Milliyetçi Meral Akşener Kemalist oldu!

Yerel ve genel seçimlerde FETÖ medyasından eksik olmayan Meral Akşener şimdi de FETÖ destekçisi Sözcü Gazetesi’nde…

Milliyetçi Meral Akşener Kemalist oldu!

Yerel ve genel seçimlerde FETÖ medyasından eksik olmayan Meral Akşener şimdi de FETÖ destekçisi Sözcü Gazetesi’nde…

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
02 Mayıs 2016 Pazartesi 01:25
Milliyetçi Meral Akşener Kemalist oldu!
banner221

DiNiHABERLER.COM / ANALiZ
MHP’nin 15 Mayıs’ta yapılması beklenen kongresine yönelik çalışmalarına Antalya’da devam eden Meral Akşener, Porto Bello Otel’de basın toplantısı düzenledi.

Sık sık CHP’yi ve lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştiren yazıları ile gündeme gelen Sözcü Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına Meral Akşener’i çıkarmak için kolları sıvadı. 

Uğur Dündar ile start alan Meral Akşener desteğinin Sözcü’de yoğunlaşarak devam etmesi bekleniyor. 


FETÖ medyasınca “muhafazakar kadın, dirayetli kadın, erkek gibi kadın, gözü kara kadın…” söylemleriyle vitrine sunulan Akşener, Sözcü Gazetesi’nce de azılı Kemalist olarak piyasaya sürüldü. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin liderliğine soyunan Meral Akşener, Kemalist tabana mesaj olacak şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tamamen yerli ve milli bir şekilde “Milletimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse 1919 yılından başlatan bir tarih anlayışını reddediyorum” sözlerine karşı çıktı. 


MHP’nin Osmanlı ve daha öncesi Türk tarih anlayışına olan tutkunluğunu bırakıp CHP tabanının anlayışına göre şekillendiren Akşener, “Milletimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse 1919 yılından başlatan bir tarih anlayışını reddediyorum” sözlerinin Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik çıkışıyla birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Bunların hepsinin şuur altında Cumhuriyet alerjisi var. Bitiremediler şu alerjiyi. 14 senedir bu Cumhuriyetin verdiği nimetlerle bu ülkeyi yönetiyorsunuz” deyip Kemalist tarih anlayışına destek çıktı. 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 03.05.2016 13:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adalet 2016-05-03 09:49:01

geldiğimiz hale bakın.... emevi abbasi çekişmesine rahmet okutacak hale geldik... çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batırmamız gerekirken tam tersini yaptık... dün israile terör derken bugün dost diyoruz no problem.... mantık şu ben ne yaparsam yaparım doğrudur... sen ne yaparsan yap yanlıştır...

banner261

banner260