Turan Eser'den skandal yazı: Diyanet ve din eğitimi olmamalı"

Gâvurla hem hal olmuş Bir gün gazetesi yazarı Turan Eser, "Laiklik olmalı, Diyanet ve din eğitimi olmamalı" diye skandal bir bir habere imza attı.

Turan Eser'den skandal yazı: Diyanet ve din eğitimi olmamalı"

Gâvurla hem hal olmuş Bir gün gazetesi yazarı Turan Eser, "Laiklik olmalı, Diyanet ve din eğitimi olmamalı" diye skandal bir bir habere imza attı.

29 Nisan 2016 Cuma 23:15
Turan Eser'den skandal yazı: Diyanet ve din eğitimi olmamalı"
DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

“Çünkü dinci gericilik ne dün, ne bugün demokrasi, insan hakları ve laiklikle barışık olmadı! Kavgalıydı. Bu kavga tek din/mezhep için teokratik rejim kurma içindir.

Gök tanrıları ve yer tanrılarının ideolojik ve teolojik vahiylerine biat edilmesini isteyen bu gericilik, akla, eleştirel düşünceye karşı vahiyleri, ümmeti, kulu ve yer tanrısı sanılan Halifeliği koyarlar.”

Bu satırlar Müslüman halkın içinde olup da Marslı kalabilen Birgün Gazetesi’nin yazarı Turan Eser’e ait…


Adam o kadar gâvurla hem hal olmuş ki din deyince aklına şimdi de değil Yunanistan’ın Milattan Önce yaşadığı çok tanrılı putperest dinleri geliyor. 

Sistem deyince aklına dinden arındırılmış dinsiz laiklik geliyor da Avrupa’da laikliğin dini yok saymayıp devlet ile kilisenin karşılıklı çıkar ilişkilerini düzenlediğini bilmiyor.  

Turan Eser ve kandırıp peşine taktığı komünistler bilgiyle değil duygu ile hareket edince dünyadan habersiz kalıyorlar. Haliyle Milattan Sonra gelen ne Hz. İsa’dan ne de Hz. Muhammed (as)dan habersiz kalıyorlar. 

Gerçi Turan Eserlere göre insanlık hala evrimleşmeye devam eden maymunlardan ibaret olunca bu tür şeyler pek ilgililerini çekmiyor. 

Turan Eser’in görmesi için evrimin ötesinde “kamil insan” Abdurrahman Dilipak’ın yazısından bir bölümle insanlığın nereye geldiğini kendisine hatırlatalım. “Fransa’nın Alsas Louren bölgesinde laiklik yok. Orada savaş mı çıkıyor. Fransa’nın çoğunluğu laik, laik bölgedeki okullar, hastaneler, işletmeler kimin.. Kilisenin değil mi? Tamam şöyle yapalım, kim hangi bölgede en çok oyu alırsa o partinin tercihine göre laiklik olsun ya da olmasın. Mesela İzmir-Edirne laik olsun.. Fransa’da öyle, en büyük eyaletlerden biri laik değil. Kimse de “Fransa laiktir laik kalacak” diye sokağa dökülmüyor. Strasbourg’u dincilere teslim etmeyeceğiz filan da demiyor. AİHM merkezi de Strasbourg’da ve Strasbourg laik değil. Ne olacak şimdi. Batı devletlerinin üçte ikisi cumhuriyetle yönetilmiyor. Resmi din değil, resmi mezhepleri de var.. Laikliğin İslam ülkelerinde Müslümanlara karşı uygulanması sorun çözmüyor, sorun üretiyor..”

Turan Eser’e göre laiklik bakın ne imiş, “Oysa laiklik demokrasinin, çoğulculuğun ve inanma ile inanmama hakkını içeren inanç özgürlüğünün güvencesidir. Herkesin için eşit koşullarda, eşit haklarla devlet, siyaset ve hukuk alanı dışında, kendi özel yaşam alanlarında inanç özgürlüğünün yaşaması sağlar” 


Nasıl sağlar?

Turan Eser’in şu sözleriyle, 

“Dolaysıyla her gerici değişim… 

Çünkü dinci gericilik…

Gericilik özlemi…

Bu tür gericiliğin…”

Bu kadar hakaretin olduğu yerde Turan, “eşit yaşam hakkı” sunacak ve “inanç özgürlüğünü” savunacak biz de saf saf inanacağız. 


Turan, daha girişte laik olduğumuz takdirde kendini “ilerici” bizi “gerici” yaparak gol atmaya çalışırken ukala ukala laikliğin eşit vatandaşlık sağlayacağından söz ediyor. 

Şimdi bir Fransalı gelse, şu Turan Eser’in yazısına baksa kesinlikle der ki: “Türkiye’de laiklik, kendini ilerde gören gericiler ortaya çıkarıyor.”
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 05.05.2016 01:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nur 2016-04-30 01:06:17

Hıristiyan lar bile akıl hastanelerinde hastalar in ruhsal durumunun düzelmesi için İncil okuyorlar. Bu bizimkiler de gavurdan da beter oldular ya

Avatar
Tuncer Boz 2016-04-30 01:41:53

Lütfen Milat gazetesi sitesinden Muhammed Tuncer Nur Musa nin Asasi adlı makaleye bir göz tin. Bugün ku olayları hisetmis gibi yazmış. Yayinlarsaniz sevinirim