Sömürge zihniyetinin sembolü, Onuncu Yıl Marşı

Sömürge devletlerinin en bariz özelliği yapmadığı işlerle yapmış gibi övünmek, olmayanla sevinmek...

Sömürge zihniyetinin sembolü, Onuncu Yıl Marşı

Sömürge devletlerinin en bariz özelliği yapmadığı işlerle yapmış gibi övünmek, olmayanla sevinmek...

26 Haziran 2016 Pazar 17:36
Sömürge zihniyetinin sembolü, Onuncu Yıl Marşı
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Faruk Nafiz Çamlıbel ile Behçet Kemal Çağlar’ın yazdıkları ve Cemal Reşid Rey’in bestelediği Onuncu Yıl Marşı polemiği anayasa ve kemalist zihniyet bu milletin hafızasından silinmeden bitecek gibi değil. 

28 Şubat'ta milletin gözüne sokulurcasına inatla her ortamda söylenen bu marş, İslam karşıtlarının sembolü haline gelmişti.

Onuncu Yıl Marşı'na ilk resmi tepki Bolu Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'den geldi. Cengiz resmi törenlerde Onuncu Yıl Marşı'nın çalınmasını yasakladı.

Bu yasağı kırmızı görmüş boğa gibi algıyan Kemalist kesim Cengiz'in soy kütüğünü çıkarırcasına karalama kampanyalarına girişti. 

Bu girişimi Kemalistlerden büyük tepki çeken Yusuf Cengiz’e destek için Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak çalışan Fatih Aka, ‘change.org’ adlı internet sitesinden destek geldi. 

‘Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz yalnız değildir’ kampanya başlatan Fatih Aka, "Darbeci zihniyetle başlayan ve halen eski alışkanlıklarını sürdürme eğilimi gösteren Kuzey Korevari yaklaşımlara karşı medeni cesaret göstererek, mantığın emrettiğini insanlara bir kez daha hatırlatan ve milli marşımızın yerine ikame edilmeye çalışılan her türlü girişime karşı onurlu bir duruş sergileyen il müdürünü muhatap alan linç girişiminde yalnız olmadığını göstermek için tüm vicdan sahiplerini destek olmaya çağırıyoruz" sözleriyle kampanyaya destek istedi. 

Tamamıyla faşist kafayla yazılmış bir şiir Onuncu Yıl Marşı...

Çıktık açık alınla on yılda her savaştan,
On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan;
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan;
Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan.

Türk’üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi,
Türk’e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri!


Ortada twitter gençliği ile Gezi Parkında ortalığı yakan yıkan gençlerden başka Kemalizmin yetiştirdiği bir genç yok. Bu arada Kemalizmin yetiştirdiği yaratılan genç DHKP-C ile PKK ise gerçekten böyle bir utanç verici gençliği yaratmak olsa olsa Kemalistlere nasip olurdu ve öyle de oldu. Dünyada bilimsel anlamda esamemiz okunmasa da Kemalizmin yetiştirdiği terör örgütlerimiz dünyada bir numara...

Yurtta örülen demir ağlar Abdülhamit Han'ın eseri. Gerisi ise Ak Parti'nin...


Çizerek kanımızla öz yurdun haritasını,
Dindirdik memleketin yıllar süren yasını.
Bütünledik her yönden istiklal kavgasını;
Bütün dünya öğrendi Türklüğü saymasını.


Kanla sınırları çekenlerin çocuk ve torunları bir bir İstiklal Mahkemelerinde sallandırıldı. Memleket Kemalistlere kadar bağımsızlık mücadelesi verirken Kemalistlerle birlikte batının tam bir sömürgesi oldu. Sömürge haline gelen devletle biten savaş, barış ise ne mutlu kendini kandıran Kemalistlere. 

Kimsenin Türklüğü falan saydığı da yok. Avrupa Birliği'ne dahi 50 yıldır giremeyen bir ülkeyiz. 5 milyar dolar için Ecevit'in Amerika'da hazır olda duruşu unutulacak gibi değildi. PKK karşısında tüm dünyanın Türkiye'yi yalnız bırakmasını "Türklüğü saymak" olarak anlayacak Kemalist-laikçi-Solculardan başka çıkacak saftirikte yeryüzünde bulunmuyor. Görüntüye bakılacak olursa dünya, bizim liderlerden çok Abdullah Öcalan'ı, Türklükten çok PKK'yı sayıyor. 

Örnektir uluslara açtığımız yeni iz;
İmtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz.
Uyduk görüşte bilgi, gidişte ülküye biz;
Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz.


İslam'ı kaldırıp koskoca imparatorluğu yerle bir edip halifelik gibi güçlü bir siyasi kurumu tasfiye ettiğimiz için dünyaya kendi ayağına kurşun sıkan millet olarak örnek olduğumuz doğru. 

Osmanlı da Müslüman ve gayri müslim ayrımı vardı. Kemalist cumhuriyetin ilanından sonra "sağ, sol, Alevi, Sünni, Kürt, Türk, Ermeni, Yahudi, Hristiyan, gerici, ilerici, çağdaş, laik, anti laik, Atatürkçü, devrimci, komünist, irticacı,İslamcı..." say say bitmez imtiyazlı-sınıflı-ayrışmış yüzlerce grup varken "imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış kitle"den bahsetmek komik doğrusu.

Bu marşta tek bir satır doğru yazılmış. 

"Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz" mısrası alkışlanacak tek mısra.

Dünya değişti. Türkiye çağ atladı. Türkiye, dünyaya kafa tutuyor ama bizim Kemalistler hala 1930 model kafayla yol alıyor. Bereket versin ki devlete hakim olan Kemalistlere rağmen millet sosyal ve ekonomik yatırımlarına devam ediyor. Yoksa Fidel Castro'nun çağlar ötesinde kalmış Küba'sına bizim Kemalistler beş basardı geri kalmışlıkta. 

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 28.06.2016 00:43
Anahtar Kelimeler:
Onuncu Yıl Marşı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.