TÜBİTAK, İmam Projesi'ni reddetti
DiNiHABERLER.COM / ÖZEL İÇERİK

"Papaz eriğini imam eriğine dönüştüren proje" ismiyle İslam ve Diyanet düşmanı sitelerde dile getirilen projeye TÜBİTAK son noktayı koydu. 

TÜBİTAK'tan yapılan açıklamada "Sosyal medyada yoğun paylaşılması sonrası bazı haber sitelerinde yer verilen  Papaz eriğini imam eriğine dönüştüren projeye TÜBİTAK'ın destek verdiği yönündeki haberler hayal ürünüdür" denildi.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı; ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin “temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında” çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişiminekatkı sağlamak amacıyla “Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih” alanlarında ortaöğretim öğrencilerinin araştırma projelerine destek veriyor.TÜBİTAK’IN HABERİ BİLE YOK

TÜBİTAK’ın bilgi ve parasal destek vermesine binaen yapılan işin öğrenci tarafından ciddiye alınması, öğrenciyi motive etmesi yönüyle tamamen okulların insiyatifinde, yapılan her çalışmanın üzerine TÜBİTAK logosu yazılıyor.

Bu logonun yazılması o projeyi TÜBİTAK’ın desteklediği yada onayladığı anlamına gelmiyor.


ATATÜRKÜN ÇOCUKLARI İSRAİL’İN SÖZCÜSÜ

Atatürkçü medyanın TÜBİTAK düşmanlığının altında millileşen silah sanayi ile birlikte zarar eden İsrail’in algı operasyonları bulunuyor.

Son zamanlarda helikopter, tank, milli piyade tüfeği, füze, uydu, gemi, denizaltı, yerli otomobil gibi çalışmalara verdiği destekle dikkatleri üzerine çeken TÜBİTAK, yaptığı ARGE çalışma ve destekleriyle başta İsrail olmak üzere Türkiye'yi batılı devletlerin teknoloji çöplüğünden kurtarmayı hedefliyor.


HABERİN İSRAİL GÜDÜMÜNDEKİ SOL MEDYADA GÜNDEME GETİRİLMESİ MANİDAR

Bu proje gerçek bile olsa emek ürünü olması yönüyle saygıyı hakettiği bir gerçek. Proje ne olursa olsun bir öğrencinin yaptığı proje ile bilim ve emek yanlısı olduğunu iddia eden Bir Gün, Yurt, Sözcü, Gerçekgündem, Odatv, İndigo, Habersol gibi sitelerin alaya alması yadırgandı. 

İlgili sitelerin TÜBİTAK gibi dünyanın önde gelen ARGE ve bilim kuruluşu olan bir kurumun bir projeye destek verirken kılı kırk yararcasına ağır şartları olduğunu bilmemeleri mümkün değil.

Ülkenin güzide bir kurumunu düşüncesizce ve düşmanca bir şekilde çocuksu bir projeye destek verdiğini iddia eden sol tandanslı bu sitelerin İsrail hayranı olduğu biliniyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol