Türk Diyanet Vakıf-Sen CHP'nin sözcülüğüne soyundu

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü’nün evinden sülenip çıkan kadınla ilgili paylaşımına CHP ve medyasından gelen sert ve yanlı tepkilere her zaman olduğu gibi Türk Diyanet Vakıf Sen’den de destek geldi

Türk Diyanet Vakıf-Sen CHP'nin sözcülüğüne soyundu

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü’nün evinden sülenip çıkan kadınla ilgili paylaşımına CHP ve medyasından gelen sert ve yanlı tepkilere her zaman olduğu gibi Türk Diyanet Vakıf Sen’den de destek geldi

06 Ekim 2016 Perşembe 13:26
Türk Diyanet Vakıf-Sen CHP'nin sözcülüğüne soyundu

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, iki yıl öncesinden facebook sayfasından “Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir” mealinde bir hadisi paylaştı.

CHP VE MEDYASI NE BULSA İKTİDARA SALDIRIYOR

İki yıldır paylaşım facede dururken bir anda Ak Parti karşıtı muhalif çevreler mal bulmuş mağribi gibi bu paylaşımı gündem yapıverdiler. Malum bu günlerde Ak Parti’ye saldırmak için muhalefet ne bulsa taş edip iktidara fırlatıyor. 

Hatırlanacağı üzere birkaç ay önce bir müdür yardımcısının halay çekmeyi zina olarak gören paylaşımı gündeme gelmiş, memleketin boş ve kutuplaştırıcı işler partisi CHP bu paylaşımla ilgili günlerce açıklama yapıp kamuoyunun ateşini yükseltmişti.

Mahmut Bayram’ın paylaşımı da aynı şekilde CHP ve medyasınca köpürtülüp kamuoyuna servis edildi.

CHP ve medyasınca bu tür bir paylaşım kadın düşmanlığı, kadını aşağılama ve çağdışı bir davranıştı. Boş durmayan CHP bu hadisi de irdelemiş ve Diyanet’ten görüş almıştı. 

CHP’LİLERİN YARDIMINA YİNE HAZIM ZEKİ KOŞTU

Diyanet, hikmetli hareket ederek hadisinin sahih olmadığı görüşünü belirterek olay üzerinde herhangi bir yorumda bulunmadı. Diyanet aynı şekilde ilgili Müdürü küçümseyecek, aşağılayacak, CHP’lilerin eline malzeme verecek şekilde hiçbir yorumda da bulunmadı.

Ama Müslüman mahalle sakinlerinden görünenTürk Diyanet Vakıf Sen,28 Şubat’ta duramadığı gibi bu defa da duramayıp için için yanan Kemalistlere yardıma koştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın bu paylaşımını “Haddini bilmek edeptendir” başlığı ile değerlendiren sendika kendi resmi internet sayfasında yeni bir rezalete imza attı.

HİKMETE MUHTAÇ OLAN İL MÜDÜRÜ MÜ YOKSA DİYANET VAKIF SEN Mİ

Paylaşımı irfansızlık ve hikmetsizlik olarak değerlendiren pek hikmetli Diyanet Vakıf Sen yönetimi hadis olarak kaynaklarda yer alan bir hadis ile ilgili hiçbir çalışma yapmayan kendilerini suçlayacaklarına bunu kullanan bir vatandaşı CHP’lilerle aynı safta yer alıp linç etmeyi hikmet gördü.
Bu tür paylaşımların toplumda gerginlik oluşturduğunu belirten Hazım Zeki Sergi imzalı yazı tam bir rezaletti. 

Hazım Zeki’nin CHP ve medyasına destek vermek yerine “İl Milli Eğitim Müdürü’nün paylaştığı bir hadisin sahih olup olmadığını araştırmak gibi bir mecburiyeti olmayabilir. Bu söz hadis olsun veya olmasın terör estirmediği sürece herkesin kendi fikrini açıklama ve yayma hürriyeti laik devletin gereğidir. Siz geyleri, lezbiyenleri, kürtajcıları, rakı içmeyi savunmuş hatta savunmakla yetinmemiş bir de sokakları aşırdırma hakkınızı kullanmıştınız. Bunun aksi bir düşünceyi İl Milli Eğitim Müdürü’nün savunması da bir o kadar kendisinin hakkıdır.” demesi gereken Hazım Zeki, CHP’lilerin değirmenine su taşırcasına Mahmut Bayram’ı hem de bir imam olarak eleştirme hadsizliğinde bulundu. 

HAZIM ZEKİ FETÖ AYETLERİN ANLAMINI DEĞİŞTİRİRKEN NEDEN MÜDAHALE ETMEDİN

Hani nede olsa ezan, bayrak ve vatan deyince Hazım Zeki Sergi’nin sendikası ve konfederasyonu için akan sular duruyordu ya! O nedenle merak ettik ve soruyoruz:
“Hazım Zeki Sergi’ye göre İl Milli Eğitim Müdürü’nün paylaşımı sahih hadis değildi ve haddini aşmaktı. Acaba Hazım Zeki Sergi bu güne kadar bırakın uydurma hadis söylemeyiKur’an ve Sünnetin genleriyle oynayan hain Fetullah Gülen’e neden tek bir cümle sarfetmedi?

Hadi dini de geçtik ülkeye darbe etmeye kalkışan ve ülkeyi 17 Aralık’tan beri tüm dünyaya kötüleyen bu aşağılık mahluka ardına sığındığı parti ve konfederasyonu neden kol kanat gerdi?

Veya ortalıkta bir yığın yıkıcı cemaat lideri yalan yanlış hadisleri ekranlarda söylerken bir imam ve bir Diyanet Sendikası Başkanı olarak Hazım Zeki neden çıkıp tek bir laf etmedi?”


Hazım Zeki Sergi baktı ki İl Milli Eğitim Müdürü Türk Eğitim Sen’in adamı değil başladı CHP’liler gibi Ak Partili olduğunu gördüğü Müdüre yüklenmeye…
Hazım Zeki adil ol!

Mesele uydurma hadis hassasiyetin ise ve bu konuda kendine ve ekibine güveniyorsan uydurma hadis kullanan herkese müdahale et.

Adam seçme!  İslam’ı kendi süfli emellerine alet edip kendi görüşünden olmayanları vurmaya kalkışma.
Hem şunu da hatırlatmak lazım sana Hazım Zeki! 

HAZIM'A GÖRE DİNİ TEBLİĞ SADECE DİYANET’İN GÖREVİ İMİŞ

Anayasanın 136. Maddesi Diyanet’in görev alanını tanımlar. Bu görev tanımlaması Diyanet’i bu konuda tek yetkili merci kılmaz. Tıpkı polisin görev tanımının yanında tüm vatandaşların da polis gibi toplumun güvenliği ile ilgili duyarlı çalışma yapması polisin işine karışma hadsizliği değildir. Veya senin görev alanın dışına çıkıp siyasi konularda meclisin işine karışman hadsizlik değil bir vatandaşlık hakkıdır. 

Eğer senin bu maddeye baktığın mantıkla ortama bakacaksak bizim sana, “Çık Hazım Zeki, cesaretin varsa tüm cemaatlere başta da FETÖ’ye hitaben, Türkiye’de dinin neşir ve yürütme işi anayasanın 136.maddesine göre Diyanet’e verilmiştir. Kapatın o cemaatlerinizin tüm kurumlarını ve kapılarına kilit vurun” dersin, biz de erkek görmüş oluruz.

Senin imam ve Diyanet’in bir sendikası olarak yapamadığın görevi bildiği kadarıyla bir İl Milli Eğitim Müdürü yapıyor. Buna kızmak değil alkışlamak ve kurumlarda sendika çalışması yaptığın kadar İslami hassasiyetler konusunda tek bir çalışma yapmayan konfederasyonun adına da utanman gerekir.

İSLAM’IN ŞARTI BEŞ DEĞİL TEMELİ BEŞTİR, HAZIM!

Haa bu arada Hazım Zeki!

İslam’ın şartı beş değil tüm Kur’an ve Kur’an’ın ruhuna aykırı olmayan Allah Resulü’nün uygulamalarıdır. O senin şart dediğin İslam’ın değil Allah Resulü’nün “İslam’ın temeli beştir…” şeklinde devam eden hadisin bozulmuş halidir. Önce kendin İslam’ı öğren sonra başkalarını tenkit et, istersen. 
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
RUHİ 2016-10-06 14:53:06

hazim tek başina yeti̇yor si̇ze.
hazim beyi̇ tebri̇k edi̇yorum...
hazimsiz gününüz geçmi̇yor :))))

___ADMİNİN YORUMU___ AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE..

Avatar
Ahmet 2016-10-07 08:31:10

Fetönün ayetleri yanlış yorumladığı bugün mü aklınıza geldi.
___ADMİNİN YORUMU___ BİLİYORDUNUZ DA NEDEN SESİNİZİ ÇIKARMADINIZ?

Avatar
hazıma 2016-10-06 13:55:18

hazım zekinin fena ......