Yetiştirme Yurtları Diyanete bağlansın!

Din, Diyanet,maneviyat ve değer düşmanı CHP’nin yayın organı Bir Gün başta olmak üzere sol medya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kadrosuna ilave edilen 121 din görevli kadrosunun arttırılmasını eleştirirdi.

Yetiştirme Yurtları Diyanete bağlansın!

Din, Diyanet,maneviyat ve değer düşmanı CHP’nin yayın organı Bir Gün başta olmak üzere sol medya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kadrosuna ilave edilen 121 din görevli kadrosunun arttırılmasını eleştirirdi.

09 Nisan 2016 Cumartesi 19:01
Yetiştirme Yurtları Diyanete bağlansın!

Analiz Haber- Haberi dramatize etmek için 37 Psikolog kadrosunun iptal edilerek yerine din görevlisi kadrosunun tahsis edildiğini de belirterek akıllarınca pozitif bilimden uzaklaşıp dinci-bağnaz eğitime geçiş yapıldığı vurgusu yaptılar. 

90 yıldır bu yurtların maneviyattan yoksun çocuklarının telef edildiğini bilmezmişiz gibi CHP zihniyeti hala ısrar ve inatla din düşmanlığı ile bir yere varacağını sanıyor. Oysa CHP zihniyetin uyguladığı eğitim sisteminin sonucu olarak mezun olan öğrenciler; doğuda PKK’nın, batıda gezi parkı gibi serserilerin peydahlanmasına neden olurken güneyde de IŞİD gibi terör örgütlerinin tuzağına düşebiliyor. 

Aile, sosyal çevre, iaşe sorunu meşgalesi olmayan yetiştirme yurdu çocuklarının içinden dünya dâhileri yetişmesi gerekirken çoğunlukla kurumların atıl işlerine bakan elamanlar yetişmesi kendilerine sunulan eğitim ve ortamın rejime feda edilmesinden başka bir şey değildir. 

Maneviyat aşılanmayan, merhamet, adalet, vatan, bayrak, namus duygusu verilmeyen çocukların çalışma ortamına adapte olamadığı, kendi işini bile yapmaktan aciz olduğu, iş arkadaşı ve aile sorunları yaşadığı yapılan araştırmalarla sabit. 


Peygamberimiz bu günkü yetiştirme yurtlarının benzerini mescid’in dibine ilave ettirdiği “Suffe” ile çözümlemişti. Suffe’de kalıp ilimle meşgul olan ve çoğunluğunu muhacirlerin oluşturduğu fakir ve kimsesizler topluluğa “Ashâb-ı Suffe”nin tarihe damgasını vuran dâhiler yetiştirdiği biliniyor.  

Ebû Hüreyre, Abdullah b. Ömer, Ebû Saîd el-Hudrî; hadis rivâyeti, tefsir ve fıkıhta büyük bir otorite kabul edilen Abdullah b. Mesûd (848 hadis) Suffe ashâbının önde gelenlerindendir. Ebû Hüreyre, Abdullah b. Mesûd, Ebû Saîd el-Hudrî, Abdullah b. Ömer gibi tefsir ve hadis rivâyetinde temayüz etmiş pek çok sahâbînin Suffe’den olması, burada icra edilen ilmî faaliyetin boyutlarını göstermektedir.

Bu gün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olan tüm yetiştirme yurtlarının Diyanet İşleri Başkanlığına bağlanması burada kalan çocukların din, vatan ve millet şuuruna sahip sorumlu bireyler yetişmesi için elzemdir. 


Diyanete bağlanacak bu yurt öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İmam Hatip Liselerinde eğitimlerini tamamlamalı. 
Bu çocukların kalacağı yurt ve evlere öğretmenler, bakıcılar, temizlikçiler ve saire personel özenle seçilmeli. Ashab-ı Suffe şuurunda merhamet ve adaletle sorumluluk bilincinde olan, o çocukları şefkatle kucaklayan görevliler istihdam edilmeli.Ahlaki ve manevi sorunları olan personelin yurtla ilişiği anında kesilmeli.
 
Yurtta ek kurslarla A’dan Z’ye pozitif ilimlerin tamamı ile teçhiz edilmeli. Çocuklar yeteneğine göre farklı illerde açılacak Diyanet okullarına yönlendirilmeli. 

Mezunları TÜBİTAK gibi araştırma merkezlerinden başlayarak yetenek ve başarı seviyesine göre tüm devlet kurumlarına itina ile serpiştirilmelidir. 

Hatta Diyanet kendi ihtiyacı olan personeli yedinci sınıftan başlayarak çocukların arzu ve yeteneğini de göz önüne alarak özel bir eğitim ile yetiştirip mezuniyetlerinde yapacağı eleme kursuyla başarı seviyesine göre istihdamını gerçekleştirebilir. 
 
KAYNAK: DİNİHABERLER.COM
Son Güncelleme: 12.04.2016 03:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah 2016-04-10 06:09:08

Yetiştirme yurtlarında manevi yok evime iki yetim kız aldım. Gücümüz yetti kadar ilgi göstereceğim ama ya geride kalan yavrular...çok acil diyanete geçmeli. ..

Avatar
Leyla 2016-05-09 16:23:25

en azından halis niyetlerin sesli dillendirilebilmesi bile güzel ama çok zor. milli eğitim toptan çocukların eğitimine özeni ve hassasiyeti göstermeli. hatta her birey cocuğuna bu hassatiye göstermeli önem vermeli. tabi dini eğitim cocuk yaşlarda şart . meslek olarak imam olamaz hepsi kabiliyetine göre doğru yönlendirme yapılmalı.