenmedim! (8)
Avatar
Ali 3 ay önce

Cahil bir site

Avatar
Sht 3 ay önce

Rabbim sizleri islahvetsin cok yazik su ki ulasilamiyan ete kokmus deniliyor bircok muftu sigara haram diyor % 95 imamda sigara sondurup camiye giriyor les gibi sigara kokuyor ne husu var ortada ne abdes cok yazik feto yu feto yapan simdi bu haberi yapandir bakti is sarpa sariyor simdi butun cemaatler kafir ilan efiliyor cok yaxik islam ulkesi oldu. Fitne iftira ulkesi oldu

Avatar
İsimsiz 3 ay önce

Akp ye oy vermek farz mi vacip mi vermek zorunda mıyım veririm vermem Size ne

Misafir Avatar
sevim 3 ay önce @İsimsiz

sakin vermeyin israil kafalilar

Beğenmedim! (18)
Misafir Avatar
celil 3 ay önce @İsimsiz

yazık yıllardan beri camilerde namaz kılmazlar,kabede bile imamla namaz kılıp hemen arkasından aynı namazı kendileri kılıyor.şahidim sabah ve ikindi namazlarıda aynen.
tavaf yerine otelde tesbih namazı ve ihlas şerif hatmi yapıyorlar.hacılara bu kabe imamlarının arkasında namaz kılınmaz dedikodusu yaparak hacının şevkini kırıpkeşke gekmeseydim dedirtiyorlar,

Beğenmedim! (28)
Misafir Avatar
akdeniz 3 ay önce @İsimsiz

şimdiye kadar bir müslüman liderin yanında yer almadınız isimsiz hıyar gibikonuşma parti meselesi değil bu.

Beğenmedim! (20)
Avatar
İmam 3 ay önce

Allah bu haberi yaptığınız için sizlerden razı olsun . En doğru cemaat camii cemaatidir herkes mahallesi nde bundan caminin cemaati olsa bu ülkede Müslümanlar adına bir problem kalmaz

Misafir Avatar
fatih 3 ay önce @İmam

devletin camisinde namaz kılmayan cemaat olurmu. bunların işi gücü insanları ayrıştırmak.en iyi cemaat cami cemaati,diyanet dışında artık kimsenin peşinden gitmeyiniz.

Beğenmedim! (27)
Misafir Avatar
nefer 3 ay önce @İmam

abdestini tutamayan namazda ne okunacağını bilmeyen islamı sadece namaz kılmaktan ibaret bilen demi . Allah size akıl fiki suur versin

Beğenmedim! (6)
Avatar
Ali 3 ay önce

Fetös gibi aciklama