Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız Sözcü!

“Ortaköy Camii imamına tepkiler” adlı haberimizi yanlı bir şekilde ele alan Sözcü Gazetesi imamın hedef gösterildiği şeklinde bir haber yaparak dinihaberler.com sitemizi eleştirme cüretinde bulundu.

Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız Sözcü!

“Ortaköy Camii imamına tepkiler” adlı haberimizi yanlı bir şekilde ele alan Sözcü Gazetesi imamın hedef gösterildiği şeklinde bir haber yaparak dinihaberler.com sitemizi eleştirme cüretinde bulundu.

27 Aralık 2015 Pazar 01:47
Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız Sözcü!
DİNİHABERLER.COM / ANALiZ


Yaptığımız haberi anlamaktan aciz haliyle haberimizi konu edinen Sözcü Gazetesi elinin hamuruyla işimizi bize öğretmeye kalkıştı. 

Yaptığımız haberde İmam Bilal Doğan’ın adını bile kullanmaktan imtina ederek basına mal olmuş resimleriyle yaptığımız haberde İmamın adını deşifre eden Sözcü Gazetesi asıl saygısızlığı yapmış oldu. 

Sorumlu habercilik gereği dinihaberler.com adı üzerinde özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında görev yapan personelin haberleri yapmakla yetinmeyerek İslam Dini’ne aykırı görülen her tür haber, yorum ve yazıyı gündemine alarak Diyanet camiasının Sözcü gibi art niyetli grup ve Ortaköy kepazeliğinde olduğu gibi yanlış hareketleri de afişe ederek İslam ve Diyanet’in yıpratılmasının da önüne geçmeyi kendine görev bilmektedir. 

DİNİHABERLER.COM BAŞKA DİN VE MENSUPLARININ DA HAKLARINI SAVUNURDinihaberler.com sadece İslam’ı dinini de değil ilgili haberde de belirttiğimiz gibi İslam dışındaki dinlerinde yıpratılmasına, aşağılanmasına, alay konusu edilmesine karşı çıktığı kadar gayri Müslüm vatandaşlarımızın Sözcü Gazetesi gibi kimin hesabına çalıştığı belli olmayan, İslam ve İslam dışı toplumun ifsat edilmesi için gayret gösteren gruplara karşı gayri Müslimlerin hakkını savunmayı da görev bilir.
 
İlgili yazımızda dinler arası müzakerenin olabileceğini ama hiçbir din mensubunun nezaketen de olsa birbirlerinin dinleri karşısında kendilerine ait olmayan ritüelleri yapmamasını vurgulamıştık. Bunu anlama kapasitesinden yoksun Sözcü, Papa’nın namaz kılma şeklindeki hareketini gündeme getirerek Müslümanların da başka din mensuplarına karşı nezaket kapsamında onların ritüellerine katılabileceğini dikte etmeye kalkmıştır. 

Başka din mensupları İslam’ın ritüellerini nezaketen veya başka bir gaye ile taklit edebilir. Lakin İslam dinine mensup bir kimsenin başka dinlerin ritüellerini nezaketen de olsa taklit etmesi, ibadetlerine katılması en açık ifade ile “Kafirun Suresi”nde yasaklanmıştır. 
İslam tebliğ dinidir. Ve din, Müslümanlardan önce Allah’ındır. Allah’ın dinini tebliğ ederken Müslümanın ne yapacağı Kur’an’da ayrıntılı bir şekilde anlatılmış, Allah Resulü de bunu en güzel şekilde örneklendirmiştir. 
Hal bu iken Müslüman’ın başka din mensuplarını razı etme adına onların halleriyle hâllenmesi nezaket değil şahsiyetsizliktir. 
İslam tarihinde bu tür şahsiyetsizliklere verilecek tek bir örnek bile yoktur. Müslüman, Kur’an ile hallenir ve örnek olarak en güzel tebliğini yapar. 

SÖZCÜ, YAHUDİLİK HARİÇ TÜM İLAHİ DİNLERİN DÜŞMANISözcü’nün Ak Parti’ye olan husumetinin altında İmam Hatiplerin açılması, Kur’an Kursları’nın aktif çalışması, Başörtüsü’nün kamuda serbest olması kadar dindar kadroların bürokrasiye atanmasının önemli bir etken olduğu biliniyor. 

Sözcü, İslam dini kadar “Femen papaz kaçırttı” manşetiyle Avrupa Parlamentosu’nda konuşma yapması beklenen Papa’ya engel olmak için Femen grubunun kaçırdığı papazı haber yapmadaki amacı ne idi? 

“Vatikan’da ki rahip eşcinsel, 848 papaz sübyancı çıktı, Vatikan’da cinsel taciz” manşetleriyle Sözcü neyin peşindeydi?
Sözcü Gazetesi acaba neden İsrail ve Yahudilik aleyhinde tek bir haber yapmaz?

İsrail Türkiye ilişkilerinin bozulduğu 2010 yılında İsrail’in Türkiye Büyük Elçisi Gaby Levi’nin Sözcü Gazetesi’ni ziyaret etmesi bu dostluğun bir göstergesi olabilir mi? 

EMİN ÇÖLAŞAN’IN HEDEF GÖSTERDİĞİ İMAM’I NE YAPACAĞIZ?


“Hoop dedik İmam efendi” başlıklı köşe yazısında adı geçen Balgat Camii İmamı Elvan Bal, Emin Çölaşan’ca hedef gösterilirken gerçekten kendine hakaret edilmesinden dolayı mı yoksa Diyanet’i eleştirmek veya İmamları aşağılama amaçlı mı günlerce haber yapıldı?

Elvan Bal’ın yaptığı hakaret sadece Emin’e iken Ortaköy Camii’nin imamının hem de tüm Diyanet personeli ve Müslümanları bağlayan hatasının haber yapılması neden Sözcü’yü gerer anlamış değiliz.

CELAL GÜZELSES’İ HATIRLADIN MI SÖZCÜ?


Yılmaz Özdil’in “Ezan” başlıklı yazısında konu edilen bir imamdır Celal. Güya Atatürk’ün huzurunda kaside söyler ve Atatürk’ün telkiniyle şarkıcılığa soyunur Celal ve sonra bir çok sanatçıya örnek olur. 
Sözcü’nün imamı yeri geldiğinde şarkı söyler, yeri geldiği karı oynatır, pavyona gider, içki içer, zina yapar yeri geldiğinde de Hanuka’da haham ile birlikte mum yakar.

Ortaköy Cami İmamını övmek adı altında ne yaptığınızı ve ne yapmak istediğinizi çok iyi biliyoruz. Sözcü gibi bu vatan üzerinde operasyon yapmak isteyenlerin karşısında artık dinihaberler.com’da var ve olmaya da devam edecek. 
Saygılarımızla…


İŞTE SÖZCÜ GAZETESİNİN HABER SİTEMİZ HAKKINDA YAPMIŞ OLDUĞU HABER

Museviler’in Hanuka Bayramı’nda mum yakan imam Bilal Doğan aktrollerin linç kampanyasına uğradı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun kutlama mesajları yayınladıkları Museviler’in Hanuka Bayramı’nda mum yakan imama linç kampanyası başlatıldı.

Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlardan üst düzey temsilcilerin de katıldığı ve ilk defa devletin katılımıyla gerçekleştirilen Hanuka Bayramı’nda hahamla birlikte geleneksel bayram mumu yakan imam Bilal Doğan, trollerin hedefi haline geldi.

Büyük Mecidiye Cami İmamı Bilal Doğan, Beşiktaş Müftüsü’yle birlikte katıldığı kutlamalarda, Ortaköy Sinagogu Hahamı Akaali Rav Naftali Haleva ile birlikte şamdandaki mumları yakmıştı.

SEN MİSİN MUM YAKAN


Başta Milli Görüş cephesi olmak üzere, AKP’ye yakın kesimlerden de Doğan’ın mum yakması tefe konuldu. Diyanet’le ilgili haberlere yer veren “Dinihaberler” adlı sitede de imam Doğan’a ‘’Kepazelik” başlıklı bir haberle yüklenildi ve “Diyanet, gereğini yapsın” diye hedef gösterildi.

Diyanet Alo Fetva Hattı ise, ayrıntılarda dikkatli olmak kaydıyla, başka bir inanca ait ritüellerde, o inanç mensuplarına da saygı gereği eşlik etmenin bir sakıncası olmadığını savundu. Fetva Hattı, “Papa da ülkemize geldiğinde, namaz kılar gibi duruş sergiledi. Namaz mıydı değildi, onların inancında var mıydı, yoktu. Ama, başkalarının inancına saygı adına bu tür hareketler olabilir. Yeter ki kendi inancı dışına çıkmasın” dedi.


Son Güncelleme: 27.12.2015 10:06
Anahtar Kelimeler:
DiyanetSözcüİslamHaber
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahiim ünver 2015-12-27 15:35:52

Admin söz e ne dert anlatiyorsun
Mumcu imam istemiyoruz