Referandumda "tarafsız olun" çağrısı yapmak "HAYIR" diyenlere destektir

Referandum sürecinin başladığı bu günlerde şer cephesinin ekmeğine yağ sürercesine kişinin, "Din adamı evet mi, hayır mı demeli?" diyerek Diyanet personelinin rengini belli etmemesi gerektiğine dair yazdığı yazı, Diyanet camiasında infiale yol açtı

Referandumda "tarafsız olun" çağrısı yapmak "HAYIR" diyenlere destektir

Referandum sürecinin başladığı bu günlerde şer cephesinin ekmeğine yağ sürercesine kişinin, "Din adamı evet mi, hayır mı demeli?" diyerek Diyanet personelinin rengini belli etmemesi gerektiğine dair yazdığı yazı, Diyanet camiasında infiale yol açtı

30 Ocak 2017 Pazartesi 09:19
Referandumda "tarafsız olun" çağrısı yapmak "HAYIR" diyenlere destektir

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Önümüzdeki günlerde ülkeyi "krizden, terörden, borçtan, hasta adamlıktan, sömürge anlayışından, tarihi inkarcılıktan, aşağılanmaktan…" kurtaran bu iktidarın üçüncü kez önümüze koyacağı referandum sandığıyla karşılaşacağız.

İlk sandık, Cumhurbaşkanlığı oylaması idi. Yüzde 68,95 gibi rekor bir oy ile destek gördü.

İkincisi tüm FETÖ ve haçlı maşası solun inat, inkar ve karşı propagandasına rağmen yüzde 58 kabul oyu ile gerçekleşti.

Üçüncü referandum için geri sayım başladı.

BU REFERANDUM MİLLETİN SİYASİ İRADESİNİN TEMSİLİ İÇİN EN BÜYÜK FIRSAT

Bu referandum parlamenter sistemle boşa geçen yılların telafi edilebilmesi için millete büyük bir fırsat sunacak.

Malum parlamenter sistem, koalisyonlarla zaman kaybına neden olmuş, yapılan darbelerle kesintiye uğramış, ülkedeki çift başlılık vesayetçi yapılara fırsatlar sunmuş, terör ve mafyavari çetelerin üremesine neden olmuş… SONUÇ olarak halkın iradesinin tam anlamıyla meclise yansımasına imkan tanımamıştı.

Parlamenter sistem aynı zihniyetin ürünü olan Bülent Ecevit ile Ahmet Necdet Sezer’i karşı karşıya getirmiş, farklı görüşte olan Recep Tayyip Erdoğan ile Ahmet Necdet Sezer’in ise karşı karşıya gelmesi bir tarafa Sezer’in yersiz ideolojik inatlaşması nedeniyle onay vermediği atamalarla devlet adeta duraklama dönemine girerek vekâletle yönetilmesine neden olmuştu.

RAHMETLİ ERBAKAN PARLAMENTER SİSTEMİN KURBANI OLDU

Rahmetli Necmettin Erbakan parlamenter sistemin azizliğine uğramayıp 5 yıl iktidarda kalma imkanı olsa idi iktidardan el çektirilemeyecek. Sonuçta bu gün D-8’ler kurulmuş olacak, İslam İşbirliği teşkilatı tam kapasite çalışarak büyük ihtimalle haçlıların Ortadoğu’daki sömürü çarkları kırılmış olacaktı.

28 Şubatından 15 Temmuz darbe girişimine kadar ülkede vatandaş aleyhine yapılan tüm şer girişimlerin var olma nedeni çift başlılığa müsaade eden parlamenter sistem...

15 TEMMUZ’DA DARBEYE DUR DİYENLER “EVET”; DARBEYE DESTEK OLANLAR “HAYIR” CEPHESİNDE

15 Temmuz’dan sonra safların iyice belirginleşmeye başladığı bu dönemde “EVET” diyenlere bakıldığında meclisteki partilerden Ak Parti ile MHP’nin doğrudan destek verdiği görülüyor.

Siyasi yelpazede bulunan liderlerden Rahmetli Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Turgut Özal, Alparslan Türkeş ile her ne kadar darbecilere karşı durmasa da Süleyman Demirel’in başkanlık sistemini arzuladıkları ama bir türlü gerçekleştirme imkanı bulamadıkları biliniyor. Bu liderlerin tamamının varisleri bu referandumda EVET diyeceklerini bir bir açıkladılar.

Kısaca söylemek gerekirse bu cephe aynı zamanda 15 Temmuz darbesine canı pahasına dur diyenlerden oluşuyor.

“HAYIR” cephesinde ise CHP, HDP, PKK, MLKP, DHKP-C, FETÖ, İsrail, Haçlı Batı ve Amerika bulunuyor. Malum bu cephenin en büyük özelliği darbe girişimini televizyon başında sevinçle karşılayanlardan oluşuyor.

“TARAFSIZ OLALIM” DEMEK “HAYIR” OYU VERENLERE ÖRTÜLÜ DESTEKTİR

Referandum sürecine girdiğimiz bu günlerde hemen hemen herkes oyunun rengini belli ederken bu arada “EVET”çiler cephesinde görünüp “HAYIR”cılara çalışan bazı müftü, müftü yardımcısı, hoca ve alim kılıklı müsveddelerin ipe sapa gelmez açıklamaları ve yazılarına şahit olmaktayız.

Resme bakıldığında yapılacak oylamanın sıradan bir referandum olmadığı, ülkenin istikbalinin söz konusu olduğu ortada iken bu durumda bir müftü yardımcısı, “DİN ADAMININ REFERANDUMDA EVET VEYA HAYIR ŞEKLİNDE OYUNUN RENGİNİ BELLİ ETMESİNİN DOĞRU OLMADIĞI, GÜNAH OLDUĞU, DÜŞÜNCESİZLİK OLDUĞU…” şeklinde yaptığı açıklama ile resmen “HAYIR” cephesine destek vermeye başladı.

Zaten sözlerinden ve yazılarından anlaşıldığı kadarıyla ülke her an işgal edilme riski ile karşı karşıya iken 20 yıldır gitmediği sandık açıklamasıyla bu müftü yardımcımız, kullanmadığı oy ile zaten işgalcilere destek vermişken referandumda evet demesi kendisinden elbette beklenemez.

BU SANDIK SİYASİ BİR OYLAMA DEĞİLDİR

Bu sandık, siyasi partilerin seçileceği Genel Seçim ve ya Belediye Başkanlığı sandığı değildir. Bu sandık ülkenin geleceğinin, elde edilen kazanımların, yapılan yatırımların, mazlum milletlere yardım edebilmenin, var ya da yok olmanın oylamasıdır.

Bu sandık siyasi bir oylama değilken ülkenin motor gücü olan Diyanet İşleri Başkanlığı personelini “REFERANDUM SÜRECİNDE TARAFSIZLIĞA” çağırmak eğer düşüncesizlik ve ahmaklık değilse aleni olarak zalime, şer cephesine destek olmaktır.

Bu referandum sürecinde “HAYIR” cephesinde yer alan FETÖ, PKK, DHKP-C, İsrail ve haçlı batının, Diyanet personeline “TARAFSIZ OLALIM” çağrısı yapan bu müftü yardımcısının açıklamasına sevineceği başka açıklama olabilir mi?

TARAFSIZ OLUN DEMEK CUMHURBAŞKANINA REST ÇEKMEKTİR

“DİN ADAMININ EVET YA DA HAYIR DEMESİ DOĞRU DEĞİL” şeklinde yapılan açıklamalar, 15 Temmuz’da milleti için kelleyi koltuğa alan ve ülkeyi haçlı işgalinden kurtaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı referandumda yalnız bırakmaya bir çağrı olduğu kadar Cumhurbaşkanı’na bir rest çekme girişimidir.

TERÖR ÖRGÜTLERİ DAHİ KONUŞACAK İMAMLAR SUSACAK ÖYLE Mİ?

PKK ve FETÖ’nün fikir beyan edip “HAYIR” kampanyaları başlattığı bir anda "Oyunuzun rengini belli ederseniz camiye gelen cemaati kaçırırsınız" gibi absürt bir bahane ile Diyanet personelini susmaya davet etmekle 15 Temmuz'da "Darbe yapıyoruz. Ezanları ve selaları susturun ve milleti uyandırmayın!" deyip Din görevlilerini susturmaya çalışan darbeciler arasında bir fark yoktur.

Bu müftü yardımcısına sormak gerek, "Bu güne kadar kaldığı tarafsızlık aldatmacası sonucunda mı Diyanet güçlenip cami cemaatinin sayısı arttı. Yoksa 14 yıldır darbecilere galip gelen iktidarın galibiyeti sonrasında mı Diyanet güçlenip cami cemaatinin sayısı arttı?"

İyi ki bu tarafsız olalım diyen kompleksli zihniyet, Allah Resulü’nün döneminde yoktu.

Yoksa bu kafa, “Aman Münafık Ubey bin Selul’un hoşuna gitmeyen şeyler konuşmayalım. Sonra mescide gelmez” diye tebliğ etmekten dahi uzak durabilirdi.

Allah Resulü, Medine’de bir avuç Müslüman ile birlikte çepe çevre kafirlerle kuşatılmasına rağmen İslam’ın tüm ve emir ve nehiylerini "kim beğenir ya da beğenmez, kim camiye gelir ya da kaçar..." hesabı yapmadan tavizsiz yerine getirmiştir.

15 TEMMUZ’DA DARBEYİ DURDURANLAR REFERANDUMA OMUZ VERECEK

15 Temmuz’da okuduğu ezan ve selalar ile milletin önüne düşüp darbecileri durduran Diyanet personelinin referandum sürecinde de aynı kahramanlığı yapması bu güne kadar elde edilen kazanımlar adına bir borçtur.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu referandum siyasi bir oylama olmayıp herkesin kendi oyunun rengini belli edebileceği, sosyal medyada çok rahat paylaşımlar ile propagandasını yapabileceği bir oylamadır.

28 Şubatta ülkenin düştüğü o hazin duruma düşmeme,  dünyanın dört bir tarafında ezilen ve Türkiye’nin yardımını bekleyen mazlumlar adına bu referanduma tüm Diyanet camiası dört elle sarılıp “EVET” demeli ve bu konuda da milleti ikna etmelidir.

“TARAFSIZ OLALIM” diyenler unutmasın ki bu referandum, “EVET” ile geçmezse o camiye gelmemesinden korktukları cemaat bir tarafa 28 Şubat öncesine ülkeyi döndürmek isteyenler buldukları ilk fırsatta yapacakları çalışmalar sonucunda camiye gidecek imam dahi bulamayacaklardır.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 30.01.2017 09:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhafaza ettiğim tek şey kâr'ımdır medyası 2017-02-02 16:33:18

demokratik bir ülkedesin. lakin hayır deme tercihin yok. tarafsız kalma tercihin yok. hayır dersen darbecisin. hainsin. tarafsız kalırsan haine destek vermiş oluyorsun.evet dersen vatanseversin. şu durumda referandum %51 ile kabul edilirse geri kalan %49 hain darbeci oluyor, olacak.. bu şekilde haber yapan sitenin adında din ifadesi var.din istismarına müthiş müşahhas bir örnek..

Avatar
ahmet 2017-01-30 21:59:17

ben şunu merak ediyorum,10 sene sonra 20 sene sonra sn.cumhur başkanımız ebedi aleme göç etti [rabbim uzun ömürler versin] arkasından necdet sezer gibi birisi cumhur başkanı seçildi ozaman ne olacak halimiz..

Avatar
vaiz 2017-02-05 13:06:56

memura siyaset yasak kendinize gelin, biz camide hayır diyene de evet diyene de vaaz veriyoruz, böyle ötekileştirirseniz ileride iç savaşa zemin hazırlarsınız. demokraside isteyen istediği gibi iradesini kullaanır. Allahın verdiği iradeye kimse ipotek koyamaz

Avatar
il müftü yrd. 2017-01-29 23:48:41

Mustafa Aydın
25 Ocak, 14:13 · Aydın ·
Güçlü bir Türkiye için ben de varım, sen de var mısın?

Misafir Avatar
yorum 2017-01-30 11:39:10 @il müftü yrd.

gerçekten müftü yardımcısı mı?

Beğenmedim! (1)
Avatar
Muhammet iriş 2017-01-30 14:19:11

Başbakanların idam edilmemesi için,
Cumhurbaşkanlarının Başbakanlara Anayasa Kitapçığı Fırlatmaması için,
Koalisyonsuz bir Türkiye için,
2023 Hedefini Yakalayan bir Türkiye Görmek için,
Allahın izniyle EVET EVET EVET

Avatar
Kaorer 2017-01-31 17:33:23

darbeyi yapanlar da dinci değilmiydi? hepinizde onlara yol açmadınız mı?

Avatar
Vatan 2017-01-29 11:55:18

Kardeşim yıllarca bu ülkede başkalarının tasalludu tasarrufu altında yaşadık şimdi bunlardan kurtulmamız için RABBİM bize güzel bir nimet lütfetti bunu değerlendirmemek nankörlük olur. Tarafsız olmak yok.Tarafsız olmak MÜSLÜMAN için söz konusu değildir Müslümanın tarafı bellidir hak için mücadele neredeyse müslümanın tarafı orasıdır vesselam Rabbim evetlerimizi şimdiden hayırlı uğurlu eylesin

Avatar
Mücahit 2017-01-29 09:29:18

Evet güzel bir yazı olmus