Şuursuz başörtülüler, İmam Hatip düşmanlarına alet oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 eğitim sistemine geçmesiyle birlikte ilk ve orta okul binalarının ayrılmasında ilk ve ortaokula ses çıkmazken imam hatip okuluna dönüştürülmesi basına özellikle yansıtılıyor

Şuursuz başörtülüler, İmam Hatip düşmanlarına alet oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 eğitim sistemine geçmesiyle birlikte ilk ve orta okul binalarının ayrılmasında ilk ve ortaokula ses çıkmazken imam hatip okuluna dönüştürülmesi basına özellikle yansıtılıyor

31 Mayıs 2016 Salı 14:54
Şuursuz başörtülüler, İmam Hatip düşmanlarına alet oldu
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

2012-2013 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulan 12 yıllık mecburi ve 4+4+4 şeklinde kesintili eğitim sistemi düzenlemesi halen devam ediyor.

Daha önce 8 yıllık zorunlu eğitim öğretim ile bir arada tutulan ilk ve orta okul öğrencilerinin pedegojik olarak aynı okulda okumasının sakıncaları da görülerek okul binalarının süreç içinde ayrılması kararlaştırılmıştı. İmam Hatip okullarına olan talebi göz önüne alan hükümet esnek okul modeli ile duruma göre okulların ilk, orta ve lise şeklinde değişmesini öngörüyor. 

Okulların ayrışması belki bazı velileri mutlu ediyor lakin bazı velilerin de üzülmesine yol açıyor. Bunun orta yolunu bulmak ise neredeyse imkansız. Çünkü bir okulda ilk okul öğrencisi kadar orta okul öğrencisinin varlığı göz önüne alındığında var olan öğrenci sayısınca bazı velilerin sevinmeleri bazıların üzülmesi gayet normal...

Okul değişimleri hiç bir şekilde gündeme gelmez özellikle medyada yer almazken İmam Hatiplere dönüştürülen okullar söz konusu olduğunda bir algı operasyonudur gırla gidiyor. Toplumun ve devletin bir ihtiyacı olarak İmam Hatiplerin açılması bir zorunluluk.

Gelen talepleri göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı talep ve yerleşkeye uygun olarak içinin öğrenci ile dolması şartıyla İmam Hatiplerin açılmasına vize veriyor yada dönüştürme işlemine başlıyor. 

İlk ve orta okula dönüştürmede her hangi bir sıkıntı duyulmazken İmam Hatipler söz konusu olduğunda dilekçeler, gösteriler, basın açıklamaları peşisıra geliyor.

İmam Hatip karşıtlığında bu tür eylemlerin ateist, sol ve kemalistlerce organize edildiği ayan beyan ortada iken başörtülü, namamazında abdestinde velilerin de bu eylemlere ortak olması İmam Hatip düşmanlarınca fırsata dönüştürülüyor. 

En son Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde bulunan Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nda eğitim-öğretim gören öğrencilerin velileri, öğretmenlerin başka okullara gönderileceği ve okulun bir binasının İmam Hatip Ortaokulu yapılacağı duyumları üzerine, ‘Okuluma dokunma, düzenimi bozma’ adı altında laikçilerce bir yürüyüş düzenlendi.YÜRÜYÜŞTE BAŞÖRTÜLÜLERİN OLMASI DİKKAT ÇEKTİ

28 Şubat döneminde İmam Hatipliler ile başörtülülerin çektiği sıkıntıyı unutmuş bazı başörtülü şuursuz veliler ise Türkiye'nin gerçeklerini unutup, yürüyüşü düzenleyenlerin niyetini sorgulamaktan aciz bir şekilde kendi çocuğunun düzeninin derdine düştü.

Bu durum FETÖ, sol ve ulusalcı medyada, "Bursa'da çocuklarının eğitim gördüğü ilkokulun, imam hatip yapılacağını öğrenen veliler eylem yaptı. Protesto boyunca sık sık 'imam hatibe karşı değiliz ama okuluma dokunma' şeklinde sloganlar atıldı. Eyleme katılan kadın velilerin çoğunluğunun türbanlı olması ise dikkat çekti." şeklinde yer bulurken gösteriyi düzenleyenler art niyetlerini, her zaman olduğu gibi, "Bizim derdimiz imam hatip olup olmaması değil. Derdimiz, çocuklarımızın ve çok sevdiğimiz öğretmenlerimizin düzeninin bozulacak olması" ifadeleriyle gizlemeye çalıştılar.

Oysa Türkiye çapında binlerce ilköğretim okulu ilk ve orta şeklinde binlerce okula dönüşürüken laikçilerin aklına ne çocuklarının ne de öğretmenlerinin bozulan düzeni gelmemişti.

Şuursu başörtülülerin laikçilerin eylemine alet olması karşısında "Akıl olmayınca neylesin fikirçalsın Laikçi, oynasın Bekir" demekten başka söz kalmıyor bizlere...


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 31.05.2016 17:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vuslat 2016-06-01 00:10:29

şuursuz başörtülülere başörtülü demiyorm zaten onlar kumaşı başına takmış kişiler her açık bir değil her başını kapatan başörtülü değil birazcık aklı olan zaten bunları ayırt eder