Öne Çıkanlar diyanet dinihaberler Balıkesir İl Müftü Vekili Mehmet Nurlu diyanetten duyurular Kürtçe meal
banner222

Nurcular hiç bu kadar eleştirilmemişti!
banner221
Nurcular, büyük bir panik içindeler.

Feto darbesi ile bir anda Sait Nursi’yi veya nurculuğu kurtarma derdine düştüler. Çünkü Sait Nursi, Gülen’in hocası…

İlk ve en büyük “diyalogcu” Sait Nursi’dir. 1950’de Papa XII. Pius’a mektup yazarak, Rusya’ya karşı(güya dinsizliğe karşı) birlikte mücadele etmeyi teklif etmiş  ilk NATO’cu ilk ‘yeşil kuşak’çı sözde hocadır.

Gülen ne yaptıysa, hocasını taklit ettiği için yapmıştır. Sait Nursi’de darbecidir mesela. Abdulhamit’e yapılan darbe teşebbüsünün içinde o çıkmıştır.

ABD ile olmaya Gülen “Ehven-i Şer” demiştir, hocası Sait Nursi’de aynı şeyi demiştir. NATO’nun Sait Nursi eksenli kurduğu “yeşil kuşak” Gülen ile devam ettirildi.


Şimdi, ABD Gülen’i neden besliyor anladınız mı?

Hangi güçle dünyanın dört bir yanına okul açtığını anladınız mı?

Adam NATO’ya kökten bağlı!

ABD, neden versin derin NATO elamanını?

Ve şuan, iktidarın Feto’ya karşı verdiği mücadelede, Sait Nursi’yi kurtarma gayretlerinin, ABD’den bağımsız olduğunu düşünmeyin derim. Nurculuğa yeni bir Gülen veya ağlayan aranıyor.

Basit bir soru soruyorum:

Nursi nerede yatar?

Devletin bütün kaydı kuydu ellerinde olanlar, neden bir Sait Nursi mezarı gösteremezler?

Veya Nurcular, iktidardan neden böyle bir şey istemezler?


Dersim olaylarını gündeme taşıyanlar, neden Sait Nursi mezarı hakkında konuşmazlar?

Rahmetli Altındal, aracımla evine bıraktığım bir akşam, Nursi’nin Vatikan’da yatıyor olabileceğini söylemişti.

Basit bir soru daha sorayım: Sait Nursi neden hacca gitmedi?

Dünyaya okullar açan Gülen’in hacca gitmemesi, hocası Sait Nursi’yi örnek aldığından olamaz mı?

Tıpkı evlenmemesi gibi?

Evet, ne Nursi, ne de Gülen hacca gitmemişlerd
ir.

Neden?

İslam’ın beş şartından bir değil mi hac?

Nursi’nin parası yok diyelim, peki Gülen’in de mi yok? Kaldı ki, Sait Nursi’nin parasız olduğu da söylenemez. Abdulahamit’in üniversite kurması için verdiği parayı yediği de önemli iddialar arasındadır.

Kısacası Sait Nursi arka ayağını kaldırmış, Gülen ön ayağını basmış. Bu kadar izinde “sağlam” yürüyen bir talebe!

Şimdi bu talebe sakat çıkınca, hocasını kurtarma derdine düştüler. “Zaman imanı kurtarma zamanı!” olmaktan çıkıp, birden, Sait Nursi’yi kurtarma zamanına dönüşüverdi.


Onlara bir tavsiyem var: Sait Nursi’yi değil, imanınızı kurtarın!

Sait Nursi kitabına değil, Allah’ın kitabına sarılın!

Sait Nursi sözlerine değil, Peygamberin mübarek sözlerine kulak verin!

Sait Nursi kendini kurtarsın önce!

Tabi ölüp gittiği için, bu da imkânsız. Tövbe kapısı ölenler için kapalı ama siz yaşayan ölüler için açıktır.

Lütfen tövbe edin!


Sık sık şahadet getirip, iman tazeleyin!

Allah’ın dinleri yoktur. Hak olan sadece İslam’ı var. Tövbe edip iman tazelemek her Müslüman için gereklidir. İnsanız hata ve günaha düşeriz, önemli olan küfre düşememek.

İslam’dan başka din edinenler, Kur’an’a “paralel” kitap edinenler, hadislere “paralel”, SÖZLER dinleyenler emin olun, imanlarını kurtaramazalar.

Gülen’in “diyalog’la papazları “Müslüman” etmediğini ama aslında tam tersinin olduğunu söylediğimizde bizlere Gülen savunması yapanlar 15 Temmuz’da gördüler gerçekleri.

Din ve imanımıza “Nurculuk” darbesi indirilmesine artık müsaade etmeyin. NATO’nun FETÖ darbesini aldıktan sonra NATO’nun “Sait Nursi ile devam” oyununa kimse gelmesin.

Soruyorum, Türk ve Müslüman olan herkese: Hıristiyan şehit olur mu? Olmaz. Peki, “olur!” diyen Müslüman kalır mı?

İşte Sait Nursi, Anzaklar’ın “şehit” olduğunu iddia eden en büyük nursuzdur. Bırakın âlimi, önce Müslüman olsunlar be!..

Mehmetçiğin imanını Çanakkale’de boğmaya gelirken boğulan Anzaklar, İngiliz’e askerlik yapan Hıristiyanlardı.

Bunlara neden “şehit” diyor bu nursuzlar, hiç düşündük mü?

İngiliz gemisine binen kendilerine “Alim” densin diye!

Ölürse şehit, kalırsa alim!

İngiliz dişine göre İslam!

Bugün de, ABD dişine göre İslam!

Kürt Teali cemiyetini kur'an üçüncü adamdır Sait Nursi. Bu kadar kafi, öyle her nursuz bana kızmasın, dökerim belgeleri bak!


Kaynak: yenimesaj.com.tr
Yusuf Karaca

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa Deniz@ 4 ay önce

Yusuf Karaca'nın Said Nursi Düşmanlığı Nereden geliyor acaba.!
Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Risale-i Nur Kitaplarını Tetkik ederek Resmi bir şekilde basıyor ve tavsiye ediyor, doğru bir kaynak ve Tefsir olarak, hem de Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamız basında ve konuşmalarında hep Tavsiye ediyor ve okunmasını istiyor da bu Yusuf Karaca'ya ne olmuş ki Diyanetin tersine saçma sapan iftiralarda bulunuyor.
Veya Diyanet camiasından daha mı iyi biliyor ki onlara zıt beyanatta bulunuyor. Kur'an-ı ve sünneti tavsiye edeceğine dinimizin o güzel ahlakını yaşamaya baksın. Kur'anın yasakladığı kötü ahlâkı bıraksın.
Yazmış olduğu Safsata ve iftiraları Said Nursi'nin bir defa Risale-i Nurdan Kuran hakikat ve ispatlarını insaflıca okusa idi böyle iftiradan yerin dibine girecek idi.
Ve Said Nursi'nin Risale-i Nur eserlerini okuyarak doğru bilgiye ulaşmalarını tüm okur sahiplerine tavsiye ediyorum. Bazı kişiler kendi bozuk aynası ile bakıyorlar bu gibi meselelere.
Din düşmanlarının konuştuğu gibi konuşmak ve şuursuzca küfre yardım etmek, İslamoğlu gibi nesiller mi yetiştirmek istiyor Yusuf Karaca.
Eserleri ile Kur'a'nın mucize olduğunu anlatan, Resûlullah’ın sünnetlerine harfiyyen uyan ve uymamızı isteyen Said Nursi Hazretlerine bu insafsızca saldırış niye.?
Onun için mi Said Nursi Tek parti döneminde (1925-1950) Hapishanelerde çürütülmek istendi, yüzlerce suikast ve 19 defa Zehirlenmesi din düşmanları ile beraber olduğu ve onlar gibi yaşadığı için mi bu kadar zulüm ve işkencelere maruz kaldı ?
Ve terörist başı Gülen ile aynı kefeye koymak şahsi kin ve düşmanlığın ve iftiranın böylesi olsa gerek.! Fetöcüler, Said Nursi'ye ve Nur Talebelerine hep ZIT hareket ettiler. Fetö hareketinin ve onları yöneten Avrupa Zalimlerinin hedefi ve planı değil mi Said Nursi ve Nur Eserlerini ve Nurcuları bitirmek, kötülemek, kötü göstermek ve Türkiye'de ki dini faaliyetleri bitirmek?
Şimdi soruyorum : Yusuf Karaca, fetöcüleri yönetenden farkın Ne?
Veya kimin yanındasın?
Veya diyanethaber neden ve nasıl ve hangi mantıkla böyle haberleri yayınlıyor?
Veya Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hocamız bunları görmezlikten mi geliyor?

Avatar
Ali 4 ay önce

Bu yazıya ancak susulur edebimiz müsade etmiyor

Avatar
Hasan 4 ay önce

Dök belgelerini de görelim. Yalan konuşma en başta sana şunu söyleyeyim fetö, said nursinin talebesi değil.iddaların hep varsayım ve öncüleri tutarsız matvi kıyas kimi kandırıyorsun

Avatar
Misafir 4 ay önce

Said nursi papaya bir mektub yollamistir. Bu mektub risalei nurda da vardır. Mektubla beraber yazdığı risalelerden mektubattaki 19. Mektub(ha.muhammedin mucizeleri) ve sözler kitabından 25.söz(kuranın mucizeleri). Yani papaya mektub gondermedeki amacı apaçık belli. Bunu başka tarafa çekmeyin lütfen.

Avatar
rnk 4 ay önce

Yazik bu yazara..mufteri..bir din alimine iftira atiyor..

Misafir Avatar
taha yasin 4 ay önce @rnk

said nursi ve nur talebelerine şeytanın bile aklına gelmeyecek.düzmece iftiralarda bulunmuşsun.seni Allaha havale ediyorum.

Beğenmedim! (5)
Avatar
Nurcular Bunu Ciddiye Bile Almaz 4 ay önce

Bu yenimesaj nurcular in gündeminde bile değil. Bunlar Risale-i Nur anlamaktan uzak. Ama gene de Said Nursi elestirilmez diye bir şey yok. Fakat delilsiz olursa sadece iftira ve fesad olur.

Misafir Avatar
Ömer ŞEMSİ 4 ay önce @Nurcular Bunu Ciddiye Bile Almaz

..............en güzel cevap sükuttur...yazık, çok yazık, nasıl vicdan, nasıl akıl, nasıl izan ve nasıl iman.....bu herif bunca iftira ve asılsız isnatların cevabını ahirette nasıl verecek? keşke tevbe etse bari yazık.

Beğenmedim! (8)
Avatar
dava 4 ay önce

senin heydo kimin adamı onun boyalı abusen kemteriren meymenet yüzü belli değilmi.

Avatar
as 4 ay önce

yeni mesaj gazetesi kimin gazetesidir bellidir

banner220