Utanmasalar camilerde her tür anonsu yaptıracaklar!

DHA'nın "Alevi vatandaşın sela'sı verilirken cemevi söylenmedi, Diyanet mesajla imamlara talimat verdi" asparagas haberinin ardına düşen yalana susamış kemalist medya ne yorum yapacağını şaşırdı

Utanmasalar camilerde her tür anonsu yaptıracaklar!

DHA'nın "Alevi vatandaşın sela'sı verilirken cemevi söylenmedi, Diyanet mesajla imamlara talimat verdi" asparagas haberinin ardına düşen yalana susamış kemalist medya ne yorum yapacağını şaşırdı

27 Haziran 2016 Pazartesi 01:45
Utanmasalar camilerde her tür anonsu yaptıracaklar!

İndigodergisi bir yazı başlığı, “Diyanet sen ne iş yaparsın?”

Yazı baştan sona asparagas bir haber etrafında Alevi-Sünni gerilimini tırmandırmak için kaleme alınmış bir yazı…

Acaba “Böyle palavraların peşinden koşan, mantığını bir kenara bırakıp böyle sıradan ve ufuksuz yazıyı kim kaleme aldı” diye merakla yazarını araştırıyorsunuz.

KEMALİST MEDYADA MANTIK YOK!

Erdal Kişioğlu?!

Bir paragrafta tanıttıkları yazar bakın ne tür özelliklere sahipmiş  : “Olayları derinlemesine incelemeyi ve yanlışın ortaya çıkarılıp doğruya nasıl ulaşılacağı konusunda fikir üretilip bunun üzerinden felsefe yapılmasını arzulayan biri” imiş Erdal Kişioğlu. Allah nazarlardan sakınsın. Her olayı böyle araştırıyorsa yandı keten helva…

Aman ne araştırma ne araştırma!

DHA’nın palavrasına sarılmak olayları derinden incelemek ve yanlışın ortaya çıkarılması ise helal olsun Erdal Kişioğlu’na.
Bu kafayla olayları inceleyip doğruları ortaya çıkarıyorsa tebrik etmek lazım kendisini.

DİYANET SMS SİSTEMİ KULLANMIYOR

Araştırmacı Erdal, zahmet edip mahallesindeki cami imanına gidip sorsa her imam kendisine derdi ki, “Diyanet hiçbir zaman sms mesaj sistemi kullanmaz.”

Erdal Kişioğlu, bu haberi yaparken “birinci imam belki şahsi davranmış, hata yapmış veya başından savmak için mesaj bahanesini yapmış olsun. İyi de üç farklı imamın aynı palavrayı sıkması” biraz tuhaf değil mi?
Madem böyle bir mesaj var. Neden ispat edilemiyor?

DİYANET KARŞITI PERSONEL SMS MESAJINI NEDEN SAKLASIN?!


Her Diyanet personeli Alevi düşmanı olmadığı gibi Ak Partili de değil ki sıkı bir dayanışma yapıp bu mesajı saklasın.
Diyanet’in içinde iktidar karşıtı FETÖ, KESK’e bağlı Diyanet çalışanları sendikası böyle bir mesaj olacak da bunu basından saklayacak!...

Bir diğer şey haberde mevtanın namazının kılınacağı yer…

Gerçeği arayan Erdal Kişioğlu, Diyanet’e yüklenene kadar senin görevin bu yazıyı yayımlayanların art niyetini yargılamak olmalı değil miydi?

SELA, MEVTANIN ADRESİNE EN YAKIN CAMİDEN VERİLİR

Birinci imama hadi gittin. Peki diğer üç camiye neden gittin? Bu vefat eden Cansu Külekçi’nin adresi hangi caminin mahalli içinde diye insan bir araştırmaz mı?

Hadi birinci camideki imam işgüzarlık etmiş olsun.

İyi ama diğer üç camiye gitmek art niyeti göstermiyor mu?

Camiyi, Belediye ile mi karıştırdınız kardeşim demen gerekmez miydi?

DHA, CAMİYİ BELEDİYE İLE KARIŞTIRDI

Her ölenin, her kayıp olan eşyanın, her bulunan paranın ilan edileceği yer mi cami demen gerekmez miydi?
Kelime-i şehadet getiren veya ben Müslümanım diyen herkesin selası camilerden verilir. İster pavyoncu olsun. İster uyuşturucu kaçakçısı. Barmen, silah kaçakçısı, dolandırıcı, hırsız, kalpazan…

Hiçbir imam, sela isteyen vatandaş için adliyeden temiz kağıdı getirin gibi absürt bir istekte bulunmaz.
Hiçbir imam sela verirken “falan öldü cenazesi falan pavyondan, bardan, bira bayinden, cem evinden,  tekkeden, dergahtan, şu veya bu cemaatin vakfından... kalkacak" gibi bir açıklama da ilave etmez.
Siz, ne ön yargılı insansınız.

Siz, bu memlekette yaşamıyor musunuz?

SÜNNİ CEMAATLARİN DE KURULUŞLARI SELA'DA ZİKREDİLMEZ

Verilen her sela’da cami ve kabristanlık dışında başka bir bilgi verilmediğini görmediniz, duymadınız mı?
Bırakın cemevini Sünnilerin onlarca tekke, dergah, zikir meclisi, vakfı, derneği varken asla ve asla bunların vefat eden müntesiplerinin özel aidiyetine vurgu yapılmaz.

Erdal Kişioğlu! Yalana acıkmış Kemalist ve komünistleri kendi sayfana çekme adına toplumsal kaosu tırmandıracak bu haberi köşene taşırken insanlığından utanman gerekirdi.

Hele bir de Ebussuud ile Müftü el Hamza ve çağın şartlarını göz önüne almadan gerçekleri bilmeden çarpıtarak bu olayla bağdaştırman yazarlığının kalitesini göstermeye yetiyor.

Devlete başkaldırı varsa gereği yapılır. Osmanlı Alevi vatandaşların değil Alevilik adı altında toplumu tehdit etmeye başlayan bir grup eşkıyanın üzerine gitti. Birilerinin üzerine gitmek mezhebi yaklaşımla ele alınacak ise Sünni Karamanoğullarının üzerine 7 kez sefer düzenledi. 600 yıl ayakta kalan Osmanlı’nın Avrupa’ya seferi hadi cihat kapsamında idi. Peki doğuya yapılan seferleri nereye koyacaksınız. Doğuya yapılan seferlerin tamamı Müslüman ve Sünnilerin bulunduğu kent ve bölgelere idi. Alevilere yapılan seferi görüyor da Sünnilere yapılan operasyonu görmüyorsanız ortada objektif yazarlık yapıyorum deyip boşuna dolaşmayın.

Yazık ki bu cumhuriyet böyle yazar ve sözde aydınlara 85 yıl emanet edilmiş.

85 yıldır ülkenin üçüncü dünya ülkesi olması da gösteriyor ki bu kafa ile toplumsal barışın ve kalkınmanın sağlanması elbette mümkün olmaz...

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 29.06.2016 00:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.