banner222

O müftü Mescid-i Dırar da cuma namazı kıldırdı
banner221
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK


 SÜMERPARK'TA  MESCİD-İ DIRAR

Her fırsatta Dine ve Müslümanlara ait değerlere saldıran eli kanlı terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'liler Diyarbakır Sümerpark'ta Cuma Namazı kıldırlar. Halbuki daha önce "Diyaneti Kaldıracağız" diyenler  "Din Kültürü" dersini kaldıracağız diyenler, Hz Peygambere karikatürlerle hakaret edenler. Camileri ateşe verip cami hoparlöründen terör örgütü marşı çalanlar, Kudüs Yahudilerindir diyecek kadar dinden habersiz HDP'liler ellerinde  Vatan evlatlarının kanıyla şimdi utanmadan kalkmışlar meydanlarda Cuma Namazı kılıyorlar. Sanki yıllardır Namaz kılıyormuş gibi bir de herkes Namazı bitirdikten sonra Kıyamda "Sofu " pozu veriyor densizler. Bir defa Cuma Namazı ümmeti Muhammedle beraber kılınır. Dinsiz ateist, sosyalist ve dağlarda namazla alay eden teröristlerin savunucunları hangi yüzle Cuma namazı kılıyorlar.

Bugün Sümerpark'ta kılınan Cuma Namazı ile Sur'da halkı yürüyüşe çağıran HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çağrısına kulak vermeyen Diyarbakır halkını güya yanına aldığı eski Müftüyle örgüt mensuplarının dindar  olduğu imajını vererek kaybolan itibarlarını yeniden kazanmak çabası olarak değerlendiriliyor.

Yıllarca Diyarbakır'da İl Müftülüğü yapmış, "HDP Zerdüşt Partisi de olsa Aday Olurdum" diyen Nimetullah Erdoğmuş da eli kanlı terör örgütü yandaşları adına hutbe okuyor. Yazdığı kitaplarla Dini ve Allah'ı inkar eden Abdullah Öcalan'ın yolunu takip eden, Asker ve polisleri şehit eden teröristler için meydanda dua ediyorlar.  Bu namaz tıpkı Müslüman olmadıkları halde Müslüman gibi mescid yaptırıp Hz Peygamberimizi mescidde Namaz kılmaya çağıran Münafıkların Mescidi Mescid-i Dırar'a benziyor. Yeryüzü bana mescid kılındı buyuran Hz Peygamber için tüm yeryüzü mescid iken bozguncu münafıkların yaptırdığı yerde "Orada asla Namaz kılma" ihtarıyla karşı karşıya kalıyor. Çünkü adı mescid olduğu halde orası fitne fesad odağı ise oranın ismi ancak Mescidi Dırar'dır.

Nedir Mescidi Dırar: Hz. Peygamber Tebük'e giderken Medine'ye bir saat uzaklıktaki Ziyevan köyüne geliniğinde münâfıklardan bir heyet gelerek: "Ey Allah'ın Resulu! Biz hastalar ve Kuba mescidine gelemeyenler için özellikle yağmurlu gecelerde namaz kılmak üzere bir mescid bina ettik. Teşrif edip burada namaz kıldırsanız, hayır ve bereketle dua buyursanız" dediler. Hz. Peygamber bunun dönüşte olabileceğini söylemişlerdi. Bunun üzerine Tebük dönüşü bu sözü Allah elçisine hatırlatıp yeni yapılan mescide gelmesini rica ettiler.

Bu mescid Ebû Âmir Fâsık adlı bozguncu münafık ve fasığın teşviki ile münafıklarca Kuba Mescidinin cemaatını bölmek niyetiyle yapılmış ve Hz. Peygamber'e suikast düzenlemek üzere içi silâhla doldurulmuştu. Hz. Peygamber bu mescide gitmeye hazırlanırken Cebrail (a.s) gelerek durumu haber verdi.

Kur'an-ı Kerîm'de bu mescidden şöyle söz edilir:

Zarar vermek, inkâr etmek, müminlerin arasını ayırmak ve daha önce Allah ve Resulune karşı savaşanlara gözetleme yeri hazırlamak üzere bir mescid yapanlar; "Biz sadece iyilik yapmak istiyorduk" diye yemin ederler. Allah da şahittir ki bunlar yalancıdırlar" (et-Tevbe, 9/107). "Ey Muhammed! Bu mescidde asla namaz kılma. Şüphesiz ki, başlangıcından itibaren takva üzere kurulan mescidde (Kuba mescidi) namaz kılman daha hayırlıdır. O mescidde kendilerini maddî ve manevi kirlerden temizlemeyi seven adamlar vardır. Allah temizlenmek isteyenleri sever" (Tevbe, 9/108)

   

Bunun üzerine Hz. Peygamber ashab-ı kiramdan Mâlik b. Dehsan ile Ma'n b. Adiyy (r. anhümâ)'yi Mescid-i Dırar'ı yıkmak üzere gönderdi. Bu sahabeler mescidi yakıp yıktılar. Böylece kötü amaç için bina edilen bir mescid ortadan kaldırılmış oldu (bk. İbn İshak, İbn Hişâm, Sîre, III, 71; İbn Sa'd, Tabakât, III, 540 vd; İbn Kesîr, Muhtasar Tefsîr, II, 169; Kâmil Miras, Tecrîd-i Sarih, X, 422).Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Denizli horozu 1 yıl önce

Ama bunca zulme rağmen bir güzellik bulup namaz kılmışlar. İnşaAllah bu namaz gösterişten uzak samimi bir namaz olur ve hdp lilerin dönmesine vefile olur.Çunkü Namaz insanı kötülüklerden alıkoyar. Diyor peygamberimiz( sav )

Avatar
araci 1 yıl önce

O namaz namaza alıkoyar

Avatar
Seher 1 yıl önce

Diyanet bu pisliği atsin çöpe neyi bekliyor bunların din diye bir derdi yok bunlar munafik

Avatar
37000 1 yıl önce

siz hala bu adama müftümü diyorsunuz

banner220